reklama

Kreatívne centrum v Trnave má byť hotové o jeden a pol roka. TTSK vyhlásil verejné obstarávanie na stavebné práce

Trnavský samosprávny kraj získal 7,7 milióna eur z eurofondov na rekonštrukciu budovy na Hlavnej 17 v Trnave, v ktorej vznikne kreatívne centrum. Objekt, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou, prejde komplexnou rekonštrukciou od suterénu až po strechu. Stane sa bezbariérovým, pričom jeho hudobné využitie zostane zachované.

Župa vyhlásila verejné obstarávanie na stavebné práce s odhadovaným nákladom vyše 4,74 milióna eur bez DPH (5,69 mil. s DPH) a trvaním 17 mesiacov. Predkladanie ponúk uchádzačmi je stanovené na 2. marca 2021.

„Trvanie skutočne hĺbkových stavebných prác sme avizovali na 30 mesiacov. Napokon by však nemali trvať viac ako 17, teda jeden a pol roka. Po ich dokončení by mal tento tradičný priestor nezávislej kultúry opäť ožiť. Ako župa investujeme do dlho zanedbávaného pamiatkovo chráneného meštianskeho domu, ktorý je majetkom mesta Trnava. Pribudnú výťahy, upravený bude suterén a zobytnením podkrovia vzniknú ďalšie využiteľné priestory. Kompletne nová bude elektroinštalácia či vzduchotechnika,“ priblížil trnavský župan Jozef Viskupič.

Župa by podľa dohody mala prevziať prázdny objekt od mesta do konca februára 2021.

Rekonštrukciou prejde exteriér aj interiér, ktorý bude ladený do industriálneho rázu s citom pre prvky z historického obdobia, v ktorom bola budova postavená. Dohľad nad ňou bude vykonávať Krajský pamiatkový úrad Trnava.

Vzniknú oddychové zóny a na rôzne aktivity centra bude slúžiť aj čiastočne prekryté nádvorie. Ďalej sú navrhnuté kancelárie, ateliéry, obchodné priestory alebo prednášková sála.


Vizualizácia

Zdroj: TTSK / Ateliér DV Trnava

„Príprava projektu pokračuje a v rámci nej budeme diskutovať s miestnou umeleckou komunitou. Považujeme to za mimoriadne dôležité, pretože ide o najvýznamnejší kultúrny projekt v Trnave za posledné desaťročia. Mesto však nebolo schopné korektne informovať svojich nájomcov o vypovedaní zmlúv. Až my sme im vyšli v ústrety a termín uvoľnenia priestorov posunuli z 1. januára na 28. februára tohto roka. Chceme zorganizovať stretnutie a ubezpečiť ich, že v podstate môže ísť len o prerušenie ich činnosti v týchto priestoroch po dobu rekonštrukcie. Budú mať možnosť zapojiť sa do obchodnej verejnej súťaže,“ uviedol Viskupič.

Nový typ inštitúcie, kreatívne centrum, ponúkne okrem umeleckých ateliérov, profesionálneho grafického štúdia, či dielne na prácu s drevom a kovom, aj hudobné skúšobne a koncertné priestory.

Dôležitou súčasťou projektu je aj zabezpečenie rozvoja podnikateľských zručností v rôznych oblastiach kreatívneho priemyslu. “V Trnave pôsobí silná komunita hudobníkov, grafikov, výtvarníkov a mladých talentov, ktorí v novom centre nájdu adekvátne podmienky na svoju činnosť,” dodal trnavský župan.

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky schválilo projektovú žiadosť župy 30. októbra 2020.

Podpis zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku prebehol v decembri minulého roka. Finančné prostriedky z Integrovaného regionálneho operačného programu by mali byť preinvestované do konca roka 2023.

Čítajte aj:

Mesto súhlasí s prenájmom Tatraskla a meštianskeho domu na Hlavnej 17 pre Kreatívne centrum Trnava. Na ťahu je župa

Zámer Kreatívneho centra musí trnavská župa okresať o budovu bývalého Tatraskla

TTSK získal 7,7 milióna eur na vybudovanie Kreatívneho centra

Župa ukázala, ako budú vyzerať priestory Kreatívneho centra Trnava po rekonštrukcii

Ulož ako PDF
Napísal 1. februára 2021 8:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

20 komentárov pre “Kreatívne centrum v Trnave má byť hotové o jeden a pol roka. TTSK vyhlásil verejné obstarávanie na stavebné práce”

 1. 1
  neschopnosť says:

  Nero nebol schopný s touto budovou za 7 rokov pontifikátu nič urobiť, ani slušne dať výpoveď. Stagnujú aj ostatné budovy mesta sú pozatvárané a chradnú.
  Peniaze rozhajdákal majetok mesta ho nezaujíma.
  Jofo mu zase zachraňuje prdel tak ako s jedálňou na Bottovej.

  • 1.1
   ASA says:

   Aj nič tu stálo viac peňazí. Géniovia s riešeniami neprichádzajú. Rýpalov pribúda. Tak ich aspoň kompostujeme. Sú bio.

   • 1.1.1
    pán transparentný says:

    Keby sme aspoň kompostovali, lebo je to in, ale v TT sa kompostuje len preto, že to mestám prikázal zákon. Nebyť toho, nemali by na čom ani lajky zbierať.

 2. 2
  štvrť miliardy says:

  Na staré SKK je to 7,7 mil€ skoro 250 mil teda cca 1/4 slovom štvrť miliardy SKK
  Toto idú vyhodiť na rekonštrukciu stredne veľkej budovy na účely neznámeho určenia. Kreatívne je len kamufláž pre flákačov.
  Za to mohlo byť zdravotné stredisko, lokálna poliklinika, dom dôchodcov, dom pre osamelé matky s deťmi, plaváreň, atd atd.
  Povaleči z kaváren
  do polí a továren

 3. 3
  • 3.1
   Poul says:

   Hlavne Nko,že pán “nezávislý”.Už sa na ňom smeje trištvrte mesta samozrejme okrem jeho pritakávačov.Všade bol všetko vie,len on je ten najmúdrejší.Ked má niekto iný názor,iný pohľad na vec,treba ho vysmiat ,ponížiť,alebo bloknúť.To je také slušné slniečkárske.Snád sa v Trnave nájde nová osobnosť ktorá v budúcich voľbách obsadí jeho stoličku.

   • 3.1.1
    Andrej says:

    Ja som teda skor videl Brockove vitazstvo v poslednych volbach s 2/3 hlasov. A 2. kandidat 16%….uplny debakel. Ved zacni ako Brocka, s aktivitami a 1 billboardom a daj to….ci zas cakanie na spasitela “ktory sa ma najst”…hlavne nech ja nic nemosim, iba pichuvat na nete do co nespravil

 4. 4
  NeroStav says:

  Nero budovateľ – NeroStav firma obmedzená
  Takto sa v Trnave budujú svetlé zajtrajšky
  Coburgová – nová strecha, nové okná, projekty = veľký trt tisíce eur v r…i búrame
  Nikto nie je zodpovedný zaujímavé
  https://www.trnavskyhlas.sk/c/27760-v-trnave-na-coburgovej-ulici-sa-namiesto-rekonstrukcie-bude-burat.htm
  Ešte ide búrať stanicu, športovú halu, strelnicu …..
  Aj Pracháreň je hotová – ale iba v snoch
  https://www.trnavskyhlas.sk/c/29126-z-norskych-fondov-na-pracharen-nic-nebude-mesto-musi-hladat-ine-zdroje.htm

 5. 5
  ABC says:

  To je radosti na Hlavnej 17 za 17 mesiacov sa dá do prevádzky kreatívne centrum. Teraz je ale otázne, kto tam bude mať centrum predvolebnej kampane. Až si myslí Nero že on je na omyle, Jofo má veľké a široké pole pôsobnosti.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.