reklama

Mesto sa bude uchádzať o 8 miliónov eur z európskych fondov na modernizáciu troch základných škôl

Mesto Trnava chce získať niekoľko miliónov eur na modernizáciu škôl, učební a školských areálov na troch základných školách. Finančné prostriedky môže získať z európskych fondov prostredníctvom nenávratného finančného príspevku Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

Mestská samospráva bude žiadať o peniaze pre Základné školy s materskou školou na Námestí SUT, na ulici Andreja Kubinu a na ulici Kornela Mahra na Prednádraží.

Celkové predpokladané náklady na realizáciu projektov na všetkých troch školách sú takmer 8,8 milóna eur, príspevok z eurofondov má dosiahnuť niečo cez osem miliónov eur.

Trnavská samospráva sa má na príspevku podieľať osempercentným spolufinancovaním z vlastného rozpočtu, čo predstavuje sumu 700-tisíc eur.


ZŠ na ulici K. Mahra na Prednádraží

Ilustračné foto: trnava-live.sk

V ZŠ na Námestí SUT plánuje mesto zmodernizovať vybavenie učebne informatiky a robotiky, čím sa zlepší zdigitalizovanie základnej školy. Obnoviť majú sa vybavenie telocvične, súčasťou projektu budú aj investície zamerané na debarierizáciu tých častí a objektov školy, ktoré budú do projektu zahrnuté.

Predpokladané náklady sú odhadované na 2,063 milióna eur, spolufinacovanie mesta je 165-tisíc eur.

Na ZŠ Andreja Kubinu chce radnica modernizovať učebne informatiky a robotiky, obnovou vybavenia prejde doterajšie vybavenie odbornej učebne fyziky, učebne techniky a telocvične. Rekonštrukciou majú prejsť aj školské športoviská, časť budovy prejde debarierizáciou priestorov.

Výdavky sú plánované v objeme 3,2 milióna eur, spolufinacovanie z rozpočtu mesta dosiahne 256-tisíc eur.

V ZŠ na ulici Kornela Mahra sa počíta s modernizáciou technického vybavenia odbornej učebne informatiky, odbornej učebne robotiky, dvoch učební cudzích jazykov, multimedálnej, bádateľsko – prírodovednej a exteriérovej uččebne s environmentálnym zameraním. Interaktívnym vybavením budú modernizované aj učebne kmeňových tried.

Zámer počíta aj s rekonštrukciou školských športovísk a debarierizáciou časti priestorov školy.

Predpokladané náklady sú stanovené na 3,5 milióna eur, podiel mesta na investícii je 280-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 22. septembra 2023 9:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.