reklama

Župa ukázala, ako budú vyzerať priestory Kreatívneho centra Trnava po rekonštrukcii

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) zverejnil vizualiácie exteriérov Kreatívneho centra Trnava, ktoré vznikne vďaka dotácii z ministerstva kultúry vo vo výške 7,7 milióna eur v centre mesta na Hlavnej 17.

Župa v nasledujúcom období opraví mestské objekty, ktoré získala do dlhodobého prenájmu.

Kreatívne centrum Trnava bude fungovať pod správou TTSK, no nehnuteľnosti aj po rekonštrukcii zostanú vo vlastníctve mesta Trnava.

V kreatívnom centre majú vzniknúť okrem iného aj ateliéry, hudobné skúšobne, zdieľané kancelárske priestory či prednášková sála.

Fungovať tu má FabLab s 3d tlačiarňami, Media Lab, kde bude špičkové grafické pracovisko aj s technológiami pre virtuálnu realitu využiteľnými napríklad v oblasti herného priemyslu.

Vďaka realizácií tohto projektu chce trnavská župa podporiť nielen rozvoj kreatívneho talentu, ale aj netechnologických inovácií.

Trnavský samosprávny kraj získal na vybudovanie kultúrno-kreatívneho centra na Hlavnej 17 v Trnave takmer 7,7 milióna eur. Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky o tom rozhodlo v piatok 30. októbra 2020.

Finančné prostriedky z Integrovaného regionálneho operačného programu by mali byť preinvestované do konca roka 2023.

Vizualizácie:

ZDROJ: TTSK / Ateliér DV TrnavaObjekt na Hlavnej 17 v súčasnosti

Ulož ako PDF
Napísal 9. novembra 2020 9:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

24 komentárov pre “Župa ukázala, ako budú vyzerať priestory Kreatívneho centra Trnava po rekonštrukcii”

 1. 1
  Andrej says:

  …tak naco by sme mohli zacat nadavat? Skusime rozbehnut tuto diskusiu, nie? Aaaa, bycyglysty, to je nam naco? A ze chodnik na Hornodolnej ulici je rozbity, to nevidite? A minule semafor nefungoval? Hradby su poskodene od 17.storocia…tak, kto sa prida? :-D

  • 1.1
   KDE BUDEM PARKOVAT says:

   Prosim ta, vsetci dobre vieme, ze keby sa tam postavi parkovaci dom, tak je nam lepsie, aby sme mohli parkovat rovno na pesej zone, miesto nejake kreativneho centra co ani nevieme co znamena :-D

  • 1.2
   xXx says:

   Takym jednoduchsim ako ty, unika jedno slovicko, DOTACIA. Co znamena, ze niekto to ma zadarmo, lebo niekto druhy to za neho zaplati. Ludia by si tiez vedeli paradne zrekonstruovat byty, domy, ak by im to niekto cele zaplatil.

  • 1.3
   2060 says:

   Synak, z čísla 1:
   Ak chceš “čistiť kožuch”, v prvom rade by si si mohol vziať na paškál financie vrazné do všelijakých štúdií. Štúdií je už obrazne tak veľa, že keď tu niekto začne v roku 2060 čosi robiť, môže ho osloviť postarší pán s tým, že: “synu, však na toto sme už v roku 2018 vypracovali štúdiu”.

 2. 2
  miro says:

  Aspoň Jofo robí niečo reálne.
  Nie iba svetlé zajtrajšky a kecy.

  • 2.1
   Kultura vďaka radnici says:

   Keby mesto nevypracuje projektovu dokumentaciu a neponukne budovu, tak takmer 8 milionov eur z eurofondov prepadne, lebo VUC mala pripravených 0 projektov.

   • 2.1.1
    Ach radnica says:

    Vďaka Ing. Arch . M. Horak

   • 2.1.2
    kultúra napriek radnici says:

    A ty si to prečo nevybavil za 6 rokov ?
    Jofo pomáha
    – vybavil pre naše deti z Bottovej jedáleň na priemyslovke
    niekto vtedy totálne zaspal a potom deti zadĺžil úverom 2,5 mega
    – dal k dispozícii parkovací dom oproti poliklinike
    lebo niekto 6 rokov spí a žiadny parkovací dom nevybudoval
    – vybavil peniaze na mestskú budovu
    lebo niekto 6 rokov spí a nič nerobí s mestským majetkom -Tatrasklo, Pracháreň, Zelený dom, Hlavná 17, školy atd atd sa pomaly rozpadávajú
    bolo že to sľubov a utopistických snov a sľubov pred voľbami
    Skutek utek
    Samozrejme na selfiebúku je všetko hotové

    • 2.1.2.1
     Jan says:

     Nie že by som bol prívrženec nášho vedenia mesta, ale to gymnázium čo zastavilo vydávanie stravy patrí pod VUC. Priemyslovka patrí pod VUC tak aký problém. Potom prišiel na úrad vlády kápo z Borovej a zrušil obedy pre deti a jedáleň už nebude potrebná. Zrušil obedy pre deti jeho voličov z východných osád. Pre tie deti to možno bolo jediné jedlo čo mali za celý deň. VUC si vybrala najzachovalejšiu budovu, Jofova nostalgia za Archou ešte nevyprchala z jeho pamätí, ani nám, aj keď tú kultúru čo podsúvala mladej generácii aj na začiatky 90 rokov to bola silná káva. Chlapci z Borovej teraz budú ohurovať čo oni dokázali a dokážu. Len že je to ten istý štýl práce čo sa naučil a odkukali v parlamente. Zdravotíci nemajú ešte vyplatené odmeny za prácu za prvú vlnu corony a kultúra plače ale bubáčiky na kreatívne centrum sa našli. Osobne si myslím že by sa to zmestilo aj do Malého Berlína, to by však nebol Jofo neobmedzený pán, spasiteľ, nositeľ svetla.

    • 2.1.2.2
     realita says:

     – gymnázium, ktoré zastavilo vydávanie stravy deťom na Bottovej patrí pod VÚC tak, ako nižšie píše Ján a ja len doplním, že tento stav fungoval dlhé roky aj pred súčasným vedením mesta
     – Jofo žiaden parkovací dom nevybudoval, len sa dohodol s mestom, že bude slúžiť verejnosti a to je rozdiel
     – Jofo nevybavil peniaze na budovu, mesto vypracovalo projekt a ponúklo ho VÚC nech sa môže uchádzať vôbec o peniaze a jediné, čo VÚC spravila je, že projekt posunula na eurofondy
     – mestský majetok je väčší než kedykoľvek predtým
     – školy sa rekonštruujú, dokonca budujú nové škôlky na Gorkého a Spartakovskej
     – priestory 2 budov v centre mesto opravilo a sídli tam Magneti Marelli
     – radnica spravila z celej Hlavnej ulice vonkajší kultúrny dom počas leta akciou Leto na korze a centrum mesta nikdy nebolo živšie a kultúrnejšie, takže prínos kultúry mesta tu je

     • 2.1.2.2.1
      propaganda says:

      ako vždy propaganda
      – mesto spravilo vonkajšiu kultúru :):):) tak že v čase pandémie organizovalo žrádlo fast food, kolotoče a zbrojnošov,
      domácich podnikateľov odstavilo podporilo cudzích
      teraz sú prevádzky zatvorené mesto “pomohlo”
      – mesto podporilo kultúru tak že zdanilo kultúrne inštitúcie aj nemocnicu čo fantasticky pomohlo tiež
      – mesto narýchlo spravilo asfaltku tomu z Borovej a teraz ho žobre o euroďengi – také smutné a okaté

      • 2.1.2.2.1.1
       hokejista says:

       Dobre hovoríš čo hovoríš vymývanie mozgov ako v 20 storočí, začal to Len on, pokračoval Stalin s Hitlerom, potom náš Klemo , Gusto, Vlado, ten bol ale ešte natoľko slušný že ľudí neponižoval. To sme dúfali že sa to skončilo, omyl má to pokračovanie, ale že sa Trnava stane pupok vedeckého poznania som nečakal. Po jeho páde na nás Trnavčanov bude zvyšok Slovenska pluť. Takže teraz je potrebné uchmatnúť čo sa dá, južný obchvat a spraviť historickú časť starej budovy Trnavskej univerzity, kde je umiestnený vojenský archív. To by bolo kreatívne centrum, hodné plánovačov vylodenia na Orave. Pomoc mesta spočíva v tom že ožobračuje občanov mesta, zvyšovaním daní, aby nebolo len na kúrenie a svietenie. Treba začať lobovať u Pavlíny, tam je citová previazanosť, sestru chlapca z Borovej vynechať, tá by mu ale mohla vybaviť protekciu u lekárov čo robia za 7 euro, aby mu bola poskytnutá odborná starostlivosť.

     • 2.1.2.2.2
      reálna realita says:

      Pešiu zónu vybudoval Butko a otvoril v r. 2014 a následne tam fičalo Leto na Korze. Cagala tam robil program.
      Od vtedy iba kopírujete a točíte to isté dookola. Nič nové ste nevymysleli iba plagiátori. Prisvojujete si čo ste neurobili a nevymysleli.
      Cagala stále tie isté kapely a programy už je to únavné.
      Problémy z jedálňou na Bottovej sú známe min od roku 2015 kedy na to upozornil hygienik. Dokumenty existuju. Mesto a jeho king spali.
      Iba klamete a zavádzate občanov.

   • 2.1.3
    Larab says:

    Eurofondy sa nedostávajú na základe projektovej dokumentácie, ale kraj musel vypracovať celý projekt okolo zámeru kreatívneho centra, takže mali pripravený presne 1 projekt, ktorý potrebovali.

    Samozrejme, je super, že sa kraj a mesto dokázali dohodnúť na spolupráci, lebo kraj v meste nevlastní takéto budovy.

    Ale to, že mesto neprojektovalo budovu, pričom sa vôbec nevedia vyjadriť k tomu, čo v nej bude, mi nejako nesedí ;).

    • 2.1.3.1
     Bez mesta by sa kraj ani nepohol says:

     Kraj nemal pripravené nič. Eurofondy sa nedávajú na dobre slovo, ale na základe projektu, čiže projektovej dokumentácie. Bez toho nepokročíš. Pre porovnanie, kraju prepadli XY miliónov z eurofondov na cyklotrasy, lebo nemá pripravené žiadne projekty, projektové dokumentácie, jednoducho nič, asi toľko k ich projektovej pripravenosti.

     Mesto spracovalo projektovú dokumentáciu a tú aj s budovou odovzdali VÚC, aby mohli vôbec 1 projekt realizovať, preto sa mesto nevie vyjadriť kto v nej bude, lebo budovu už bude spravovať kraj, takže o tom bude rozhodovať VÚC ;)

     • 2.1.3.1.1
      hejter says:

      Keď lastovička leto nerobí. Ako dopadla žiadosť o nórske fondy na Pracháreň? Na druhej strane, eurofondy na cyklotrasy a žaburiny na Štrkoch vychádzajú.

      • 2.1.3.1.1.1
       realita says:

       Pracharen, bohuzial, nevysla. Stale su tu ine moznosti, napr financovanie z programu obnovme nas dom, odkial mesto v 2017 obnovilo juhovychodne hradby.
       Eurofondy nevychadzaju len na cyklotrasy, alebo ekologicke opatrenia, ale aj na skoly – nova skolka na Gorkeho je spolufinancovana z eurofondov, podobne aj odborne ucebne na Gorkeho. Ale aj obnova Zatvor dvor 1, Vodaren dvor 2 a Hospodarska dvor A boli tento rok realizovane z eurofondov. 1 projekt nevysiel, ale dalsich 19 ano.

 3. 3
  Iv says:

  Nemala ísť do tých priestorov firma Marelli (tam aj do “Zeleného domu” na námestí?

 4. 4
  hokejista says:

  Projekt hokejistov v podobe strediska zimných olympijskych športov na čele s pánom Filcom v podobe štúdie s ubytovaním so statickým posúdení putuje na najbližšie 2 roky na kôpku nerealizovaných štúdií. V duchu hesla väčší pes …… !!! Rýchlosť s akou bola vybavená žiadosť kreatívnych centier je obdivuhodná a podobnosť so spôsobmi vybavovania v rokoch minulých čisto náhodná. O kreatínom centre na Hlavnej 17 sa hovorilo 10 – 15 rokov dozadu, ale že sa úradníci presťahujú do sociálnej budovy budovanej hokejistami v akcii ,, Z ,, nikoho nenapadlo ani v najhoršom sne.

  • 4.1
   sebaklam says:

   To je tá progresivita to nepochopíš. Keďže budova zimáku chátra a nevie s ňou nič urobiť tak tam nahnal úradníkov aby sa aspoň občas svietilo. To je mesto športu – tak ako búranie športovej haly, nefunkčné kúpalisko kamenáč, ihriská bez športovcov. Iba virtuálna realita. Sebaklam
   Hľa mesto športu !!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.