reklama

Z Piešťan začnú opäť cestovať dovolenkári, charterové lety majú fungovať do konca septembra

V nedeľu 25. júla 2021 odletí z piešťanského letiska prvé charterové spojenie v letnej sezóne 2021. Cestovná kancelária Happy Travel ponúka dovolenkárom destinácie v okolí tureckej Antalye. Lietať by sa malo každú nedeľu až do konca septembra, v závislosti od záujmu verejnosti a vývoja epidemiologickej situácie.

„Po náročnom období, ktoré bolo poznačené obmedzeniami v leteckej doprave, konečne prinášame dobré správy. Už od konca júla budú z piešťanského letiska opäť lietať chartre. Nadviažeme tak na úspešnú ‚predcovidovú‘ sezónu 2019. Letisko Piešťany cestujúcim ponúka epidemiologicky bezpečný odlet aj prílet vďaka svojmu regionálnemu charakteru. Výhodou je rýchle odbavenie či jednoduché parkovanie,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že sa cestujúcim zvýšil komfort aj vďaka modernizácii odletového terminálu a rekonštrukcii príletovej haly.

Pribudol napríklad detský kútik, automaty s občerstvením, terasa, či nový pás na batožiny. Z príspevku od Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky letisková spoločnosť tento rok nakúpila nové zariadenia na zvýšenie bezpečnosti, ako napríklad scanner batožiny alebo hasičské vozidlo.

Ilustračné foto: trnava-live.sk / Simon Pokorný

„S Letiskom Piešťany a trnavskou župou, ako jeho majoritným akcionárom, sme sa dohodli na pokračovaní spolupráce. Dovolenkárom zo širšieho regiónu chceme opäť zabezpečiť zážitok na tureckej riviére. Prioritou je dodržiavanie všetkých hygienických opatrení počas leteckej prepravy, ako aj počas pobytu po prílete do Antalye,“ povedal zástupca cestovnej kancelárie Happy Travel a zároveň prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr Roman Berkes. Spresnil, že dopravu bude zabezpečovať letecká spoločnosť Tailwind Airlines lietadlom typu Boeing 737-400 s kapacitou 165 pasažierov.

V sezóne 2019 Letisko Piešťany odbavilo 31 charterových letov, a to do tureckej Antalye a egyptskej Hurghady. Aj vďaka tomu bolo v roku 2019 prepravených takmer 10 500 cestujúcich, pričom v roku predtým to bolo len necelých 800.

Počas pandémie ochorenia Covid-19 sa letisko sústredilo na rozvoj segmentu malých a business lietadiel. Chystá aj incomingové lety najmä s kúpeľnými turistami.

Akcionármi Letiska Piešťany, a. s., sú Trnavský samosprávny kraj, mesto Piešťany a Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Ulož ako PDF
Napísal 14. júla 2021 11:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.