reklama

Komplexná obnova Hajdóczyho ulice má začať na jar a potrvá viac ako 6 mesiacov

Trnavská radnica oznámila, že na jar 2022 začne s niekoľko rokov odkladanou a pripravovanou rekonštrukciou Hajdóczyho ulice. Komplexná obnova v podobe výmeny povrchov aj obnovy celého uličného priestoru sa bude týkať úseku od Univerzity sv. Cyrila a Metoda po križovatku s ulicou Maximiliána Hella v dĺžke približne 1000 metrov bude jednou z najväčších investičných akcií v budúcom roku v hodnote 1 milión 376-tisíc eur a potrvá viac ako 6 mesiacov.

Po rekonštrukcii sa na Hajdóczyho ulici zároveň zmení organizácia dopravy.

V úseku od začiatku ulice pri UCM po areál Slávie zostane zachovaná v oboch smeroch. Od vstupu do areálu AŠK Slávia po križovatku s Cukrovou a Pažitnou bude doprava jednosmerná. Ďalej bude pokračovať obojsmerná premávka.


Hajdóczyho ulica

FOTO: trnava-live.sk

„Na trase od AŠK Slávia po Cukrovú ulicu pribudne cyklotrasa. Všetky existujúce chodníky budú zrekonštruované a dostanú dláždený povrch, priechody pre chodcov budú osvetlené a pred hlavným vstupom do AŠK Slávia budú vytvorené kolmé a pozdĺžne parkovacie miesta. Pozdĺžne parkovacie miesta budú aj vytvorené v smere trasy od hlavného vstupu do AŠK Slávia až po koniec rekonštruovaného úseku,“ uvádza Mesto Trnava v tlačovej správe.

Ako ďalej približuje mestská samospráva, obnovou prejde aj verejné osvetlenie, ktoré bude nahradené LED svietidlami, a na celom úseku sa uskutočnia sadové úpravy. Nové stromy budú dodané v špeciálnych prekorenených bunkách, ktoré zabezpečia, aby korene drevín nezasahovali do inžinierskych sietí.

„Vzhľadom na počasie sa stavebné práce rozbehnú hneď na jar v marci. Projekt je rozdelený na etapy, ktoré spolu potrvajú 26 týždňov. Vyžiadajú si aj dočasné obmedzenie dopravy. Vstup bude možný iba pre peších, osobná doprava sa dostane len na komunikácie napájajúce sa na Ulicu Jána Hajdóczyho. O podrobnostiach zmeny dopravy a dočasných obmedzeniach budeme verejnosť včas informovať,“ dopĺňa trnavská radnica.

Ulož ako PDF
Napísal 12. novembra 2021 8:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.