reklama

Pre výstavbu spojovacej komunikácie pri Štrkoch mesto odkupuje pozemky

Mesto Trnava pripravuje výstavbu 75-metrovej spojovacej cesty medzi Chovateľskou ulicou a komunikáciou Pri Kalvárii na križovatke neďaleko lokality Štrky.
Investičný zámer priamo súvisí s budovaním druhej etapy severného obchvatu Trnavy a rekonštrukciou Chovateľskej ulice.

Pre plánovanú výstavbu cesty mesto odkúpi približne 600 metrov štvorcových pozemkov za cenu 20 euro/m2 od troch rôznych majiteľov. Zároveň si prenajme 170 m2 od Slovenského pozemkového fondu. Za prenájom zaplatí 0,17 eura/m2.

Na križovatke pri lokalite Štrky vznikne v rámci cestného obchvatu mimoúrovňová križovatka


„Pripojenie je navrhnuté od jestvujúcej komunikácie ulice Pri Kalvárii na novobudovanú časť vetvy križovatky Chovateľskej ulice a cestného severného obchvatu.  Stavebné riešenie smerového vedenia stavby severného obchvatu počíta s vytvorením mimoúrovňovej križovatky budúcej cesty I/51 a Chovateľskej ulice. Na túto križovatku je dopravne napojená tiež uvažovaná nová časť komunikácie Pri Kalvárii. Z tohto dôvodu bolo v rámci 2.etapy severného obchvatu navrhnuté nové smerové vedenie miestnej komunikácie ulice Pri Kalvárii. V navrhovanom cestnom telese sa nachádza betónový stĺp, ktorý vyžaduje prekládku,“
konkretizuje projekt stavby, ktorá je v štádiu príprav pre vydanie územného rozhodnutia.

V súvislosti s dokončením stavebných prác na druhej etape severného obchvatu bude zrekonštruovaný aj kritický približne 500-metrový úsek Chovateľskej ulice.

Ulož ako PDF
Napísal 12. októbra 2010 7:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.