reklama

Výstavba Kreatívneho centra na Hlavnej ulici napreduje, zverejnili prvú výzvu pre záujemcov o priestory

Vznikajúce Kreatívne centrum Trnava zverejnilo výzvu pre nepodnikateľov, ktorým centrum poskytne prostredníctvom inkubátora prednášky, poradenstvo, mentoringový a networkingový program. Vďaka tomu budú môcť zhodnotiť a prekonzultovať svoj začínajúci podnikateľský plán, projekt alebo nápad v kreatívnom priemysle.

Výstavba a rekonštruckia priestorov Kreatívneho centra Trnava už naberá svoje reálne kontúry. Z Hlavnej 17 zmizol žeriav, ktorý donedávna ozvláštňoval panorámu centra Trnavy.

„Napriek tomu, že zvonka pôsobia stavebné práce ako ukončené, v interiéroch sa poctivo pracuje. A hoci je teda dátum otvorenia ešte mesiace vzdialený, Kreatívne centrum nespí. Práve naopak, počas tejto ‚virtuálnej fázy‘ bude vytvárať príležitosti pre všetkých kreatívcov tak, aby po otvorení bolo centrum okamžite ‚živé‘ a postavené na fungujúcej komunite,“ priblížil marketingový manažér Kreatívneho centra Trnava (KCT) Matúš Koprda.


Rekonštrukcia budúceho Kreatívneho centra, pohľad z nádvoria na Hlavnej 17

FOTO: KCT Trnava / Matúš Koprda

KCT otvára výzvy, ktoré záujemcom garantujú priestor v budúcom centre a prinášajú ďalšie vzdelávanie v témach z oblasti kreatívneho
priemyslu.

Tieto výzvy sú zadarmo a zapojiť sa do nich môže takmer ktokoľvek. Jedinou podmienkou je motivácia robiť kreatívnu činnosť, teda prísť s konkrétnym nápadom či projektom.

Prvá z takýchto výziev – Inkubátor pre nepodnikateľov – je aktuálne otvorená a prihlásiť sa do nej je možné už len do 27. októbra 2022.

Prihlášku aj ďalšie informácie nájdete na https://kct.sk/vyzvy/open-call-inkubator-pre-nepodnikatelov/.

Prihlásení účastníci okrem garancie priestorov na tri mesiace (za poplatok 50 eur/mesiac/ateliér) získavajú aj osobného mentora a sériu vzdelávacích stretnutí, ktoré im pomôžu posunúť kreatívnu aktivitu bližšie k realizácii či profesionalizácii.

Prihlísiť sa môžu fyzické osoby, nepodnikatelia nad 18 rokov, ktorí majú záujem o kultúrno-kreatívny priemysel. Pri výbere uchádzačov sa bude zohľadňovať podnikateľský potenciál, miera originality či skúsenosti uchádzača.

Tím Kreatívneho centra Trnava je zároveň otvorený všetkým podnetom a nápadom na kct@kct.sk.

Kreatívne centrum bude fungovať pod správou Trnavského samosprávneho kraja, nehnuteľnosti poskytlo mesto Trnava a po rekonštrukcii zostávajú v jeho vlastníctve.

Kompletnou rekonštrukciou prechádzajú exteriéry aj interiéry objektov v historickom centre Trnavy. Vzniknú tu ateliéry, štúdiá, prednášková sála, kancelárie aj obchodné priestory.

Cieľom projektu je vytvorenie priaznivého prostredia na rozvoj kreatívneho talentu a netechnologických inovácií. Jeho dôležitou súčasťou je zabezpečenie rozvoja podnikateľských zručností v rôznych oblastiach kreatívneho priemyslu.

Ulož ako PDF
Napísal 24. októbra 2022 10:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.