reklama

Hollého a časť Halenárskej ulice čaká kompletná rekonštrukcia, mesto vyhlásilo súťaž na dodávateľa stavby

Mesto Trnava zverejnilo podmienky verejnej súťaže komplexnej obnovy Hollého a časti Halenárskej ulice. Predpokladaná hodnota investičnej akcie je 1,25 milióna eur s DPH, konečnú cenu zrejme stlačia ponuky predložené účastníkmi tendra.

Stavebné spoločnosti môžu predkladať svoje cenové ponuky do konca mája. Stavebné práce majú trvať asi päť mesiacov. Začať môžu až po úspešnom ukončení tendra a podpise zmluvy s víťazným uchádzačom. Nemalo by to byť skôr, ako v treťom štvrťroku 2018.

Rekonštrukcia sa dotkne úseku s dĺžkou 302 metrov. Začína na hranici križovatky Halenárskej ulice s ulicou Dolnopotočnou v oblasti priechodu pre chodcov, koniec úseku v je križovatke Hollého ulice s Invalidskou.

Cieľom obnovy “je po technickej stránke kvalitatívne zlepšiť stav komunikácií pre dopravu aj chodcov. Z pohľadu architektonického, keďže ide o jednu z najstarších ulíc v Trnave, je zámerom mesta prinavrátenie jej historického výrazu a tým vylepšiť estetický stav Hollého ulice”.


Rekonštrukcia Hollého bude pokračovaním obnovy Halenárskej ulice

Vizualizácia: Mesto Trnava

V rámci rekonštrukcie prebehnekompletná výmena konštrukcie vozovky, ako aj priľahlých chodníkov. Použité budú povrchy z prírodného kameňa.

Cestná komunikácia so šírkou 5 metrov dostane povrch z prírodnej čadičovej dlažby ukladanej do vejárov, na chodníkoch bude použitá prírodná žula s rezaným povrchom.

Na začiatku úseku je v rámci projektu navrhnutá úprava oplotenia areálu synagógy a taktiež výmena oplotenia pozemkov, na ktorých mesto plánuje zriadiť v budúcnosti barokovú záhradu.

Súčasťou projektu sú aj sadové úpravy, zámer počíta s umiestnením kamerového systému, závlah, inštaláciou nového verejného osvetlenia v podobe historických lucerien a odvodnením povrchov aj striech z priľahlých objektov.

V úseku pred sídlom Arcibiskupského úradu bude zachovaná pôvodná kamenná dlažba z čadičových kociek a žulových platní.

Vzhľadom na nevyhovujúci stav dlažby sa mesto dohodlo s Krajským pamiatkovým úradom Trnava na tom, že v rámci rekonštrukcie pôvodnú dlažbu rozoberú, podklad doplnia, vyspravia, zhutnia a následne budú použité pôvodné prvky s uložením do pôvodných vzorov.

Chýbajúca časť chodníka (pôvodné zelené pásy) bude doplnená žulou, rovnakou ako na chodníkoch rekonštruovaných pozdĺž celej Halenárskej a Hollého ulice.

Rovnakým spôsobom uložia aj dlažbu na chodníku na východnej strane medzi križovatkami Haulíková a M.Schneidera Trnavského.

Pred začiatkom obnovy Hollého ulice prebehne archeologický a architektonicko-historický výskum a uskutoční sa aj rekonštrukcia vodovodu spoločnosťou Tavos.

Počas stavebných prác bude doprava na Hollého a časti Halenárskej ulice uzavretá.

Ulož ako PDF
Napísal 10. mája 2018 10:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Hollého a časť Halenárskej ulice čaká kompletná rekonštrukcia, mesto vyhlásilo súťaž na dodávateľa stavby”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.