reklama

Zmena dopravy: z Cukrovej ulice už na Hajdóczyho neodbočíte

Počnúc dneškom platí na Hajdóczyho ulici v Trnave nová organizácia dopravy.

Mestský úrad osadil za asistencie mestských policajtov dopravné značenie, ktoré zakazuje vjazd motorovým vozidlám z Cukrovej ulice na Hajdóczyho.


Ilustračné foto: Križovatka Cukrová – Hajdóczyho – Pažitná

Na Hajdóczyho ulicu v smere k Empire alebo hlavnému vstupu do areálu Slávie platí zákaz vjazdu z Cukrovej, rovnako tak v smere od Pažitnej či Slnečnej ulice. Dopravná situácia v ostatných priľahlých uličkách zostáva v platnosti ako doteraz.

Vjazd zo Školskej ulice doľava na Hajdóczyho zostáva povolený.

Cieľom tejto zmeny je zvýšenie plynulosti a bezpečnosti dopravy a v neposlednom rade aj zabránenie prejazdu áut cez obytnú štvrť. Na Hajdóczyho ulici pribudol aj nový priechod pre chodcov. Zmena sa uskutočnila náklade sťažností obyvateľov a merania hlučnosti v tejto lokalite,” informovalo mesto v tlačovej správe.

Situačná mapa:

Ulož ako PDF
Napísal 2. marca 2012 12:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

39 komentárov pre “Zmena dopravy: z Cukrovej ulice už na Hajdóczyho neodbočíte”

 1. 1
  Dusan says:

  Naozaj “skvele” rozhodnutie nejakeho teamu expertov. Kolizne situacie hovorite? A teraz dosiahnete to, ze vsetci to budu obchadzat ulickami pomedzi rodinne domy a budete mat dalsich koliznych situacii habadej.

  • 1.1
   Ivan says:

   … doľava na Slnečnú potom doprava na Kukučínovu, doprava na Školskú a vľavo späť na Hajdóczyho. Mal by som možno lepšie riešenie. Čo tak zakázať vjazd alebo minimálne prejazd Cukrovou :-) ?!
   Som teraz zvedavý na reakciu obyvateľov Školskej, Kukučínovej a Slnečnej.

  • 1.2
   mooo says:

   tak naozaj neviem ako si prišiel k tomuto záveru: “vsetci to budu obchadzat ulickami pomedzi rodinne domy”
   myslím že išlo hlavne o to aby tí čo tade len prechádzaju chodili po ceste ktorá je na to stavaná a to je Slnečná a nie ako doteraz že si to švihali po Loveckej alebo Jánošikovej.
   Podla mna výborná uprava

   • 1.2.1
    jojo says:

    To som nevedel, že Lovecká ul. nie je mestská komunikácia, ty nebudeš prikazovať kto a kade ma chodiť po ceste, zrejme si autor problemov ktoré vznikli.

 2. 2
  Ivan says:

  No dnes super postoj polície :
  Namiesto toho, aby sa postavili na križovatku a vodičov pri zamýšľanom odbočení upozornili na zmenu a nasmerovali ich správnym smerom – čakali “za bukom” – na rohu Loveckej a Hajdóczyho na nešťastníkov, ktorí si neuvedomili zmenu a jazdili po pamäti.

 3. 3
  pep says:

  presne to som si povedal ked som tade dnes isiel. Zastavil som na stopke na hajdoczyho a druhe auto sa snazilo zatocit z cukrovej na hajdoczyho. Keby som tam nebol a mohol by zatocit, tak predpokladam policajti idu po nom. Co keby pani z auta vystupili a preventivne posobili a upozornili vodicov aj tak. Nepochopim tejto logike. Potom sa cuduju ze na nich nadavame.
  Inak na druhej strane, ked som isiel z cukrovej nevsimol som si znacku “zmena organizacie dopravy”, je tam? Ale prikazany smer na kriklavom pozadi, to bije do oci hned.

  • 3.1
   fero says:

   no ja som presne tak isiel odbocit zrovna vcera a mozno ty si mi v tom zabranil ak si bol na nakladnom aute..dakujem ze som nedostal pokutu :) inak z cukrovej som si nevsimol ziadnu znacku, az na hajdociho bola zakazova ze je tam jednosmerka. pocitam ze ta jednosmerka tam dlho nebude, lebo to je na hlavu..vodici to budu obchadzat po inych ulickach, takze sa tym nic nevyriesilo…

 4. 4
  Bellamy says:

  Ja si pamatam, ze pred par rokmi mesto chcelo deravu Hajdoczyho ulicu opravit, ale doteraz to nespravilo. Takze namiesto novych ciest a chodnikov (ci nebodaj cyklochodnika) tam zastavia dopravu a cesty nechaju rozbite.

  Tomu sa hovori zufaly pristup, nech sa nikto nehneva…

 5. 5
  ttss says:

  poprosím kvôli veľkej premávke a hlučnosti, aby zakázali vjazd aj na Starohájsku ulicu z Hlbokej, Tehelnej a Clementisovej :D
  a pánom d.balom odporúčam lieky na hlavičku :) a až potom môžu rozhodovať o doprave v tt.

 6. 6
  Trnvčan says:

  Chcem reagovať na nezmyselné vyjadrenie mesta, cit:
  Cieľom tejto zmeny je zvýšenie plynulosti a bezpečnosti dopravy a v neposlednom rade aj zabránenie prejazdu áut cez obytnú štvrť. Na Hajdóczyho ulici pribudol aj nový priechod pre chodcov. Zmena sa uskutočnila náklade sťažností obyvateľov a merania hlučnosti v tejto lokalite,” informovalo mesto v tlačovej správe.
  Prosím mesto o odpoveď, prečo v minulosti nereagovalo na petície obyvateľov Pažitnej ul. a Slnečnej ul., o riešeni zjednosmernenia ul.Pažitnej a zabráneniu prejazdu kamionov po Slnečnej ul., až sa obyvateľia museli obrátiť na televíziu a až potom sa to vyriešilo ako tak k spokojnosti týchto obyvateľov.
  A teraz mesto vyhlási, že na základe merania hlučnosti previedlo zmenu, aby vyhovelo skupine obyvateľov a presmerovali dopravu na Slnečnú ul., kde je hlučnosť 100 násobne vyššia. Nie aby dopravu rozptyloval, tak ako bola doteraz, ale ju nasmeruje tam kde je vysoká hlučnosť a vysoká premávka t.j. na Slnečnú. Tu je výsledok demokracie, keď menšina diktuje podmienky väščine. Tvorca myšlienky tejto zmeny v doprave sa vôbec nezaoberal s prechádzajúcimi petíciami a sťažnostami obyvateľov na Slnečnej ul. Dokedy bude mesto zamestnávať a platiť takýchto neschopných ľudí a navrhovaných dopravných zmien.

  • 6.1
   Jozo says:

   Nechápem, prečo sa nedá hlasovať buď palcom hore alebo dole, že by cenzúra.

  • 6.2
   ... says:

   Ja len dodam, ze tt riesenie dopravy je absolutne nekoncepcne. Riesi len dosledky a nie priciny. Mimochodom, viete aka je historia prepojenia slnecnej a cukrovej ulice ? To esicko tam byt nemalo pretoze ak idete dolu slnecnou ulicou a zidete az dolu, bola tam volna parcela na prepojenie s cukrovou, aby sa eliminovalo to esicko. A jeden tlk projektantsky si tam postavil dom. Tento marazmus je doteraz v celom meste. Zodpovedni su amatersky luzeri bez praxe a videnia buducnosti na dlhsie obdobie. Tt nema ziadnu priepustnu dopravnu kostru mesta. Urbanizmus a funkcnost je v tt na urovni okresneho mesta. Situuje obchodne zony, polyfunkcne zony na parametrami komunikacii, ako obycajne obsluzne komunikacie. Kazdy dopravny uzol zauzluje minimalnym kruhacikom, takze prejazd mestom je asi taky, ze sa rozbehnete autom, po cca par sto metroch narazite na dalsi stupel, vchadzate do dalsieho kruhacu, stojite v kolone a davate prednost. Plynuly prejazd mestom ? Zabudnite. Nieco take ako zelena vlna v tt ? Ale kde. Nemozne. Si vezmite ako mesto situuje vyznamnejsie funkcie. Obchodna zona pri baumaxe- za mestom. Pre cloveka aj autom odruky. Plavaren- v obytnej zone. Areal slavie- sutuovanie cez obytnu zonu. Vznikajuca obchodna zonatesco, kauflanx, aqupolis… Uz teraz je kruhacik na vidarni poddimenzovany- navrhuju dalsi stupel. Dopravna dostupnost ? Zasa obycajna 6-7 m akokeby obsluzna komunikacia. Trapas !!! Skoda reci. Ja mestu navrhujem zuzit este hlboku ulicu , osadit na nu kruhaciky- tt. Zuzit hospodarsku, ved na co tri pruhy. Tam kruhaciky chybaju !!!!!! Halloooo.

 7. 7
  lolo says:

  tejto krizovatke nepomoze uz nic, vsetky tieto upravy su len klasicke trnavske platanie, trocharenie, amaterizmus ….
  cely problem je “esičko” pri potravinach. Keby bola Cukrova spojena so Slnecnou priamo bez tohto esíčka, nebol by tento trapny problem. Bohuzial v Trnave chyba dopravna koncepcia odkedy sa tu objavili prve auta.

 8. 8
  ttss says:

  alebo dobrá otázka je, kto na tej ulici býva, keď zrazu takéto trošku aj nezmyselné riešenie?!

 9. 9
  ladislav says:

  Asi na tej ulici byva nejaky posranec alebo rodinka posranca posrateho ked sa to velice rychlo takto hlupo riesilo.
  Made in Slovakia.
  Ja by som tych nasich posrancov poslal na odborne skusky a ucenia do NEMECKA!

 10. 10
  ERNEST says:

  Opat genialne profesionalno dopravno dementne riesenie problemu malej skupinky obyvatelov jednej ulice na ukor ostatnych. Dokedy budu zamestnanci zodpovedni za dopravu v nasom meste produkovat taketo nezmysly, ako napr. parkovanie na Pekarskej….? Hold: Aky pan, taky kram, pan veduci oddelenia!

 11. 11
  fofo says:

  Som velmi zvedavy, ake vysledky by prinieslo meranie hlucnosti a hustoty cestnej premavky na Slnecnej ulici??? Toto predsa nie je riesenie!!!

 12. 12
  jojo says:

  Ja bývam na Kukučinovej ul. a žiadam mesto aby dopravnú situáciu vratilo do prechádzajúceho stavu, predsa nejaký uradný šimel nebude určovať, ktorá ulica bude bezhlučná a ktorá nie. Hajdoczyho ul. a jej priľahlé ul. sú také isté miestne komunikácie ako Slnečná ul. a Kukučinová ul. s tým, že na Slnečnej a teraz i na Kukučinovej ul. je hlučnosť o 100% výššia, prečo by sa táto hlučnosť nemala prerozdeliť aj na Hadoczyho ul.a jej priľahlé ul. Žiadam mest , aby tieto príspevky považovalo za sťažnosť a tieto sťažnosti riešilo tak ako stažnosť tých, ktorým mesto v tejto hluposti vyhovelo a zmenilo dopravnú situáciu zákazom odbočenia na Hajdoczy ul. z Cukrovej ul
  Prosím toho, kto vie tieto príspevky preposlať na webovú stránku mesta nech tak urobí, aby sa mesto nemohlo vyhovárať, že na danú temu sa nik nevyjadril a je tu všeobecná spokojnosť občanov s ich veľdielom. Ďakujem

 13. 13
  Lubomír says:

  Mesto týmto krokom len naplňa územný plán rozvoja mesta a dopravy v meste Trnava. Škoda že nepozorní vodiči nedodržujú dopravné značenie a vyvolávajú zbytočné kolízie, nielen so zákonom. Prosím skúste nebyť “sebci” aj keď prejdete o 700 m viac, ide o lepšie životné prostredie pre celú túto časť Kopánky. Ďakujem mestu, že túto zmenu urobila.

  • 13.1
   jojo says:

   Prosím, skúste navrhnút zlepšenie životného prostredia aj ľudom na Slnečnej ul. a Kukučinovej ul., zrejme idete podľa hesla “rovnejší a rovní”.

   • 13.1.1
    Lubomír says:

    Prosím pozrite si územný plán mesta Trnava a plán rozvoja dopravy v Trnave do roku 2030, oba sú uverejnené na stránke mesta Trnava. Potom píšte v úvodzovkách o rovných a rovnejších.

  • 13.2
   Dopravny inspektor says:

   Neviem aké kolízie máte na mysli. Ešte raz sa pozrite na mapu a zistíte, že jazdiť z Cukrovej na Slnečnú, Kukučínovú a Školskú na Hajdóczyho namiesto pôvodného riešenia je choré.
   Sebec bol akurát ten, kto sa nechal orálne alebo inak uspokojiť, aby túto zmenu podpísal. Na Hajdóczyho je najväčší športový areál, hotel, tenisová hala a preto je to veľmi exponované miesto a často sem jazdia na športové akcie aj mimotrnavčania. Hnať dopravu a) cez úzke uličky Kopánky alebo ich posielať za b) cez upchatú Rybníkovu je naozaj veľmi zlé a hanebné riešenie.
   Ako to tu už bolo spomínané, také typicky trnavské. Na Hajdóczyho treba opraviť cestu, spraviť chodníky a nie tresknúť tam zákazové značky a vyberať pokuty.

  • 13.3
   edo says:

   nerozumiem tomu, ako pomozem zivotnemu prostrediu ked prejdem o 700 m viac ? Ked prejdem o 700 m viac tak moje auto vyprodukuje aj viac emisií – či ? Ladislav, nie si ty nahodou zamestnanec radnice ?

 14. 14
  Peter Crouch says:

  Ked sa na to pozriem cez aktualny stav severneho obchvatu tak tuto diskusiu moc nechapem. Za par mesiacov bude Hajdoczyho znova ta ista zaprdena ulicka ako predtym. Ale viem si predstavit ako by som sa citil, keby som tu byval.
  A aby sme nekrivdili policajtom – v pondelok som tade isiel a tiez som si nove znacenie nevsimol. Ked som sa snazil odbocit na Hajdoczyho, policajt ma “usmernil” a bez pokuty.
  Co sa vsak tyka koncepcnosti a odovodnenia tejto zmeny je tu par otaznikov …

  • 14.1
   markus says:

   chces tvdit, ze vsetky auta co jazdia z Prednadrazia, Merkura, Spiglsalu, od Suchej, Parnasu, Ruzindola a neviem odkial na Vodaren, Kopanku, do Tesca a podobne pojdu po obchvate? to je s prepacenim blbost.

   cukrova zostane rovnako dolezita tepna ako je teraz.

  • 14.2
   MBA says:

   Včera od známej čo tadiaľ jazdí 15 rokov a nevšimla si zmenu (jazdila tak ako 90% ľudí vo vlastnom meste po pamäti), pýtali policajti pokutu 150 eur. To je svinstvo!

 15. 15
  Peter Crouch says:

  markus ty v podstate tvrdis, ze obchvat nic nevyriesi. to je blbost.

  • 15.1
   markus says:

   Peter, obchvat urcite nieco vyriesi. Ale podla mna viac odbremeni Buciansku, Rybnikovu a Srobarovu. Urcite bude menej aut aj na Cukrovej, ale zeby sa z nej stala zaprdena ulicka to nie. Okrem toho vedla cesty na tych volnych pozemkoch sa ma stavat najmenej 100 domov, co moje tvdenia len podporuje.

 16. 16
  jan hajdoczy says:

  Ja byvam na Hajdoczyho. Pre nas co tam byvame, je to konecne vykupenie, lebo to co tu bolo sa neda nazvat inak ako peklo. Ten kto tu nebyva, nema sajn o com hovorim.
  Lutujem ludi zo Slnecnej a Kukucinovej, ze musia mat teraz to co sme tu my mali roky rokuce. Kto toto vymyslel by si zasluzil s roxorom po lebke. Ano, nam na Hajdoczyho je lepsie, ale co ti na Slnecne a Kukucinovej?
  Toto musel vymyslet cisty dilino. Nic sa tym nevyriesilo.
  Inak, tak pred cca 1,5 roka spravili na Loveckej z nasej ulice zakaz vjazdu aj napriek tomu ze bola jednosmerka, v praxi to znamenalo, ze tam mohli ist len ti co tam byvaju a fizli to tam husto kontrolovali. Potom to zrusili. Co som tym chcel povedat?
  Ze podla mna za stav jednosmernej Hajdoczyho moze volaky clovek co byva na Loveckej, ktory si to vybavil, lebo u nas z Hajdoczyho ziadne staznosti na mesto neisli.
  Pozdravujem kompetentnych na meste a policajtov na radnici. Du blejt velebnosti.

 17. 17
  fofo says:

  Byvam na Kukucinovej a musim povedat, ze uz aj tak zla dopravna situacia (hustota premavky, hlucnost) sa tymto rozhodnutim posunula na hranicu unosnosti. Mam pocit, ze najlepsim riesenim je ozvat sa kompetentnym, idealne v co najvacsom mnozstve.

 18. 18
  Táňa says:

  a teraz jedna otázka aká bola situácia na Kukučínovej a Slnečnej pokiaľ neurobili túto zmenu keď sa nikto nesťažoval! takže si to dajte dokopy a zistíte po ktorej uličke išlo najviac áut alebo sa každý priznajte a potom si to spočítajte a zistíte ktorá ulička bola najviac zaťažená autami!!!pokiaľ na kopánke bola každá ulička obojsmerná tak to bolo bez problémov ale niekto musel s touto blbosťou začať.a čo máme robiť mi jak je merkúr trstínska ulica nám tu chodia kamióny po tej deravej ceste aj v noci a počujeme buchot kamiónov a v lete hluk motoriek a tiež najviac v noci.

 19. 19
  ... says:

  Vid horeuvedeny prispevok. To ze cez kopanku chodi tolko aut je dosledok !!! Je v principe jedno ci to chodi po tej, ci tej ulicke ! Pytajte sa na priciny kompetentnych !!! Preco vyzera Rybnikova 50 rokov stale tak isto, detto Srobarova,katastrofalne vyzerajuca tratinska ulica, ci roky len vyfrezovana bucianska s vytlkmi. Preco je severny obchvat polovicny s tak hlupimi krizovatkami. To je pricina vasej kopanky. Stale sa doprava iba plata, lepi a robia rozne pokusy. Kazdycb par rokov nejaky napad a riesenie, ale nikdy poriadne.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.