reklama

Potvrdené: po Turecku budú dovolenkári lietať z Piešťan aj do Egypta

Už počas letnej sezóny 2019 bude trnavský kraj letecky prepojený s ďalšou atraktívnou dovolenkovou destináciou, a to egyptskou Hurghadou. Letisko Piešťany ešte v novembri minulého roka oznámilo spustenie historicky prvej charterovej leteckej linky, ktorá cestujúcich dopraví z Piešťan do tureckej Antalye.

„Výborná strategická poloha Letiska Piešťany nás predurčuje byť letecky prepojený s atraktívnymi dovolenkovými destináciami. Preto som rád, že máme po tureckej Anatalyi priame spojenie aj s egyptskou Hurghadou,“ povedal Ján Marušinec, predseda predstavenstva Letiska Piešťany.

Letisko Piešťany bude spolupracovať s CK Happy Travel. Do Hurghady bude možné letieť prostredníctvom leteckej spoločnosti Fly Egypt, a to každý piatok už od 31. mája 2019.

Ilustračné foto: Simon Pokorný

Charterová letecká linka do Antalye má fungovať od mája do októbra.

Predpokladaná kapacita by mohla byť približne 4000 slovenských dovolenkárov počas jednej sezóny.

O oživenie Letiska Piešťany sa majú postarať aj letecké dni.

Ich návrat ohlásil predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič spoločne s riaditeľom Slovenskej leteckej agentúry Hubertom Štoksom v septembri 2018.

Návrat leteckých dní je naplánovaný symbolicky na 4.-5. mája 2019, a to pri príležitosti 100. výročia úmrtia generála Milana Rastislava Štefánika, jednej z najvýznamnejších osobností našej histórie.

Letisko Piešťany dúfa, že okrem slovenských lietadiel sa im podarí zabezpečiť aj účasť medzinárodných pilotov a strojov. Rokovania prebiehajú so zástupcami Francúzska, Talianska či Českej republiky.

Okrem Trnavského samosprávneho kraja (59,31 percenta) sú ďalšími akcionármi v spoločnosti Letisko Piešťany Mesto Piešťany (20,04 percenta) a Ministerstvo dopravy a výstavby SR (20,65 percenta).

Ulož ako PDF
Napísal 16. januára 2019 9:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Potvrdené: po Turecku budú dovolenkári lietať z Piešťan aj do Egypta”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.