reklama

Aj na Hollého bude jednosmerka. Zámer kompletnej obnovy ulice je v stavebnom konaní

Jednou z najväčších investičných akcií tohto roka v Trnave má byť rekonštrukcia Hollého ulice. Komunikácia je dlhodobo v zlom technickom stave. Po dokončení bude ulica pre dopravu fungovať v jednosmernom režime v smere od Halenárskej ulice ku katedrále.

Mesto si v roku 2017 nechalo vypracovať projektovú dokumentáciu, zámer je aktuálne na začiatku stavebného konania.

Po ukončení tohto procesu bude vyhlásená verejná súťaž na dodávateľa stavebných prác.

Rozpočet mesta Trnava počíta s investíciou vo výške 700 – tisíc eur z vlastných zdrojov. Celková dĺžka opravovaného úseku je 300 metrov.

Okrem samotnej cesty sa obnova v úseku od Halenárskej ulice po Univerzitné námestie pri Katedrále sv. Jána Krstiteľa dotkne aj chodníkov, zelene či verejného osvetlenia.


Hollého ulica

Ilustračné foto

V rámci projektu rekonštrukcie Hollého ulice k odstráneniu jestvujúcich spevnených plôch komunikácie, chodníkov pre peších po oboch stranách, presunutiu časti oplotenia pred budovou synagógy a obnove oplotenia susedného mestského pozemku výhľadovo určeného pre budúcu barokovú záhradu.

Odstránené bude aj jestvujúce staré verejné osvetlenie vrátane svietidiel na budovách, demontované budú vzdušné vedenia k týmto svietidlám a staré betónové a oceľové stožiare.

Ako vyplýva z údajov predložených na stavebné konanie, vybudovaná bude jednosmerná komunikácia so šírkou 6,5 metra, smer jazdy bude plynulým pokračovaním predchádzajúcej etapy – rekonštrukcie Ulice Halenárska, teda smerom k „univerzitnému kostolu”.

Povrch komunikácie bude tvoriť prírodná čadičová dlažba ukladaná do vejárov, pôjde teda o rovnaké prevedenie ako na Halenárskej ulici.


Komunikácia sa zmení na jednosmerku

Povrch chodníka po ľavej strane komunikácie bude z kamennej žulovej dlažby, chodníky na pravej strane budú kombináciou novej kamennej žulovej dlažby a pôvodnej žulovo – čadičovej dlažby, ktorá bola objavená pod jestvujúcimi vrstvami asfaltu chodníka.

Cez komunikáciu budú riešené štyri bezbariérové priechody pre chodcov – dva pri križovatke s Ulicou Hviezdoslavova a M. Schneidera-Trnavského, jeden pred odbočením na parkovisko pri objekte Leonardo a jeden pri parku pred objektom univerzity. Všetky štyri priechody existujú aj v súčasnosti.

Zrušená bude pôvodná zeleň, tú nahradí kompletne vysadená nová zeleň, vrátane nových stromov.

Zámer obnovy Hollého ulice počíta aj s umiestnením nových stĺpov verejného osvetlenia – pôjde o rovnaké historické lucerny, aké sú na Halenárskej ulici.

Pribudne tiež nový mobiliár v podobe smetných nádob a cyklostojanov, inštalovaný bude aj kamerový a závlahový systém. Na stĺpoch verejného osvetlenia budú osadené závesné nádoby so sezónnymi rastlinami.

Ulož ako PDF
Napísal 12. februára 2018 8:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Aj na Hollého bude jednosmerka. Zámer kompletnej obnovy ulice je v stavebnom konaní”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.