reklama

Blížia sa Dušičky, na cestách aj v okolí cintorínov bude viac policajtov

Počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých budú policajti vo zvýšenej miere dohliadať nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky. V tomto období sa na cesty vydáva viac motoristov a z garáží vyťahujú svoje autá aj takzvaní víkendoví vodiči.

Polícia bude riadiť a usmerňovať najmä premávku na parkoviskách a príjazdových komunikáciách k cintorínom a tiež na hlavných cestných ťahoch. Pozornosť budú policajti venovať najmä disciplíne a ohľaduplnosti účastníkov cestnej premávky, najmä vodičov motorových vozidiel voči chodcom v blízkosti cintorínov,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Polícia žiada vodičov, aby boli ohľaduplní, riadili sa pokynmi policajtov a najmä, aby neparkovali tak, že znemožnia prejazd iným vozidlám.

Kredatusová pripomína, že zlodejom nie je sväté ani toto pietne obdobie. Aj keď bude v blízkosti cintorínov zvýšený počet policajtov, netreba dať zlodejom príležitosť.

cintorin-dusicky
Čulý ruch pred Dušičkami je pri cintorínoch už niekoľko dní

Odporúčame auto po opustení dôkladne zamknúť a zobrať si z neho všetky cenné veci, doklady a podobne. Nenechávajme v zaparkovaných autách nič, čo by mohlo prilákať pozornosť zlodejov. Taktiež upozorňujeme návštevníkov cintorínov, aby príručné tašky a kabelky s osobnými vecami neodkladali na hroby a nenechávali ich bez dozoru. Zlodej dokáže na krádež využiť čo i len niekoľkosekundovú nepozornosť,“ upozorňuje.

Polícia pripomína najmä chodcom a cyklistom, aby nezabúdali na svoju bezpečnosť na cestách. V týchto dňoch sa veľmi rýchlo stmieva a nesvetlený cyklista alebo chodec na ceste bez reflexných prvkov je veľkým nebezpečenstvom.

Použitie svetlého oblečenia a reflexných prvkov môže v sekunde zachrániť život. Za zníženej viditeľnosti by chodci a cyklisti mali mať neustále na pamäti, že ich musí byť dobre vidieť.

Dbajte preto na zásadu Vidieť a byť videný.

Ulož ako PDF
Napísal 29. októbra 2013 8:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.