reklama

Začali práce na sanácii lávky pri poliklinike

Mesto Trnava v týchto dňoch začalo práce na sanácii lávky na Starohájskej ulici. Najfrekventovanejšia pešia trasa spájajúca historické centrum mesta so sídliskom Družba a mestskou poliklinikou prejde významnou premenou.

Ako informuje trnavská radnica v tlačovej správe, prvým krokom bude odstránenie betónových výplní, ktoré majú len estetickú funkciu, s cieľom odľahčenia konštrukcie.

„Pokračovať sa bude sanáciou jednoramenných a dvojramenných schodísk, centrálnej lávky, jednoramennej rampy, lávky pri sídle Trnavského samosprávneho kraja a tiež dvojramennej rampy pred polyfunkčným parkovacím domom,“ konkretizuje mesto Trnava, ktoré je vlastníkom lávky.

Projekt zahŕňa opravy prasklín, úpravy povrchov i podlahy, búracie i konštrukčné práce, ako posledné prídu na rad natieračské práce.

Realizácia projektu bude stáť 250 – tisíc eur, práce potrvajú do konca roka.

Ilustračné foto

Po sanácii by mala nasledovať ďalšia fáza, ktorej úlohou bude zmierniť prehrievanie lávky slnečnými lúčmi, spomaliť prúdenie vzduchu pri veternom počasí a vytvoriť pre chodcov miesta na krátkodobý oddych.

Postarať sa o to má popínavá zeleň uchytená na drevených konštrukciách. Financie na tento zámer chce samospráva získať z eurofondov, v prípade neúspechu budú o zaradení tohto projektu do rozpočtu mesta rozhodovať poslanci mestského zastupiteľstva.

Počas prác bude z bezpečnostných dôvodov obmedzená doprava na Starohájskej a Hlbokej ulici, na časti Tehelnej ulice (pri podchode pod poliklinikou), a pre chodcov sa postupne uzavrú i jednotlivé dotknuté lávky.

Za dočasne zhoršené podmienky priechodu sa mesto ospravedlňuje. O presných termínoch uzávierok priľahlých častí budeme informovať.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 24. augusta 2017 7:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Začali práce na sanácii lávky pri poliklinike”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.