reklama

Mesto pripravuje rekonštrukciu Hajdóczyho ulice. Pôvodne vypracovaný projekt nechá upraviť

Pred dvomi rokmi si nechalo mesto Trnava vypracovať projektovú dokumentáciu rekonštrukcie ulice Jána Hajdóczyho. Po rokovaniach medzi zástupcami mesta a okresného dopravného inšpektorátu v decembri 2019 nastali zmeny, ktoré je potrebné zapracovať a projekt upraviť.

Rekonštrukcia ulice Jána Hajdóczyho sa dotkne úseku od Univerzity sv. Cyrila a Metoda na Námestí Jozefa Herdu po križovatku s Cukrovou ulicou, pokračovať bude od križovatky s Cukrovou smerom ku križovatkám s ulicami Slnečná, Mikuláša Koperníka, Maximiliána Hella a Pavla Mudroňa na koniec ulice.

Celková dĺžka ulice je približne 1300 metrov.

Najzásadnejšou zmenou je v porovnaní so súčasným projektom z roku 2018 upustenie od premávky v oboch smeroch v jednej časti ulice.


Ulica Jána Hajdóczyho

Zmena nastala po rokovaniach zástupcov mesta, mestského úradu a okresného dopravného inšpektorátu.

Doprava v úseku od začiatku ulice pri UCM po areál Slávie zostane zachovaná v oboch smeroch.

V ďalšom úseku v smere od areálu Slávie po križovatku s Cukrovou bola v pôvodnej projektovej dokumentácii navrhnutá obojsmerná premávka, no v projekte, ktorý si mesto nechá vypracovať na základe výsledkov rokovaní s dopravným inšpektorátom, bude doprava projektovaná ako jednosmerná s jedným pruhom pre autá.

Zároveň bude v celej dĺžke Hajdóczyho ulice od UCM po križovatku s Cukrovou ulicou vybudovaná obojsmerná cyklotrasa, ktorá sa priamo napojí na cyklochodník na Cukrovej ulici.

Projekt rekonštrukcie ulice bude riešiť aj pozdĺžne parkovacie plochy, napojenia na rodinné domy a sadové úpravy.

Rekonštrukcia ulice, ktorá zatiaľ nemá stanovený konkrétny termín, si vyžiada aj nevyhnutný výrub asi 16 stromov a niekoľkých krovín a kríkov.

V mestskej časti Trnava – stred bude uskutočnená náhradná výsadba v podobe 19 kusov javorov poľných, troch líp malolistých, 13 brestovcov južných a 10 kusov stromu Gledičia trojtŕňová.


Pred križovatkou s Cukrovou ulicou

Ulož ako PDF
Napísal 16. apríla 2020 10:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto pripravuje rekonštrukciu Hajdóczyho ulice. Pôvodne vypracovaný projekt nechá upraviť”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.