reklama

Festival letectva v Piešťanoch odštartuje novú tradíciu. Organizátori pozvali aj pilotov z Talianska, Francúzska a Česka

Letisko v Piešťanoch sa stane v dňoch 4. a 5. mája 2019 dejiskom premiérového Festivalu letectva. Vzniká tak tradícia nového leteckého sviatku.

Prvý ročník vzdá hold generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. V tomto roku totiž uplynie sto rokov od jeho úmrtia.

Podobne ako letecké dni na Sliači, aj podujatie v Piešťanoch prinesie dvojdňový atraktívny program.

Organizátori okrem domácej civilnej a vojenskej techniky pozvali aj ďalšie krajiny, kde M. R. Štefánik pôsobil – Taliansko, Francúzsko i Českú republiku.


Letka Ministerstva vnútra SR

Ilustračné foto: Simon Pokorný

Vítaní budú tak isto všetci účastníci, ktorí chcú predviesť fanúšikom letectva svoju leteckú šou.

V čom bude Festival letectva, Piešťany 2019 iný ako Medzinárodné letecké dni SIAF na letisku v Sliači?

„SIAF už dávno prekročil hranice Slovenska a patrí medzi uznávané podujatia nielen doma, ale aj v zahraničí. Letecká základňa Sliač má charakter vojenského letiska, preto sa aj organizácia leteckých dní musí riadiť prísnymi pravidlami. Festival Letectva v Piešťanoch ponúkne ľuďom to, čo sa nedá uskutočniť na Sliači. Našou ambíciou je v budúcnosti priniesť na piešťanské letisko program v podobe večerného lietania či športových pretekov. Verím, že 4. mája 2019, keď uplynie sto rokov od úmrtia generála Štefánika, si celonárodnou pietnou spomienkou na Letisku v Piešťanoch uctíme jeho pamiatku. A že sa nám túto novovzniknutú tradíciu podarí udržať aj v nasledujúcich rokoch,“ objasňuje iniciátor myšlienky Hubert Štoksa, riaditeľ MLD SIAF a Slovenskej leteckej agentúry (SLLA).

Vďaka spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom, Spoločnosťou M. R. Štefánika, mestom Piešťany a Letiskom Piešťany môže vzniknúť úspešné a navštevované podujatie.

Akcia má už aj svoju webstránku: www.leteckyfestival.sk. Informácie budú postupne pribúdať aj na Facebooku.

„Je veľmi dobrou správou pre Letisko Piešťany, že sa nám podarilo vrátiť letecké dni práve na toto miesto. Plánovaný termín má v sebe aj silnú symboliku, keďže 4. mája 2019 si pripomenieme sté výročie od úmrtia generála M. R. Štefánika,“ hovorí predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

Medzinárodné letecké dni SIAF, Sliač 2019, 24. – 25. august 2019

Noví i stáli milovníci letectva sa už dnes môžu tešiť aj na záver augusta, keď sa im po deviaty raz otvoria brány sliačskeho letiska v srdci Slovenska.

Pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania sľubuje SIAF opäť bohatú prezentáciu leteckej techniky na nebi i zemi, desiatky sprievodných akcií a široký výber aktivít pre všetky vekové kategórie.

V predvečer podujatia nebude chýbať prestížna anketa Zlaté krídla, Národná cena letectva Slovenskej republiky. V závere SIAF-u získa najlepší účastník putovnú cenu Best Display Smik Trophy.

Hlavný programový partner Ministerstvo obrany SR, Vzdušné sily SR i SLLA robia už v týchto dňoch maximum, aby z 21 pozvaných krajín priletela špičková a atraktívna technika, informoval hovorca Festivalu letectva Piešťany a SIAF Sliač Dušan Hein.

Ulož ako PDF
Napísal 6. februára 2019 8:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.