reklama

Začína rekonštrukcia Hollého a časti Halenárskej ulice. Úsek bude uzavretý zrejme až do decembra 2018

Ulica Jána Hollého v Trnave a nezrekonštruovaný úsek Halenárskej ulice budú od stredy 11. júla až do 15. decembra 2018 v oboch smeroch uzavreté. Dôvodom uzávery je realizácia stavby Obnova povrchov Ulice Jána Hollého.

Stavebné práce majú podľa zmluvy so spoločnosťou Eurovia SK trvať 5 mesiacov a budú stáť 1 milión 48-tisíc eur s DPH.

Ako informuje Odbor investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave, úplná uzávera sa týka 310 metrov dlhého úseku od križovatky ulíc Dolnopotočnej a Halenárskej po križovatku ulíc Invalidskej a Jána Hollého.

Obchádzková trasa na Dolnopotočnú ulicu povedie z Halenárskej ulice, z parkoviska na Dolnopotočnej ulici sa bude vychádzať na Paulínsku ulicu.

Zásobovanie prevádzok na Hviezdoslavovej ulici bude umožnené cez ulice Hornopotočnú a Pekársku, výjazd z Hviezdoslavovej povedie cez Pekársku ulicu.


Hollého ulica zmení terajšiu tvár

Rekonštrukcia začína na hranici križovatky Halenárskej ulice s ulicou Dolnopotočnou v oblasti priechodu pre chodcov, koniec úseku v je križovatke Hollého ulice s Invalidskou.

Cieľom obnovy „je po technickej stránke kvalitatívne zlepšiť stav komunikácií pre dopravu aj chodcov. Z pohľadu architektonického, keďže ide o jednu z najstarších ulíc v Trnave, je zámerom mesta prinavrátenie jej historického výrazu a tým vylepšiť estetický stav Hollého ulice“.

V rámci rekonštrukcie prebehne kompletná výmena konštrukcie vozovky, ako aj priľahlých chodníkov. Použité budú povrchy z prírodného kameňa.

Cestná komunikácia so šírkou 5 metrov dostane povrch z prírodnej čadičovej dlažby ukladanej do vejárov, na chodníkoch bude použitá prírodná žula s rezaným povrchom.

Na začiatku úseku je v rámci projektu navrhnutá úprava oplotenia areálu synagógy a taktiež výmena oplotenia pozemkov, na ktorých mesto plánuje zriadiť v budúcnosti barokovú záhradu.

Súčasťou projektu sú aj sadové úpravy, zámer počíta s umiestnením kamerového systému, závlah, inštaláciou nového verejného osvetlenia v podobe historických lucerien a odvodnením povrchov aj striech z priľahlých objektov.

V úseku pred sídlom Arcibiskupského úradu bude zachovaná pôvodná kamenná dlažba z čadičových kociek a žulových platní.

Vzhľadom na nevyhovujúci stav dlažby sa mesto dohodlo s Krajským pamiatkovým úradom Trnava na tom, že v rámci rekonštrukcie pôvodnú dlažbu rozoberú, podklad doplnia, vyspravia, zhutnia a následne budú použité pôvodné prvky s uložením do pôvodných vzorov.

Chýbajúca časť chodníka (pôvodné zelené pásy) bude doplnená žulou, rovnakou ako na chodníkoch rekonštruovaných pozdĺž celej Halenárskej a Hollého ulice.

Rovnakým spôsobom uložia aj dlažbu na chodníku na východnej strane medzi križovatkami Haulíková a M.Schneidera Trnavského.

Pred začiatkom obnovy Hollého ulice prebehne archeologický a architektonicko-historický výskum a má sa uskutočniť aj rekonštrukcia vodovodu spoločnosťou Tavos.


Rekonštrukcia Hollého je pokračovaním obnovy Halenárskej ulice

Vizualizácia: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 11. júla 2018 7:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Začína rekonštrukcia Hollého a časti Halenárskej ulice. Úsek bude uzavretý zrejme až do decembra 2018”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.