reklama

Začína rekonštrukcia Hollého a časti Halenárskej ulice. Úsek bude uzavretý zrejme až do decembra 2018

Ulica Jána Hollého v Trnave a nezrekonštruovaný úsek Halenárskej ulice budú od stredy 11. júla až do 15. decembra 2018 v oboch smeroch uzavreté. Dôvodom uzávery je realizácia stavby Obnova povrchov Ulice Jána Hollého.

Stavebné práce majú podľa zmluvy so spoločnosťou Eurovia SK trvať 5 mesiacov a budú stáť 1 milión 48-tisíc eur s DPH.

Ako informuje Odbor investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave, úplná uzávera sa týka 310 metrov dlhého úseku od križovatky ulíc Dolnopotočnej a Halenárskej po križovatku ulíc Invalidskej a Jána Hollého.

Obchádzková trasa na Dolnopotočnú ulicu povedie z Halenárskej ulice, z parkoviska na Dolnopotočnej ulici sa bude vychádzať na Paulínsku ulicu.

Zásobovanie prevádzok na Hviezdoslavovej ulici bude umožnené cez ulice Hornopotočnú a Pekársku, výjazd z Hviezdoslavovej povedie cez Pekársku ulicu.


Hollého ulica zmení terajšiu tvár

Rekonštrukcia začína na hranici križovatky Halenárskej ulice s ulicou Dolnopotočnou v oblasti priechodu pre chodcov, koniec úseku v je križovatke Hollého ulice s Invalidskou.

Cieľom obnovy „je po technickej stránke kvalitatívne zlepšiť stav komunikácií pre dopravu aj chodcov. Z pohľadu architektonického, keďže ide o jednu z najstarších ulíc v Trnave, je zámerom mesta prinavrátenie jej historického výrazu a tým vylepšiť estetický stav Hollého ulice“.

V rámci rekonštrukcie prebehne kompletná výmena konštrukcie vozovky, ako aj priľahlých chodníkov. Použité budú povrchy z prírodného kameňa.

Cestná komunikácia so šírkou 5 metrov dostane povrch z prírodnej čadičovej dlažby ukladanej do vejárov, na chodníkoch bude použitá prírodná žula s rezaným povrchom.

Na začiatku úseku je v rámci projektu navrhnutá úprava oplotenia areálu synagógy a taktiež výmena oplotenia pozemkov, na ktorých mesto plánuje zriadiť v budúcnosti barokovú záhradu.

Súčasťou projektu sú aj sadové úpravy, zámer počíta s umiestnením kamerového systému, závlah, inštaláciou nového verejného osvetlenia v podobe historických lucerien a odvodnením povrchov aj striech z priľahlých objektov.

V úseku pred sídlom Arcibiskupského úradu bude zachovaná pôvodná kamenná dlažba z čadičových kociek a žulových platní.

Vzhľadom na nevyhovujúci stav dlažby sa mesto dohodlo s Krajským pamiatkovým úradom Trnava na tom, že v rámci rekonštrukcie pôvodnú dlažbu rozoberú, podklad doplnia, vyspravia, zhutnia a následne budú použité pôvodné prvky s uložením do pôvodných vzorov.

Chýbajúca časť chodníka (pôvodné zelené pásy) bude doplnená žulou, rovnakou ako na chodníkoch rekonštruovaných pozdĺž celej Halenárskej a Hollého ulice.

Rovnakým spôsobom uložia aj dlažbu na chodníku na východnej strane medzi križovatkami Haulíková a M.Schneidera Trnavského.

Pred začiatkom obnovy Hollého ulice prebehne archeologický a architektonicko-historický výskum a má sa uskutočniť aj rekonštrukcia vodovodu spoločnosťou Tavos.


Rekonštrukcia Hollého je pokračovaním obnovy Halenárskej ulice

Vizualizácia: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 11. júla 2018 7:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

20 komentárov pre “Začína rekonštrukcia Hollého a časti Halenárskej ulice. Úsek bude uzavretý zrejme až do decembra 2018”

 1. 1
  Parva Roma says:

  Pre nepriazdnivé poveternostné podmienky sa rekonštrukcia predĺži až do jari 2019…

 2. 2
  obcan says:

  Hlavne nech je to kvalitne spravene,nie ako ta prva cast.Ta prva cast co sa vyzoru tyka je pekna.Ked uz sme pri prerabkach,ma zmysel nieco pisat o fuseroch,ktori robili hradby pred City Arenou.Po troch rokoch to robia nanovo a ako som tak nato pozeral skoda reci.Kto plati tieto odflaknute zakazky,ktore sa po case znovu opravuju.

 3. 3
  Parva Roma says:

  Čo nič nestojí – za nič nestojí. Za najnižšiu cenu nečakajme najvyššiu kvalitu.

 4. 4
  Mišurko says:

  Mesto (alebo dotyčná stavebná firma v jeho zastúpení, konkrétne EUROVIA) by malo rozmiestniť cedule v okolitých uliciach s oznamom, že celá križovatka Halenárska – Hviezdoslavova-Hollého-Trnavského je uzavretá.

  Z Halenárskej to nie je problém, tam je to na úrovni ťahu Centrum-Družba.

  Ale keď sme dnes išli z námestia cez Hviezdoslavovu a dúfali sme, že prejdeme po chodníku okolo ZŠ A.Merici k Haulíkovej, zostali sme zarazení: celé zavreté. Rovnako aj Sch.Trnavského.

  Riešením by bolo dať na začiatok tých ulíc (v prípade Trnavského na Námestie sv.Mikuláša a v prípade Hviezdoslavovej na úroveň Pekárskej) oznamy, že sú ulice uzavreté. Alebo aspoň značky slepá ulica.

  Čistý amaterizmus organizácie stavby. Toto by si mal prísť primátor odfotiť (podobne, ako fotil Starohájsku).

  Pozitívum je, že sme sa prešli a chôdza je zdraviu prospešná. Žiaľ, rozčúlenie sa moc nie.

  • 4.1
   Brovca says:

   Ak mal niekto o uzávierke informovať, tak v prvom rade to bolo mesto Trnava. Rozhodnutie o uzávierke má dátum 25. júna, ale na stránke http://www.trnava.sk bolo uverejnené až 10. júla, cca 15 hodín pred uzávierkou ulíc. Podľa mňa teda dosť neskoro.

 5. 5
  Kopančar says:

  A t

 6. 6
  Kopančar says:

  A to mám chodzit od Jednoty na Kopánku cez Clementisovú?

 7. 7
  Ferdo says:

  Broky to valí. Broky to opäť vyhrá.

 8. 8
  Dr says:

  Tak prijímaj,lebo sám skončíš v kazajke…D

  • 8.1
   Chocholousek says:

   Moje dvere su otvorene pre všetkých potrebných. Je iba na pacientovi alebo jeho blízkych aby sa obrátili o pomoc :D

 9. 9
  potvrdenie says:

  A to este, keby ste vedeli a poznali tu kvalitnu realizaciu Halenarskej ulice, ked sa obrubniky ukladali do davno zahoreteho betonu.Atd atd. Pracovne postupy boli opomenute castokrat koli terminu: do jarmoku :)
  Dlhu trvacnost to mat , ale nebude. Tak akurat vydrzi minimlanu zaruku a mesto si to potom bude opravovat na vlastne naklady :)
  Podobne Mikoviniho. Urcite ju terab spravit, ale pokial sa zrealizuje obytny obejkt-objekty MIKO i a MIKO II tak zasa bude cela rozbita od tazkych strojov, resp. stavebnych stojov :)

 10. 10
  Rozum says:

  Je vidieť, že tvoj mozoček je dosť zaostalý. Podľa tvojho akože mozku,keď nejaký máš,tak by vlastne mesto nemohlo urobiť žiadnu ulicu,lebo na každej ulici sú rozbité nedokončené staré domy.Viď Hviezdoslavova,Halenarska a pod…

 11. 11
  Rozumne says:

  Rozum, slovami najlepsieho klasika” nervy, nervicky “?
  No ano. Pokial je na ulici prebiehajuca subezna masivna investicia,ktora moze vyrazne poskodit moj majetok, urcite ju odlozim.
  To by si si ani ty neurobil na svojom sukromnom majetku. Neklam si a nesir bludy, a neurazaj. Nazory mozme mat predsa rozne. Mier

  • 11.1
   Nervy a nervicky says:

   Niekto tu má nervy a aj nervičky. Bročky a Bročkovia asi

  • 11.2
   Tim says:

   Na prvý pohľad prezieravá stratégia „Pokial je na ulici prebiehajuca subezna masivna investicia, ktora moze vyrazne poskodit moj majetok, urcite ju odlozim“ .

   Dokedy budem odkladať? Nastane v prijateľnej budúcnosti stav, že všetko v dosahu ulice bude už hotové?

   Napr. ak sa však Mikoviniho urychlene neopraví, rozpadne sa. Beží MIKO I, II, pôjde komerčno-podnikateľský areál oproti. Južný obchvat skôr ako za 5 rokov nebude.
   Keď sa o nejaké 2-3 roky Mikoviniho úplne rozpadne, ťažká doprava od Bratislavskej sa presmeruje kam?

   Je dajaká rozumná alternatíva k Zelenečskej, Tamaškovičovej a Nitrianskej? Steinerova, Gorkého, 9.mája, Tulipánová a Stromová to asi nebude. Voľba by padla na Zelenečskú a tá sa upcháva už teraz. Podľa mňa, menšie zlo je urobiť čo najskôr Mikoviniho a ušetriť koľko-toľko Zelenečskú.
   Cesta na Pekné pole sa urobila tiež a stavať sa tam bude ešte dlho.
   Podobne by to vyznelo aj pre Halenársku a Hollého.

 12. 12
  Voľby, asfalt, cesta, úvaha says:

  Počasie je ideálne na dokončenie tejto rekonštrukcie. Dokonca je lepšie, ako stavbári mohli predpokladať.

  Keďže máme lepšie počasie, teoreticky by sme mohli predpokladať, že rekonštrukcia cesty skončí skôr, ako je plánované. V žiadnom prípade neočakávame odklad ukončenia rekonštrukcie tejto ulice po plánovanom termíne, nebodaj ako je v Trnave zvykom nasledujúci rok.
  Je táto logická úvaha správna? Alebo naivná?

  Alebo mimozemské sily dokážu do volieb aj nemožné a cestu dokončia? Obyčajne sme k volebnej schránke šli po ceste voňajúcej čerstvým asfaltom.

 13. 13

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.