reklama

Do Turecka a Egypta budú môcť lietať dovolenkári od mája 2019 aj z letiska v Piešťanoch

Letisko Piešťany bude mať od mája 2019 historicky prvú charterovú leteckú linku. Už počas nasledujúce letnej sezóny bude trnavský región letecky prepojený s atraktívnou dovolenkovou destináciou, a to tureckou Antalyou. Letisko Piešťany bude spolupracovať s CK Happy Travel.

„Po nástupe nového vedenia župy, a s ním aj Letiska Piešťany, bola jednou z našich prvých priorít doslova záchrana letiska pred jeho likvidáciou. To sa nám podarilo. Dokonca, rok po nástupe nového vedenia, môžem oznámiť, že letisko bude mať historicky prvú charterovú linku, a to do atraktívnej dovolenkovej destinácie tureckej Antalye. Tiež finalizujeme aj letecké spojenie s egyptskou destináciou Hurghada,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Nová charterová linka bude lietať od mája do októbra.

Predpokladaná kapacita by mohla byť približne 4000 slovenských dovolenkárov počas jednej sezóny.


Pristávací manéver Airbusu A 320 na piešťanskom letisku

Ilustračné foto: Simon Pokorný

O oživenie Letiska Piešťany sa majú postarať aj letecké dni.

Ich návrat ohlásil predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič spoločne s riaditeľom Slovenskej leteckej agentúry Hubertom Štoksom v septembri tohto roka.

Návrat leteckých dní je naplánovaný symbolicky na 4.-5. mája 2019, a to pri príležitosti 100. výročia úmrtia generála Milana Rastislava Štefánika, jednej z najvýznamnejších osobností našej histórie.

Letisko Piešťany dúfa, že okrem slovenských lietadiel sa im podarí zabezpečiť aj účasť medzinárodných pilotov a strojov. Rokovania prebiehajú so zástupcami Francúzska, Talianska či Českej republiky.

Ulož ako PDF
Napísal 29. novembra 2018 18:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Do Turecka a Egypta budú môcť lietať dovolenkári od mája 2019 aj z letiska v Piešťanoch”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.