reklama

Prepojovaciu cestičku pre chodcov a cyklistov z Mikovíniho ulice do Modranky osvetlí viac ako 30 lámp

Prepojovaciu cestu z Mikovíniho ulice do Modranky osvetlí viac ako 30 stožiarov verejného osvetlenia. Mesto Trnava vyhlásila súťaž na zhotoviteľa.

Cestička pre cyklistov a chodcov medzi Mikovíniho ulicou v Trnave a Hraničnou ulicou v Modranke dostane verejné osvetlenie.

Na približne 800 – metrovovom úseku bude nainštalovaných 34 stožiarov s LED svetlami. Osvetlenie bude fungovať nastavenom v automatickom režime tak, aby svetá nesvietili s plnou intenzitou v nočných či neskorých večerných hodinách v prípade, že sa na cestičke nikto nepohybuje.


Chodník medzi Mikovíniho ulicou a Modrankou

Predpokladaná cena vybudovania 34 nových stožiarov je stanovená na 130-tisíc eur s DPH, konečnú hodnotu môžu znížiť ponuky súťažiacich firiem vo verejnej súťaži.

Lehota na predkladanie ponúk uplynie 14. marca 2022. Práce môžu začať až po ukončení súťaže a podpísaní zmluvy o dielo s úspešným uchádzačov. Samotné stavebné práce majú trvať tri mesiace.

Okolo cestičky pre chodcov a cyklistov postavia 27 stožiarov vysokých šesť metrov a sedem stožiarov s výškou tri metre.

LED svietidlá majú dosahovať svietivosť minimálne 1340 lumenov na trojmetrových a 2410 lumenov na stožiaroch vysokých šesť metrov.

Na stožiaroch budú umiestnené vždy dva senzory pohybu. Osvetlenie prepojovacej cestičky bude nastavené riadiacou jednotkou.

Ako vyplýva z projektovej dokumentácie, systém riadenia osvetlenia umožní používať intenzitu svetla pre každé svietidlo individuálne, ako aj nastaviť harmonogram intenzity osvetlenia podľa požiadaviek.

Napríklad po západe do slnka do 22. hodiny bude bez prítomnosti chodcov či cyklistov svietiť osvetlenie s intenzitou 50%, v noci od 22. hodiny do východu slnka na 10 až 20 percent intenzity.

V prípade, že na chodník vstúpi chodec alebo cyklista, sa vďaka senzorom osvetlenie okamžite rozsvieti na 100 percent svojej intenzity s dobehom v trvaní 30 sekúnd a po ich uplynutí sa svetlá opäť vrátia do úsporného módu.

Zmeny nastavenia harmonogramu osvetlenia sa môžu vykonávať na diaľku pomocou webovej aplikácie.

Ulož ako PDF
Napísal 21. februára 2022 13:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.