reklama

Počas dušičkového obdobia sú cintoríny otvorené dlhšie, v akcii bude aj viac policajtov

Cintoríny v Trnave budú až do 10. novembra 2019 otvorené od 7.00 do 22.00 hodiny. Predĺžením otváracieho času chce prevádzkovateľ pohrebísk vyjsť v ústrety všetkým, ktorí pôjdu pri príležitosti Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých položiť kvety a zapáliť sviečky na hroboch svojich blízkych.

Vzhľadom na očakávanú vysokú návštevnosť a nápor na parkoviská bude dopravu pri cintorínoch usmerňovať hliadka dopravnej polície a posilnené má byť aj hliadkovanie mestskej polície.

Zamestnanci spoločnosti prevádzkujúcej pohrebiská budú poskytovať návštevníkom priamo na cintorínoch základné informácie o jednotlivých sektoroch, prípadne hrobových miestach.

Kancelária správy cintorínov na Kamennej ceste bude k dispozícii občanom v pracovných dňoch od 8.00 do 16.00 h a 1. novembra od 9.00 do 17.00 h.

Na cintoríne na Kamennej ceste budú umiestnené aj 240-litrové kontajnery na separovaný bioodpad označené informačnými nálepkami.

Ilustračné foto

Policajti budú aj počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých dohliadať na bezpečnosť v cestnej premávke, a to už od štvrtka 31. októbra, do pondelka 4. novembra 2019.

Tak ako každý rok a každé sviatky, zvyšuje sa počet účastníkov cestnej premávky. Polícia preto aj tento krát prijala opatrenia na zvýšenie bezpečnosti a plynulosti.

Dopravní policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na príjazdových cestách k cintorínom a na parkoviskách. Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch.

V týchto dňoch budú posilnené aj hliadky poriadkovej polície, ktoré  budú strážiť verejný poriadok a posvietia si na zlodejov najmä v okolí cintorínov.

Dušičkový čas a ruch na cintorínoch môžu zneužívať zlodeji, preto by si návštevníci cintorínov nemali odkladať na hrobové miesta kabelky a príručné tašky, ani nechávať v zaparkovaných autách cenné veci.

Ulož ako PDF
Napísal 31. októbra 2019 7:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Počas dušičkového obdobia sú cintoríny otvorené dlhšie, v akcii bude aj viac policajtov”

 1. 1
  Pozostaly says:

  tím mŕtvym čo ich poslali domov z policajnej služobne s odpoveďou že im nateraz nič nehrozí by mali položiť na hrob aspoň jeden zimník

 2. 2
  cyklobus says:

  Včera o 15.00 autubus MHD z Linčianskej na cintorím Kamenáč išiel 40 min a to isté naspäť.
  A ja som si myslel že keď LenON nasľuboval preferenčné bus pruhy pred 4 rokmi že už sú hotové. Asi iba propanda ako vždy.
  Ako je možné že máme toľko cyklochodníkov a cyklovežu a doprava nefunguje ? Kde spravili súdruhovia z LT chybu ?

 3. 3
  zhrnutie says:

  Mozgový investičný pochod Nera:
  v 2015 odkopíroval od iných nápad a vyhlásil ho za svoj
  v roku 2016 potom zbuchol štúdiu ( šuflíkovú )
  potom dal bombastické vyhlásenie na zmagorenie fejkbuku : “Preferenčný pruh pre autobusy na Hospodárskej ulici je pre nás absolútne reálna vec.”
  potom zistil že sa za to musí zaplatiť 11 miliónov
  potom zistil že sa nemôže vyhovárať že to má spraviť štát alebo niekto iný
  Odvtedy až dodnes je o investičnom zámere pomerne ticho.
  potom Nero odišiel budovať západny a južný obchvat.
  Na výsledky netrpezlivo čaká celé stádo

  • 3.1
   éčko says:

   Asi sa načakajú.
   Začal kade tade vyplakávať že nemá éčka.
   Voľakde sa vyparili.
   Ani politbyro netuší kde.
   Stádo si priplatí.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.