reklama

Festival letectva v Piešťanoch potrvá tri dni. Bohatý program sľubuje množstvo jedinečných zážitkov

Nočnú dronovú show, lasery, vystúpenia pilotov stíhacích lietadiel, nočné zoskoky parašutistov, letecké akrobacie, balónovú show a mnoho iného pripravili organizátori Festivalu letectva, ktorý sa uskutoční na piešťanskom letisku počas troch dní od 6. do 8. mája 2022.

Festival letectva otvoria v piatok 6. mája 2022 o 9. hodine, v sobotu aj v nedeľu začína program o 10. ráno. Kompletný program nájdete na tejto stránke.

Organizátorom podujatia je Slovenská letecká agentúra. Premiérový ročník sa na piešťanskom letisku uskutočnil v roku 2019, nasledujúce dva roky sa festival neuskutočnil pre koronovírusovú pandémiu.


Dronová show

Zdroj: festivalletectva.sk

Sedem dôvodov
prečo prísť na Festival letectva

1. NOČNÁ SHOW

Na Slovensku sa v rámci šou pred divákmi predvedú lietadlá vo vzduchu absolútne prvýkrát za šera a noci, za sprievodu pyrotechnickej a laserovej šou. Doteraz sme boli zvyknutí na letový program len počas dňa. Ale tento ročník Leteckého festivalu, to všetko zmení. Po západe slnka nekončíme, ale budeme pokračovať do hlbokej noci. Bude to neskutočný zážitok, aký ste na Slovensku ešte nemali kde zažiť. Viac o nočnej show.

2. AEROSALÓN

Vzhliadnete európsku výstavu letectva – AEROEXPO, kde bude viac ako 70 kusov leteckej techniky. V priestore na statické ukážky leteckej techniky uvidíte prezentáciu výrobkov a služieb, príslušenstva a komponentov pre leteckú a pozemnú techniku, vybavenie a doplnky pre posádky lietadiel, technický a zabezpečujúci personál, ktoré ponúkajú jednotliví vystavovatelia, majitelia alebo prevádzkovatelia leteckej techniky. Bonbónikom budú kúsky, ktoré zožali úspech na nedávnom EXPO v Dubaji a slovenská premiéra ultraľahkého vrtuľníka. Viac o Aerosalóne.

3. DRONOVÁ SHOW

Prvenstvo bude patriť aj slovenskej šou so 100 dronmi počas tmy. Predstavte si hromadný štart svietiacich sto dronov v sprievode hudby, ktoré budú na nebi vytvárať rôzne dynamické tematické obrazce a symboly. Každý bude mať približne 40 až 60 metrov. Viac o dronovej show.

4. DYCHBERÚCA PILOTNÁ AKROBACIA

Lietať budú najväčšie pilotné esá zo Slovenska, Čiech, Spojeného kráľovstva, Švédska, Litvy, Poľska a Maďarska. Uvidíme povestný „súboj titanov“, pretože počas Festivalu letectva uvidíte postupne Zoltána Veresa. Kairysa Jurgisa a Martina Šonku.

Budete tak môcť porovnávať kvality týchto „nebeských bláznov“. Samozrejme, okrem nich, sme pre vás pripravili naozaj pestrý letový program počas dňa, šera a noci. Spomenúť môžeme aj švédsku skupinu uznávaných profesionálov (Scandinavian airshow), ktorá predvedie na dennej oblohe predstavenie s atraktívnymi akrobatkami na krídlach lietadiel. Viac o letovom programe.

5. BALÓNOVÁ SHOW

Balóny sú vždy obdivuhodné svojou letmou krásu, voľným a pomalým pohybom po horizonte. Ale videli ste už balón aj z blízka? Leteli ste v balóne? Videli ste jeho nafukovanie počas večera? Festival Letectva spolu so spoločnosťou Letecké Zážitky si pre vás aj v tomto smere pripravilo zaujímavý program. Na Festivale sa zúčastnia s úplne novým balónom BB45Z, ktorý zišiel z výrobnej linky Kubíček Factory iba začiatkom tohto roka (2022). Svojou netypickou farebnou schémou patrí k najkrajším a najzaujímavejším balónom na Slovensku.

6. DETSKÝ LETECKÝ FESTIVAL

Pripravená je najväčšia rodinná a detská zóna na ploche až 8 000 m2, kde sa zabavia celé rodiny. Nájdete tu atrakcie a zábavu pre deti a mládež, tvorivé dielne a kreativitu, interaktívne technológie, edukačné aktivity, šport, nafukovacie skákacie hrady a mnoho iného. Viac o Detskom leteckom festivale.

7. HISTORICKÉ LETOVÉ AJ STATICKÉ UKÁŽKY

Pre milovníkov histórie pripravili organizátori zaujímavosti do letového programu ale aj statického. V letovom programe uvidíte naozaj zaujímavé skvosty, ktoré písali svoju históriou v minulom tisícročí, počas rôznych dôležitých momentoch ľudstva. Okrem leteckých exhibícií historických lietadiel, je pripravená aj vonkajšia expozícia lietadiel v spolupráci s Vojenským historickým múzeom Piešťany.

Informácie o vstupenkách nájdete tu, kompletné info na oficiálnom webe festivalletectva.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 4. mája 2022 8:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.