reklama

Nové Kreatívne centrum Trnava na Hlavnej ulici sprístupnia verejnosti, pripravený je bohatý program

V sobotu 16. decembra 2023, deň po slávnostnom otvorení, sprístupní Trnavský samosprávny kraj novovybudované Kreatívne centrum Trnava na Hlavnej ulici 17 pre verejnosť.

Pripravený je atraktívny sprievodný program vrátane hudobných vystúpení, workshopov, divadla či premietania filmu. Deti zabaví Ceruzko a Farbička, hry na nádvorí aj tvorivé dielne.

Prehliadkami zrekonštruovanej historickej budovy návštevníkov prevedie architekt projektu Pavel Ďurko a historik umenia Adrián Kobetič.

Kompletný program nájdete na konci článku.


Vstupné nádvorie kreatívneho centra

FOTO: TTSK

Objekty KCT patria mestu Trnava, samospráva ich poskytla župe do dlhodobého prenájmu za symbolické 1 euro ročne.

Na oplátku župa získané prostriedky z eurofondov použila na komplexnú obnovu historických budov vo vlastníctve mesta.

Trnavský samosprávny kraj dokončil rekonštrukciu budovy na Hlavnej ulici 17 v Trnave v októbri 2023 po dvoch rokoch stavebných prác.

Celková cena projektu bola stanovená na 8 miliónov eur, kraj získal takmer 7,7 milióna eur z eurofondov.

Kompletnou rekonštrukciou prešli exteriéry aj interiéry objektov v historickom centre Trnavy. Vznikli tu ateliéry, štúdiá, prednášková sála, kancelárie aj obchodné priestory.

Cieľom projektu je vytvorenie priaznivého prostredia na rozvoj kreatívneho talentu a netechnologických inovácií. Jeho dôležitou súčasťou je zabezpečenie rozvoja podnikateľských zručností v rôznych oblastiach kreatívneho priemyslu.


Pre zväčenie kliknite na obrázok

FOTOGALÉRIA (ZDROJ: TTSK):

Ulož ako PDF
Napísal 12. decembra 2023 8:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.