reklama

Špačinskú cestu zrejme sprejazdnia skôr ako 21. decembra, stavebné práce na Hajdóczyho majú byť hotové do konca roka

Rekonštrukcia 350-metrového úseku Špačinskej cesty by mohla byť ukončená pred plánovaným termínom, ktorým je 21. december 2022. Do konca roka by mali byť ukončené stavebné práce aj na neďalekej Hajdóczyho ulici, informoval primátor Trnavy Peter Bročka.

Dopravné obmedzenia na Špačinskej cesty pre rekonštrukciu komunikácie začali na Špačinskej 21. novembra, práce boli naplánované na jeden mesiac.

Ako uviedol trnavský primátor, priebeh rekonštrukcie napovedá, že stavebné práce budú ukončené o niečo skôr, ako bola stanovená lehota.

„Celý profil ulice bude zrekonštruovaný do dvoch až troch týždňov. Na mnoho najbližších rokov bude ulica po vykonaní rôznych stavebných činností bez problémov zastabilizovaná,“ skonštatoval.


Rekonštrukcia Špačinskej cesty, 25. novembra 2022

FOTO: trnava-live.sk

Úsek v časti od križovatky s Okružnou a Murgašovou (pri „Gulomete“) po svetelnú križovatku s Rybníkovou, Bučianskou a Hlbokou je čiastočne uzavretý a funguje tu dočasná zmena organizácie dopravy.

Autá smú jazdiť len v jednom pruhu, z centra mesta – teda od svetelnej križovatky – smerom von z mesta.

Obnovu Hajdóczyho ukončia v tomto roku

Niekoľko mesiacov trvajúca rekonštrukcia Hajdóczyho ulice bude podľa vyjadrenia Petra Bročku ukončená do konca tohto roka.

Komplexná rekonštrukcia Hajdóczyho ulice v podobe výmeny povrchov aj obnovy celého uličného priestoru sa týka úseku od Univerzity sv. Cyrila a Metoda po križovatku s ulicou Maximiliána Hella v dĺžke približne 1000 metrov a je jednou z najväčších investičných akcií v tomto roku v hodnote asi 1,4 milióna eur.

„Definitívnym termínom by mal byť koniec decembra 2022. Viem si predstaviť, že by neprebehli úplne všetky sadové úpravy, ale stavebná činnosť by mala byť ukončená v tomto roku,“ uviedol.

Stavebné práce mali podľa pôvodných plánov trvať 26 týždňov od marca do septembra 2022.

Zdržanie prác spôsobili podľa trnavskej radnice „nepredvídateľné komplikácie v podobe nestability podložia, ktoré sa ukázalo byť značne podmáčané spodnými vodami. To si vyžiadalo väčšie úpravy a náročnejšie spevňovanie podložia pod komunikáciami“.


Zrekonštruovaný úsek Hajdóczyho ulice pri areáli Slávie

FOTO: trnava-live.sk

Ulož ako PDF
Napísal 1. decembra 2022 10:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.