reklama

Cintoríny v Trnave budú počas dušičkových dní otvorené až do 22. hodiny

Trnavské cintoríny budú počas dušičiek od 26. októbra do 10. novembra 2018 otvorené dlhšie. Prevádzková doba je na cintorínoch na Kamennej ceste, na ulici T. Vansovej (nový cintorín), na Nitrianskej ceste (evanjelický) a na cintoríne v Modranke stanovená od 7. do 22. hodiny.

Spoločnosť Rigstav, ktorá je prevádzkovateľom pohrebísk na území mesta Trnava, zverejnila niekoľko dôležitých informácií, ktoré sa týkajú aj bezpečnosti či dopravy.

Prevádzkovateľ pripomína, že na cintoríne na ulici T. Vansovej platí zákaz pálenia sviečok a kahancov pred kaplnkou a v okolí kaplnky z dôvodu každoročných požiarov a verejného ohrozenia.

“Tento zákaz návštevníci nerešpektujú a sviečky a kahance na tomto mieste zapaľujú. Naši zamestnanci však budú horiace sviečky a kahance zhasínať a odkladať do bezpečnej vzdialenosti. Aj tento rok preto apelujeme na návštevníkov tohto cintorína, aby zákaz pálenia rešpektovali a dodržiavali,” pripomenula konateľka spoločnosti Rigstav Michaela Šípošová Rigová.

Ilustračné foto

Pre návštevníkov pohrebísk bude k dispozícii Kancelária správy cintorínov na Kamennej ceste v pracovných dňoch od 8.00 do 16.00 hodiny, vo štvrtok 1. novembra od 9.00 do 17.00 hod. Predĺžená bude aj otváracia doba kvetinárstva a cintorínskej architektúry pri správe cintorínov na Kamennej ceste v Trnave.

Návštevníci prichádzajú na cintoríny najčastejšie na vlastných autách. Z toho dôvodou bývajú okolité parkovacie miesta často beznádejne zaplnené.

Dopravu budú preto aj v tomto roku usmerňovať dopravní policajti, na cintorínoch budú posilnené aj hliadky mestskej polície.

“V ‘dušičkovom’ čase by si návštevníci cintorínov mali dávať pozor na svoje osobné veci. Kabelky a príručné tašky s osobnými vecami by nemali odkladať na hrobové príslušenstvo a nechávať ich tak bez dozoru. Takisto by si nemali v zaparkovaných autách nechávať osobné a cenné veci, ktoré by mohli byť lákadlom pre zlodejov. Zamestnanci správy cintorínov budú počas týchto dní obchádzať cintoríny, monitorovať situáciu a dozerať na bezproblémový priebeh týchto sviatkov. Počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých budú poskytovať zamestnanci našej spoločnosti návštevníkom priamo na cintorínoch základné informácie o jednotlivých sektoroch, prípadne hrobových miestach,” uviedla M. Šípošová Rigová.

Opatrenia polície v okolí cintorínov

V týchto dňoch budú posilnené aj hliadky poriadkovej polície, ktoré  budú strážiť verejný poriadok a posvietia si na zlodejov najmä v okolí cintorínov. Treba počítať s väčším náporom aj na parkoviskách pri cintorínoch.

Ak sa chcete vyhnúť stresu pri parkovaní a na cintorín to nemáte ďaleko, vyberte sa naň pešo alebo verejnou dopravou. Taktiež upozorňujeme návštevníkov cintorínov, aby príručné tašky a kabelky neodkladali na hroby a nenechávali ich bez dozoru. To platí aj pri návšteve kostolov, kde pri chvíľke nepozornosti môžete prísť o kabát i kabelku.

Ostražitosť je potrebná aj v hromadných dopravných prostriedkoch. Tí, ktorí dochádzajú za prácou sa možno chystajú predĺžiť si víkend. Čaká ich dlhá cesta domov, aby sviatočné dni strávili s rodinou a blízkymi. Ani na staniciach a počas cestovania v MHD a vlakoch nespúšťajte z očí svoju batožinu či kabelky.

Aj krátkym zdriemnutím, či návštevou toalety sa môže kufor alebo bunda ocitnúť v nesprávnych rukách.

„Zlodeji využívajú nepozornosť, neprehľadnosť situácie a preplnenú dopravu, preto si počas cestovania v hromadných prostriedkoch dávajte pozor na svoje osobné veci,“ upozorňuje viceprezident Policajného zboru a zároveň pripomína: „Aj na staniciach a vo vlakoch bude viac príslušníkov železničnej polície, neváhajte sa na nich v prípade núdze obrátiť.“

Pokiaľ cestujete autom, nemalo by v ňom zostať nič hodnotné. Auto po opustení odporúčame dôkladne zamknúť a zobrať si z neho všetky doklady, cenné veci a podobne. Aj ponechaná taška v aute, hoci prázdna, môže prilákať zlodeja.

Nenechávajte preto v zaparkovaných autách nič, čo by mohlo prilákať pozornosť zlodejov.

V prípade, že spozorujete osoby, ktoré sa správajú podozrivo, upozornite na ne hliadky polície dohliadajúce na dopravu a bezpečnosť v blízkosti cintorínov. Prípadne kontaktujte políciu na známom telefónnom čísle 158, alebo 112.

Denisa Baloghová, hovorkyňa Prezídia PZ

Ulož ako PDF
Napísal 28. októbra 2018 12:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.