reklama

Mesto pripravuje rekonštrukciu Hajdóczyho ulice. Pôvodne vypracovaný projekt nechá upraviť

Pred dvomi rokmi si nechalo mesto Trnava vypracovať projektovú dokumentáciu rekonštrukcie ulice Jána Hajdóczyho. Po rokovaniach medzi zástupcami mesta a okresného dopravného inšpektorátu v decembri 2019 nastali zmeny, ktoré je potrebné zapracovať a projekt upraviť.

Rekonštrukcia ulice Jána Hajdóczyho sa dotkne úseku od Univerzity sv. Cyrila a Metoda na Námestí Jozefa Herdu po križovatku s Cukrovou ulicou, pokračovať bude od križovatky s Cukrovou smerom ku križovatkám s ulicami Slnečná, Mikuláša Koperníka, Maximiliána Hella a Pavla Mudroňa na koniec ulice.

Celková dĺžka ulice je približne 1300 metrov.

Najzásadnejšou zmenou je v porovnaní so súčasným projektom z roku 2018 upustenie od premávky v oboch smeroch v jednej časti ulice.


Ulica Jána Hajdóczyho

Zmena nastala po rokovaniach zástupcov mesta, mestského úradu a okresného dopravného inšpektorátu.

Doprava v úseku od začiatku ulice pri UCM po areál Slávie zostane zachovaná v oboch smeroch.

V ďalšom úseku v smere od areálu Slávie po križovatku s Cukrovou bola v pôvodnej projektovej dokumentácii navrhnutá obojsmerná premávka, no v projekte, ktorý si mesto nechá vypracovať na základe výsledkov rokovaní s dopravným inšpektorátom, bude doprava projektovaná ako jednosmerná s jedným pruhom pre autá.

Zároveň bude v celej dĺžke Hajdóczyho ulice od UCM po križovatku s Cukrovou ulicou vybudovaná obojsmerná cyklotrasa, ktorá sa priamo napojí na cyklochodník na Cukrovej ulici.

Projekt rekonštrukcie ulice bude riešiť aj pozdĺžne parkovacie plochy, napojenia na rodinné domy a sadové úpravy.

Rekonštrukcia ulice, ktorá zatiaľ nemá stanovený konkrétny termín, si vyžiada aj nevyhnutný výrub asi 16 stromov a niekoľkých krovín a kríkov.

V mestskej časti Trnava – stred bude uskutočnená náhradná výsadba v podobe 19 kusov javorov poľných, troch líp malolistých, 13 brestovcov južných a 10 kusov stromu Gledičia trojtŕňová.


Pred križovatkou s Cukrovou ulicou

Ulož ako PDF
Napísal 16. apríla 2020 10:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

13 komentárov pre “Mesto pripravuje rekonštrukciu Hajdóczyho ulice. Pôvodne vypracovaný projekt nechá upraviť”

 1. 1
  Parva Roma says:

  Dokatujú to ako Kukučínovu…

  • 1.1
   Peter says:

   Vcera som isel po Kukucinovej a povedat ze je dokatovana potom co som tam minuly rok ledva presiel je fakt na doktora.

   • 1.1.1
    Jack says:

    Co konkretne sa vam nepaci na kukucinovej?

    • 1.1.1.1
     Parva Roma says:

     Vyrúbané stromy, uzučká cesta, spoločný chodník pre chodcov a cyklistov, ktorý nejako cyklisti nemajú chuť používať, lebo je plný prekážok…

     • 1.1.1.1.1
      Peter says:

      Vzratle stromy sa vysadia na jesen , cesta je uzka lebo ludia chceli zachovat aj siroky pas zelene aj parkovacie miesta, normalny sofer ale nemoze mat problem ju prejst. Samostatny cyklac sa tam uz nezmestil. Presiel som si to aj na aute aj na bicykli a uplne v pohode ale pan Parva Roma tu este nic pozitivne nenapisal takze co ine cakat…

      • 1.1.1.1.1.1
       Parva Roma says:

       …jednosmerku na Kukučínovej?

      • 1.1.1.1.1.2
       ABC says:

       Keď to posudzuješ dopravnou záťažou v súčastnosti je to v pohode všade. Pri doladení legislatívy o spoločných chodníkoch chodcov a cyklistov a vzájomnej ohľadu plnosti oboch zúčastnených a označení komunikácii ako zdieľanej problém byť nemôže. Problém je npr. pešia zóna, keď si ju niektorí mýlia s pretekárskou dráhou.

 2. 2
  koleso says:

  To že je Nero v zúfalej situácii potvrdzuje aj jeho foto kruháču na Slnečnej na FB.
  Takéto veľkolepé dielo o priemere 8 m majú v každej dedine. Dávať si to ako vrchol svojej investičnej činnosti v prosperujúcom krajskom meste je hanba.
  Myslel som si že už je hotový južný a západny obchvat a zrazu toto čudo.
  Pre dr. Chocholouška je aj zoznam lajkovačov t.č. 470 ks negramotných zúfalcov.
  Mohol tam dať koleso od traktora to by bolo lepšie.

 3. 3
  pilčík says:

  Na tej foto vľavo je nejaký hnusný strom rýchlo ho vyrúbať.
  Holorub ako na Kukučínovej to je náš svet.

 4. 4
 5. 5
  Parva Roma says:

  Rekonštrukcia ulice nie je v rozpočte na rok 2021…

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.