reklama

Do verejnej súťaže na sanáciu dvoch ramien lávky pri poliklinike sa nikto neprihlásil. Mesto vypíše novú výzvu

Pokračovanie stavebných prác na sanácii lávky na Starohájskej ulici pri mestskej poliklinike sa zrejme mierne zdrží. Dôvodom je skutočnosť, že o účasť vo verejnej súťaži na realizáciu prác neprejavil žiaden subjekt.

Mesto Trnava plánuje pokračovať v zámere obnovy lávky rekonštrukciou zostávajúcich dvoch ramien. Opravy sa má dočkať rameno smerujúce ku schodisku na Tehelnej ulici, ako aj časť pri objekte polície.

Predpokladaná hodnota stavebných prác bola zadaná v hodnote 71-tisíc eur s DPH, do súťaže sa však nikto neprihlásil. Prípadní záujemcovia mohli predkladať svoje cenové ponuky do 14. augusta 2018.

V súlade so zákonom sa verejné obstarávanie ruší. Mesto tender zopakuje formou zverejnenia výzvy na predkladanie ponúk.Rekonštrukcie čaká dve ramená lávky pri polícii a v smere na Tehelnú ulicu

Rekonštrukcia ramien lávky na Starohájskej ulici podľa vypracovanej projektovej dokumentácie zahŕňa odstránenie poškodených betónových miest, očistenie betonárskej výstuže od hrdze, uvoľneného betónu, nečistôt, ošetrenie výstuže základným náterom, vyspravenie degradovaných miest či zriadenie zjednocujúceho celoplošného náteru.

Schodisko na Tehelnej ulici bude opravené vrátane stupienkov, na ktorých bude položená nová dlažba.

Rímsy na lávke sú zrealizované z betónových prefabrikovaných dosák.

Ako sa uvádza v projekte, na kotvení ríms je takmer nemožné vykonávať údržbu, sú napadnuté koróziou. Mesto sa po demontáží ríms počas sanácie v prvej etape rozhodlo zopakovať rovnaký postup s ich demontážou v celom rozsahu aj na dvoch ramenách lávky.


Farebne sú vyznačené úseky lávky, ktorých sa v tejto fáze dotknú sanačné práce

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 21. augusta 2018 11:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Do verejnej súťaže na sanáciu dvoch ramien lávky pri poliklinike sa nikto neprihlásil. Mesto vypíše novú výzvu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.