reklama

Mestské cintoríny budú počas dušičkového obdobia otvorené až do 22. hodiny

Všetky trnavské cintoríny budú počas dušičkového obdobia až do 10. novembra 2022 otvorené medzi 7.00 h a 22.00 h, informovala mestská samospráva.

„Aktuálne sa cintoríny v správe mesta pripravujú na zvýšenú návštevnosť. Aj počas sviatkov sú naplánované služby zamestnancov cintorínskych služieb tak, aby operatívne zabezpečili likvidáciu odpadov, upratovanie, monitorovanie a riešenie krízových situácií vrátane zabezpečenia protipožiarnej kontroly a pomoci občanom,“ pripomenulo mesto.

Zvýšenú pozornosť bude cintorínom a ich okoliu venovať aj mestská polícia. Na Ulici Terézie Vansovej aj na Kamennej ceste budú prítomné hliadky kvôli zvýšenému počtu ľudí na priechodoch pre chodcov, ochrane verejného poriadku a v súvislosti s parkovaním.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Trnavská samospráva zdôrazňuje, že „na parkovanie pri cintorínoch je možné využívať len parkoviská a vyznačené plochy, tak ako aj v predchádzajúcich rokoch, a samozrejme, je potrebné rešpektovať dopravné značenie“.

Mesto návštevníkom cintorínov pripomína, že je dobré zamyslieť sa nad tým, čo na hroby nosíme, teda ešte pred kúpou kahancov, kytíc a vencov zvážiť materiály, z ktorých sú vyrobené.

Samospráva odporúča vyhýbať sa umelým kvetom a kyticiam, ktoré pre ich materiálové zloženie nie je možné vyseparovať a končia na skládke medzi komunálnych odpadov.

Vhodnejšou alternatívou sú napríklad chryzantémy v črepníkoch, vence z prírodných materiálov ako sú farebné lístie, okrasné plody, vetvičky, mach, sušené kvety, šišky a dreviny, ktoré sú ľahko dostupné.

Alternatívou umelých kahancov môžu byť sklenené svietniky s kovovým vrchnákom, ktoré môžeme používať viackrát.

Ulož ako PDF
Napísal 27. októbra 2022 0:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.