reklama

Rekonštrukcia Hajdóczyho ulice je v záverečnej fáze. Do konca novembra bude uzavretý úsek medzi križovatkami s Legionárskou a Cukrovou

Po dokončení a otvorení úseku od križovatky Hajdóczyho so Slnečnou až za križovatku s Ulicou Maximiliána Hella sa komplexná rekonštrukcia Hajdóczyho ulice dostáva do svojej záverečnej fázy. Z dôvodu stavebných prác, súčasťou ktorých je kompletná obnova uličného priestoru, povrchov aj konštrukcie vozovky, je od 14. septembra do 30. novembra 2022 uzavretá Hajdóczyho ulica v úseku medzi križovatkou s Legionárskou a Cukrovou ulicou.

„Pre stavebné práce došlo k úplnému uzavretiu úseku od križovatky Hajdóczyho – Legionárska (vrátane) až po križovatku s Cukrovou ulicou. Vstup bude možný iba pre peších, osobná doprava sa dostane buď na komunikácie napájajúce sa na Ulicu Jána Hajdóczyho, alebo na už dokončené úseky ulice. Všetky uzávery a obmedzenia dopravy budú vyznačené dočasným dopravným značením odsúhlaseným Okresným dopravným inšpektorátom. Za vzniknuté komplikácie sa ospravedlňujeme,“ informoval Miroslav Horník z odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave.


Križovatka ulíc Hajdóczyho a Cukrová

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Práce sa začínajú 14. septembra frézovaním pôvodného povrchu vozovky. Následne, v piatok 16. septembra, sa začnú výkopové práce.

„Ukončenie prác je naplánované do 30. novembra 2022. Po dokončení spomínaného úseku bude k dispozícií celá vynovená ulica,“ konštatovalo mesto Trnava.

Komplexná rekonštrukcia Hajdóczyho ulice v podobe výmeny povrchov aj obnovy celého uličného priestoru sa týka úseku od Univerzity sv. Cyrila a Metoda po križovatku s ulicou Maximiliána Hella v dĺžke približne 1000 metrov a je jednou z najväčších investičných akcií v tomto roku v hodnote 1 milión 376-tisíc eur.

Po rekonštrukcii sa na Hajdóczyho ulici zároveň zmení organizácia dopravy.

V úseku od začiatku ulice pri UCM po areál Slávie zostane zachovaná v oboch smeroch. Od vstupu do areálu AŠK Slávia po križovatku s Cukrovou a Pažitnou bude doprava jednosmerná. Ďalej bude pokračovať obojsmerná premávka.

Stavebné práce mali podľa pôvodných plánov trvať 26 týždňov od marca do septembra 2022.

Zdržanie prác spôsobili podľa trnavskej radnice „nepredvídateľné komplikácie v podobe nestability podložia, ktoré sa ukázalo byť značne podmáčané spodnými vodami. To si vyžiadalo väčšie úpravy a náročnejšie spevňovanie podložia pod komunikáciami“.

Ulož ako PDF
Napísal 14. septembra 2022 9:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.