reklama

Začali práce na sanácii lávky pri poliklinike

Mesto Trnava v týchto dňoch začalo práce na sanácii lávky na Starohájskej ulici. Najfrekventovanejšia pešia trasa spájajúca historické centrum mesta so sídliskom Družba a mestskou poliklinikou prejde významnou premenou.

Ako informuje trnavská radnica v tlačovej správe, prvým krokom bude odstránenie betónových výplní, ktoré majú len estetickú funkciu, s cieľom odľahčenia konštrukcie.

“Pokračovať sa bude sanáciou jednoramenných a dvojramenných schodísk, centrálnej lávky, jednoramennej rampy, lávky pri sídle Trnavského samosprávneho kraja a tiež dvojramennej rampy pred polyfunkčným parkovacím domom,” konkretizuje mesto Trnava, ktoré je vlastníkom lávky.

Projekt zahŕňa opravy prasklín, úpravy povrchov i podlahy, búracie i konštrukčné práce, ako posledné prídu na rad natieračské práce.

Realizácia projektu bude stáť 250 – tisíc eur, práce potrvajú do konca roka.

Ilustračné foto

Po sanácii by mala nasledovať ďalšia fáza, ktorej úlohou bude zmierniť prehrievanie lávky slnečnými lúčmi, spomaliť prúdenie vzduchu pri veternom počasí a vytvoriť pre chodcov miesta na krátkodobý oddych.

Postarať sa o to má popínavá zeleň uchytená na drevených konštrukciách. Financie na tento zámer chce samospráva získať z eurofondov, v prípade neúspechu budú o zaradení tohto projektu do rozpočtu mesta rozhodovať poslanci mestského zastupiteľstva.

Počas prác bude z bezpečnostných dôvodov obmedzená doprava na Starohájskej a Hlbokej ulici, na časti Tehelnej ulice (pri podchode pod poliklinikou), a pre chodcov sa postupne uzavrú i jednotlivé dotknuté lávky.

Za dočasne zhoršené podmienky priechodu sa mesto ospravedlňuje. O presných termínoch uzávierok priľahlých častí budeme informovať.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 24. augusta 2017 7:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

11 komentárov pre “Začali práce na sanácii lávky pri poliklinike”

 1. 1
  silvia says:

  Konečne,super, len to ozelenenie , len aby nedopadlo ako výsadba letničiek
  v širšom centre Trnavy, chudátka kvetinky

 2. 2
  jaroš says:

  V pondelok zatvorený úrad organizačné dôvody, mali ste napísať čerpáme dovolenky, alebo uviesť konktretné organizačné dôvody, javí sa mi , že obdobie prázdnin je pre úradníkov veget, oproti fabrikám a firmám čo na všetkých úradníkov makajú a platia pre nich dane.

  • 2.1
   Palo says:

   Jaroš, chceš povedať, že úradníci neplatia dane?
   To je novinka.
   A odkedy ich neplatia, to vieš povedať?

   • 2.1.1
    Miroslava says:

    Úradníci platia dane, ale tie peniaze, ktoré dostávajú každý mesiac do vačku, sú dane statočne pracujúcich, ktorí vytvárajú hodnoty pre tento štát, teda peniaze. Je ich len asi 300-tisíc. Z 5 miliónov.Ostatní, najmä úradníci sú darmožráči. Žiadne hodnoty nevytvárajú. Z daní občanov tých pracovitých a statočných žíjú. No a dane zaplatiť z toho musia. Najprv rozmýšľajte, kým napíšete sprostosť. A ešte niečo. Úradníci mestského úradu majú hodinovú prestávku, ale na obed nejdú, behajú po meste, vybavujú, nakupujú a potom, keď sa vrátia po prestávke do kancelárií, jedia a tak vybavujú stránky, pľujú im chleby do tváre. S týmto treba urobiť poriadok.

    • 2.1.1.1
     Tomáš says:

     Mirka najhoršie je pausalizovanie. Iste je veľa zbytočnosti a možno aj uradnikov. Ale nie všetci su darmozraci. Uradníka potrebuje sudca, bankar, i spoločenský obeh peňazí. Uradnika potrebuje i automobilka, i štát i mesto. Nepaci sami to. Ale úradník nie je problém. Problém je ak si nevazime človeka a jeho úsilie a prácu. A aj ked nemam rad úrady vazim si úradníka, ktorý vie poradit, tak ako mäsiar a co nepodvadza, ako robotníka, vďaka ktorému mozem používať pocitatac a rolnika vdaka, ktorému mam chlieb. Potrebujeme sa, len si nesmieme závidieť avzajomne pomáhať, nie nadávať na iných

 3. 3
  Lukas says:

  Takže úradník,policajt,sudca,lekár a podobne nič nevytvára??To sú všetko darmožráči…To sú názory,fakt na zamyslenie.Zrušme políciu,všetkých úradníkov a anarchia ako vyšitá.

 4. 4
  Miroslava says:

  Nie, nevytvárajú hodnoty. nevytvárajú peniaze. Ich živia tí, ktorí donášajú peniaze do štátu – robotníci v súkromných firmách, v automobilkách, hoteliéri….. Ozaj na zamyslenie. hlavu nemáš na ozdobu, ale aby si myslel. Rozmýšľaj, chlape, ale možno nemáš čím. Takže 300-tisíc ľudí živí ostatných – mil.ión nezamestnaných, milión dôchodcov, milión detí, milión invalidov, milión všelijakých darmožráčov.Jaroš to tiež dobre napísal.

 5. 5
  Lukas says:

  Škoda rečí s tebou.V normálnych vyspelých krajinách si váži každý človek každého.Majú k sebe úctu.A hlavne netrepú totálne kraviny ako Ty!A preto vyzerá Slovensko ako vyzerá…Spomínať invalidov,dôchodcov že ich niekto živí….To robia iba šmejdi

 6. 6
  Miroslava says:

  To, čo som napísala, sú fakty. Všetkých, ktorých som spomenula, živí tých 300-tisíc statočne pracujúcich, ktorí donášajú do republiky peniaze. Šmejdi hovoria, že niekto živí dôchodcov a invalidov? NIE!! Len šmejdi to nepripustia a len šmejdi to neuznajú a len šmejdi nie sú vďační tým 300-tisícom, ktorí nás všetkých živia.LEN ŠMEJDI urážajú slušných ľudí, ktorým to myslí. Len šmejdi………………Končím. Keby nebolo takýchto Lukasov a tých, čo mínuskujú, celkom dobre by sa tu žilo. Lenže hlupákov je viac, nedá sa nič robiť.

 7. 7
  pat says:

  Lukas prečítaj si svoje predchadzajúce vyjadrenia a odporúčania spomínajuc psichyatrov atd.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.