reklama

Župa ukázala, ako budú vyzerať priestory Kreatívneho centra Trnava po rekonštrukcii

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) zverejnil vizualiácie exteriérov Kreatívneho centra Trnava, ktoré vznikne vďaka dotácii z ministerstva kultúry vo vo výške 7,7 milióna eur v centre mesta na Hlavnej 17.

Župa v nasledujúcom období opraví mestské objekty, ktoré získala do dlhodobého prenájmu.

Kreatívne centrum Trnava bude fungovať pod správou TTSK, no nehnuteľnosti aj po rekonštrukcii zostanú vo vlastníctve mesta Trnava.

V kreatívnom centre majú vzniknúť okrem iného aj ateliéry, hudobné skúšobne, zdieľané kancelárske priestory či prednášková sála.

Fungovať tu má FabLab s 3d tlačiarňami, Media Lab, kde bude špičkové grafické pracovisko aj s technológiami pre virtuálnu realitu využiteľnými napríklad v oblasti herného priemyslu.

Vďaka realizácií tohto projektu chce trnavská župa podporiť nielen rozvoj kreatívneho talentu, ale aj netechnologických inovácií.

Trnavský samosprávny kraj získal na vybudovanie kultúrno-kreatívneho centra na Hlavnej 17 v Trnave takmer 7,7 milióna eur. Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky o tom rozhodlo v piatok 30. októbra 2020.

Finančné prostriedky z Integrovaného regionálneho operačného programu by mali byť preinvestované do konca roka 2023.

Vizualizácie:

ZDROJ: TTSK / Ateliér DV TrnavaObjekt na Hlavnej 17 v súčasnosti

Ulož ako PDF
Napísal 9. novembra 2020 9:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Župa ukázala, ako budú vyzerať priestory Kreatívneho centra Trnava po rekonštrukcii”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.