reklama

Dušičky ovplyvnia dopravu i prevádzku cintorínov

Tohtoročný Sviatok všetkých svätých a Pamiatka zosnulých pripadajú na stredu a štvrtok. Najväčšia návštevnosť cintorínov je očakávaná už 28. a 29. októbra. Mnohí z nás sa vyberú na cintoríny už skôr, aby upravili hrobové miesta a vzdali úctu zosnulým. Keďže väčšina návštevníkov príde na cintoríny autom, treba dbať na určité obmedzenia.

Od soboty 28. 10. 2017 až do 2. 11. 2017 nebude na pohrebisko povolený vjazd žiadnych motorových vozidiel s výnimkou vozidiel správy cintorínov, vozidiel zdravotnej služby, požiarnej ochrany, policajného zboru a vozidiel prevážajúcich zdravotne ťažko postihnuté osoby. Dopravu bude ako každoročne usmerňovať hliadka dopravnej polície. Pri cintorínoch bude posilnené hliadkovanie mestskej polície.

Tašky a osobné veci by sa nemali odkladať na hrobové príslušenstvo a nechávať bez dozoru v zaparkovaných autách. Zakázané je pálenie sviečok a kahancov pred kaplnkou a v jej okolí na novom cintoríne na ulici T. Vansovej v Trnave. Tento zákaz návštevníci každoročne nerešpektujú, preto budú zamestnanci cintorína horiace sviečky a kahance zhasínať a odkladať do bezpečnej vzdialenosti, aby sa predišlo požiarom a prípadne verejnému ohrozeniu.

Ilustračné foto

Cintoríny budú otvorené v mesiacoch september až november od 7.00 do 19.00 h:

Cintorín na Kamennej ceste
Cintorín na ul. T. Vansovej / Nový cintorín /
Cintorín na Nitrianskej ceste / Evanjelický /
Cintorín v mestskej časti Modranka

Od 26. októbra 2017 do 10. novembra 2017 budú všetky štyri cintoríny otvorené od 7.00 do 22.00 hod.

Kancelária správy cintorínov na Kamennej ceste bude k dispozícii v pracovných dňoch od 8.00 do 16.00 hod. a 1. 11. 2017 (v stredu) v čase od 9.00 do 17.00 hod. Občania si tu môžu preveriť platbu za hrobové miesto, uzatvoriť zmluvu o prenájme hrobového miesta a vykonať platbu za prenájom hrobového miesta, prípadne vybaviť poslednú rozlúčku zosnulému. Predĺžená bude aj otváracia doba kvetinárstva a cintorínskej architektúry pri správe cintorínov na Kamennej ceste v Trnave.

Sv. omša sa bude konať v Deň pamiatky zosnulých 2. 11. 2017 o 16.00 hod. v dome smútku na Kamennej ceste. Po omši sa bude konať dušičková pobožnosť.

Ilustračné foto

Zamestnanci a sezónni brigádnici prevádzkovateľa pohrebísk Mesta Trnava budú zabezpečovať čistotu, údržbu a poriadok na trnavských cintorínoch. Budú sa venovať vývozu odpadu a kontroly dodržiavania poriadku na cintorínoch, ale naďalej pokračovať aj v zbere napadaného lístia. Vzhľadom na množstvo odpadu, ktoré sa vyprodukuje na trnavských cintorínoch počas týchto dní, budú umiestnené na vybrané cintoríny veľkokapacitné kontajnery.

Prevádzkovateľ pohrebísk žiada návštevníkov cintorínov, aby rešpektovali zamestnancov správy cintorínov. Okrem uvedených prác sa budú vykonávať aj pohrebné obrady. Všetkých návštevníkov cintorínov prosí zároveň o maximálnu zhovievavosť a ústretovosť pri týchto činnostiach, aby nič nenarušilo pietnu atmosféru dušičiek.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 23. októbra 2017 7:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.