reklama

Počas víkendu budú v Piešťanoch 4. Národné letecké dni

4. ročník Národných leteckých dní na letisku v Piešťanoch sa uskutoční v sobotu 29. a nedeľu 30. mája 2010.  V programe sú pripravené prezentácie lietadiel Ministerstva obrany Slovenskej republiky – MiG-29, L-39 Albatros, Mi-24, Mi-17, L-410, S-300 a ďalšiej techniky Ozbrojených síl  Slovenskej republiky a Vojenského historického múzea Piešťany.
V programe sa ďalej očakáva vystúpenie lietadiel  Su-35, Eurofi ghter Typhoon, JAS-39 Gripen, F-16, Mirage 2000D, Panavia Tornado, Su-27, L-159 Alca, AWACS E-3 Sentry (NATO), C-27J Spartan, C-295M, C-130J Super Hercules, Mi-35, Mi-171, Tu-154M, J-20 Kraguj, UTVA-66, Spitfi re, Jak-3U, Po-2, Li-2, T-101.2, SMG-92T Turbo Finist, Heritage of Flying Legends (An-2), Retro Sky Team (Z-526) a Extra-300S akrobata Zoltána Veresa. Ďalej sa predstavia letecké akrobatické skupiny Orlik (PZL-130) a Flying Bulls (Z-50LX), divácky atraktívny letecký útok na pancierový vlak Štefánik, súčasťou programu bude prezentácia záchranárskych a bezpečnostných zložiek, výstavy a ďalší sprievodný program.
Letisko bude otvorené pre verejnosť od 8.00, plánovaný začiatok letových ukážok o 11.00.
Vstupné: dospelí 6 €, deti do 150 cm, dôchodcovia nad 65 rokov a ZTP 2 €, deti do 2 rokov, ZTP-S + 1 sprievodná osoba – zdarma. Parkovné v areáli letiska: 3 €

Organizátori podujatia upozorňujú, že pre návštevníkov prichádzajúcich autami od Žiliny alebo v smere z Trnavy bude najvhodnejšie použiť výjazd z diaľnice pri Hornej Strede. Vodiči sa tak vyhnú predpokladaným dopravných zápacham pri prejazde Piešťanmi.
„V areáli letiska budú zabezpečené pre návštevníkov NLD platené parkovacie plochy. Kapacita týchto parkovísk je však obmedzená. Aj preto je dôležité, aby vodiči, ktorí chcú využiť možnosť výhodného parkovania priamo na leteckých dňoch, s ľahkým prístupom na plochu pre divákov, prišli na letisko včas. Pre bezproblémový príjazd je potrebné sledovať informačné tabule a riadiť sa pokynmi polície a organizátorov,“ odporúčajú usporiadatelia.

Ulož ako PDF
Napísal 27. mája 2010 11:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Kam vyraziť, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.