reklama

Sanácia lávky pri poliklinike bude pokračovať opravou dvoch ramien

Sanácia lávky na Starohájskej ulici pri mestskej poliklinike bude pokračovať rekonštrukciou zostávajúcich dvoch ramien. Opravy sa dočká rameno smerujúce ku schodisku na Tehelnej ulici, ako aj časť pri objekte polície.

Predpokladaná hodnota stavebných prác je 71-tisíc eur s DPH, mesto hľadá v tendri ich dádávateľa.

Stavebné práce na oboch ramenách potrvajú tri mesiace, začnú však až po úspešnom ukončení verejnej súťaže a podpise zmluvy o dielo.

Uchádzači môže predkladať svoje cenové ponuky do 14. augusta 2018.Rekonštrukcie čaká dve ramená lávky pri polícii a v smere na Tehelnú ulicu

Rekonštrukcia ramien lávky na Starohájskej ulici podľa vypracovanej projektovej dokumentácie zahŕňa odstránenie poškodených betónových miest, očistenie betonárskej výstuže od hrdze, uvoľneného betónu, nečistôt, ošetrenie výstuže základným náterom, vyspravenie degradovaných miest či zriadenie zjednocujúceho celoplošného náteru.

Schodisko na Tehelnej ulici bude opravené vrátane stupienkov, na ktorých bude položená nová dlažba.

Rímsy na lávke sú zrealizované z betónových prefabrikovaných dosák.

Ako sa uvádza v projekte, na kotvení ríms je takmer nemožné vykonávať údržbu, sú napadnuté koróziou. Mesto sa po demontáží ríms počas sanácie v prvej etape rozhodlo zopakovať rovnaký postup s ich demontážou v celom rozsahu aj na dvoch ramenách lávky.


Farebne sú vyznačené úseky lávky, ktorých sa v tejto fáze dotknú sanačné práce

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 2. augusta 2018 10:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Sanácia lávky pri poliklinike bude pokračovať opravou dvoch ramien”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.