reklama

Župa ukázala, ako budú vyzerať priestory Kreatívneho centra Trnava po rekonštrukcii

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) zverejnil vizualiácie exteriérov Kreatívneho centra Trnava, ktoré vznikne vďaka dotácii z ministerstva kultúry vo vo výške 7,7 milióna eur v centre mesta na Hlavnej 17.

Župa v nasledujúcom období opraví mestské objekty, ktoré získala do dlhodobého prenájmu.

Kreatívne centrum Trnava bude fungovať pod správou TTSK, no nehnuteľnosti aj po rekonštrukcii zostanú vo vlastníctve mesta Trnava.

V kreatívnom centre majú vzniknúť okrem iného aj ateliéry, hudobné skúšobne, zdieľané kancelárske priestory či prednášková sála.

Fungovať tu má FabLab s 3d tlačiarňami, Media Lab, kde bude špičkové grafické pracovisko aj s technológiami pre virtuálnu realitu využiteľnými napríklad v oblasti herného priemyslu.

Vďaka realizácií tohto projektu chce trnavská župa podporiť nielen rozvoj kreatívneho talentu, ale aj netechnologických inovácií.

Trnavský samosprávny kraj získal na vybudovanie kultúrno-kreatívneho centra na Hlavnej 17 v Trnave takmer 7,7 milióna eur. Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky o tom rozhodlo v piatok 30. októbra 2020.

Finančné prostriedky z Integrovaného regionálneho operačného programu by mali byť preinvestované do konca roka 2023.

Vizualizácie:

ZDROJ: TTSK / Ateliér DV TrnavaObjekt na Hlavnej 17 v súčasnosti

Ulož ako PDF
Napísal 9. novembra 2020 9:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Župa ukázala, ako budú vyzerať priestory Kreatívneho centra Trnava po rekonštrukcii”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.