reklama

Stavebné práce na rekonštrukcii Hajdóczyho potrvajú zrejme o niekoľko týždňov dlhšie, mesto zverejnilo upravený harmonogram

Trnavská radnica informovala 20. júna o „nepredvídateľncýh komplikáciách“ počas rekonštrukcie Hajdóczyho ulice, čo bude mať za následok predĺženie stavebných prác. Mesto zároveň aktualizovalo časový harmonogram jednotlivých etáp.

„Stavebné práce v prvej etape komplexnej rekonštrukcie Hajdóczyho ulice zdržali nepredvídateľné komplikácie. Dôvodom predĺženia prác bola nestabilita podložia, ktoré sa ukázalo byť značne podmáčané spodnými vodami. To si vyžiadalo väčšie úpravy a náročnejšie spevňovanie podložia pod komunikáciami,“ oznámila radnica.

V minulých dňoch sa uskutočnilo pracovné stretnutie zainteresovaných strán. „Cieľom bolo upraviť harmonogram výstavby tak, aby bolo možné ukončiť stavbu včas, ešte v tomto roku,“ uviedla mestská samospráva.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Na stretnutí v piatok 17. júna 2022 sa zástupcovia mesta ako zadávateľa, zhotoviteľ stavby, SPP a TAVOS sa dohodli na novom harmonograme postupu prác.

Prvá etapa, úsek od univerzity po Legionársku ulicu, bude dokončená do 30. júna.

Druhá etapa, rekonštrukcia úseku od križovatky s Legionárskou po križovatku s Cukrovou a Pažitnou, začne 1. septembra a dokončená by mala byť 15. októbra.

Tretia etapa prestavby, úsek od križovatky s Cukrovou a Pažitnou po križovatku so Slnečnou, sa uskutoční hneď po dokončení prvej etapy, 1. júla. Práce by mali byť ukončené 15. augusta. „To za predpokladu, že nedôjde k prestojom pri realizácii rozvodov a prípojok pitnej vody a plynu zo strany spoločností TAVOS a SPP,“ pripomenulo mesto Trnava.

Štvrtá etapa, úsek od križovatky so Slnečnou po križovatku s Maximiliána Hella + 50 m, sa bude rekonštruovať už od 28. júna do 31. augusta.

„Prijatý harmonogram dáva predpoklad, že koncom októbra budú ukončené práce na celej ulici. Samozrejme, ak nenastanú podobné problémy ako pri prvej etape,“ skonštatovala samospráva.

Komplexná obnova v podobe výmeny povrchov aj obnovy celého uličného priestoru sa týka úseku od Univerzity sv. Cyrila a Metoda po križovatku s ulicou Maximiliána Hella v dĺžke približne 1000 metrov a je jednou z najväčších investičných akcií v tomto roku v hodnote 1 milión 376-tisíc eur.

Po rekonštrukcii sa na Hajdóczyho ulici zároveň zmení organizácia dopravy.

V úseku od začiatku ulice pri UCM po areál Slávie zostane zachovaná v oboch smeroch. Od vstupu do areálu AŠK Slávia po križovatku s Cukrovou a Pažitnou bude doprava jednosmerná. Ďalej bude pokračovať obojsmerná premávka.

„Na trase od AŠK Slávia po Cukrovú ulicu pribudne cyklotrasa. Všetky existujúce chodníky budú zrekonštruované a dostanú dláždený povrch, priechody pre chodcov budú osvetlené a pred hlavným vstupom do AŠK Slávia budú vytvorené kolmé a pozdĺžne parkovacie miesta. Pozdĺžne parkovacie miesta budú aj vytvorené v smere trasy od hlavného vstupu do AŠK Slávia až po koniec rekonštruovaného úseku,“ informovalo mesto.

Obnovou prejde aj verejné osvetlenie, ktoré bude nahradené LED svietidlami, a na celom úseku sa uskutočnia sadové úpravy. Nové stromy budú dodané v špeciálnych prekorenených bunkách, ktoré zabezpečia, aby korene drevín nezasahovali do inžinierskych sietí.

Stavebné práce mali podľa pôvodných plánov trvať 26 týždňov od marca do septembra 2022.

Ulož ako PDF
Napísal 20. júna 2022 17:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.