reklama

FOTO: Nahliadnite do skolaudovaného Kreatívneho centra na Hlavnej ulici. Priestory otvoria o niekoľko mesiacov

Trnavský samosprávny kraj dokončil rekonštrukciu budovy na Hlavnej ulici 17 v Trnave, v ktorej bude už čoskoro oficiálne otvorené Kreatívne centrum Trnava (KCT). Koncom septembra prebehla kolaudácia priestorov, ktorá je už právoplatná. Vďaka tomu môže projekt KCT prejsť z virtuálnej fázy, počas ktorej sa realizoval program v náhradných priestoroch, do reálnej fázy v zrekonštruovanej historickej budove. Celková cena projektu bola stanovená na 8 miliónov eur, kraj získal takmer 7,7 milióna eur z eurofondov.

„Považujeme za mimoriadne dôležité, že tradičný priestor nezávislej kultúry opäť ožíva. Aktuálne sme dokončili rekonštrukciu budovy na Hlavnej 17 v Trnave, ktorá bola úspešne skolaudovaná. Župa bude prostredníctvom Kreatívneho centra Trnava aktívne podporovať kreatívcov a kultúrno-kreatívny priemysel, čím podporíme aj možný nárast pracovných miest v tomto sektore. Za sebou máme štyri výzvy, pričom ďalšie dve sú plánované na jeseň tohto roka. Úspešní uchádzači získali možnosť využívať priestory centra na jeden rok vďaka podpore z európskych zdrojov, a to za nižšie ceny ako sú trhové. Teším sa, že o prenájom priestorov je veľký záujem,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Centrum v najbližších mesiacoch čaká zariaďovanie interiéru nábytkom a dodanie špeciálnych strojov, technológií a softvéru do dielní.


Vstupný priestor do Kreatívneho centra

FOTO: TTSK

„Od 1. októbra 2023 sa môžu účastníci programov na podporu podnikania nasťahovať do nových ateliérov. Veríme, že okrem priestorov a podpory vo forme mentoringu a koučingu, vytvoríme aj priateľské a tvorivé zázemie pre rozvoj komunity kreatívcov. Tešíme sa na oficiálne otvorenie kreatívneho centra pre širokú verejnosť, pre ktorú pripravujeme prehliadku priestorov, výstavu a zaujímavý program vyskladaný z lokálnych umelcov a podporených subjektov,“ uviedla riaditeľka KCT Zuzana Bezáková.

Súčasťou Kreatívneho centra Trnava bude prvý technologický FABLAB v kraji. Kreatívci v ňom nájdu veľkoformátové a maloformátové 3D tlačiarne, 3D skener, vinylovú rezačku a laserovú rezačku.

MEDIALAB ponúkne vybavenie najnovšími technológiami a softvérom pre virtuálnu realitu, grafickú tvorbu a kreatívne programovanie.

Skúšobne poskytnú zázemie nielen pre garážové kapely, ale aj speváckym zborom či jednotlivcom. V centre sa bude nachádzať aj dielňa na manuálnu prácu s modernými pracovnými pomôckami, ale aj prednášková sála a ateliéry pre malých a stredných podnikateľov v kreatívnom priemysle.

Najbližšie chystá KCT výzvu na obsadenie posledných voľných ateliérov. O priestory budú môcť prejaviť záujem podnikatelia z kultúrno-kreatívneho priemyslu.

Hodnotiaca komisia bude pri výbere uchádzačov zohľadňovať podnikateľský potenciál projektu, jeho prínos lokálnemu trhu, dopad na zamestnanosť a udržateľnosť.

FOTOGALÉRIA (ZDROJ: TTSK):

Ulož ako PDF
Napísal 11. októbra 2023 10:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.