reklama

Mesto opäť ponúkne na predaj pozemky v lokalite Kočišské

Sedem menších stavebných parciel určených na individuálnu výstavbu rodinných domov v lokalite Kočišské pri Bielom Kostole ponúkne mesto Trnava vo verejnej súťaži. Súťažné podmienky obchodných verejných súťaží ešte musia schváliť poslanci mestského zastupiteľstva.

Jednotlivé stavebné parcely s výmerami od 697 do 840 m² chce trnavská samospráva predať za minimálnu východiskovú cenu 90 eur za meter štvorcový. Pokiaľ by sa našli záujemcovia o kúpu všetkých pozemkov, mestská pokladnica by si prilepšila o viac ako 460-tisíc eur.

Lokalita Kočišské sa nachádza v susedstve obce B. Kostol za Kamenným mlynom

Mesto plánuje vyhlásiť verejnú súťaž aj na predaj 88-tisíc m² ornej pôdy, na ktorej má vyrásť Obytný súbor Trnava – Kočišské. Minimálna východisková cena na predaj pozemkov je podľa navrhovaného materiálu 26 eur za meter štvorcový. O vyhlásení verejnej súťaže budú rozhodovať poslanci. V prípade úspešného predaja by mesto získalo zásadných 2,3 milióna eur.
Podľa urbanistickej štúdie môže byť v obytnom súbore postavených viac ako 100 rodinných domov. Prípadného investora čaká realizácia všetkých inžinierskych sietí a vybudovanie miestnych komunikácií.
Urbanistická štúdia predpokladá v tejto zóne s výstavbou nízkopodlažných rodinných domov a mestotvornej polyfunkcie. Limity a regulatívy územia záväzne definuje Územný plán mesta Trnava.

Mesto pred šiestimi rokmi naplánovalo na Kočišskom výstavbu 27 bytových domov s 1800 bytmi. Zámer tiež počítal s realizáciou 60 rodinných domov. Napriek snahe však radnica developera projektu nenašla.

Pozemky sa mesto naposledy pokúsilo predať v minulom roku, záujemcu o túto investíciu však zatiaľ nenašli.

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2011 1:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Mesto opäť ponúkne na predaj pozemky v lokalite Kočišské”

 1. 1
  Maylo says:

  akoze zaujem byvat tam by bol ale kedze developer si pozicia od banky a banka na tom chce aspon o 50percent viac zarobit a developer chce na tom zarobit 50 percent tak to navysuje cenu bytu do astronomickych cisel a je nepedajny paradoxom je ze ak by sa aj nasiel nestastnik ktory si to prefinancuje hypotekou tak banka na tom zarobi 150percent cize navratnost.. Je jasne ze tie byty ak by sa tam postavili tak su poloprazdne

 2. 2
  Roman says:

  za 90 euro bez sietí, bez vytýčenia hraníc, s 35 metrovými topoľami pred pozemkom, a s bezdomovcami, čo tam chodia spávať si pozemky može kúpiť za 90 euro akurát ten čo to navrhol. Biť sa do pŕs, že budem na Rekreačnej ulici trnavčan a preto taká cena je blbosť. Rekreačná ulica bola, je a bude vždy v Bielom Kostole !!!..odporúčam radšej kúpiť hotový pozemok Na Pažiti v Špačinciach.. a stavať sa dá hneď..www.pbservices.sk

 3. 3
  • 3.1
   Roman says:

   veď áno..aj mne by sa to páčilo..lenže tieto ponúkané pozemky sú asi kilometer od plánovaného golfového ihriska /resp. odpaliska/. Aj v Bolerázi je odpalisko, ale kvoli tomu tam ceny pozemkov nestúpli o 30.- EUR za meter..kočišské bude vždy periféria Bieleho Kostola a nie Trnavy..rok a pol vedia na meste, že to nepredajú, že výmery sú moc veľké atď., atď…už vyše roka vedia, že predajnosť bude na úrovni 70.- eur za meter, ale raz darmo radiť..keby mali trocha obchodníckeho rozumu, tak tých predných 7 pozemkov pekne rozparcelujú, vykolíkujú, zrežú tie topole, natiahnu siete, ktoré si človek musí ťahať cez cestu a možno by aj niečo predali..takto to predávajú už asi tri roky a ďalších X to ešte budú..

 4. 4
  janko hraško says:

  Alebo je za tým niečo oveľa sofistikovanejšie a dopadne to napríklad. Ak sme to nevedeli predať v toľkých verejných súťažiach predajme to tomu správnemu developerovi, čo v správny čas ponúkne aspoň niečo. 1/2, 1/3 ak budeme mať šťastie možno aj viac 1/4 alebo dokonca 1/6 požadovanej sumy! Hlavne ak priloží presvedčivé argumenty. Potom správnemu developerovi môžeme v zmluve odsúhlasiť aj odloženie povinnosti zaplatit, ideálne až do doby kedy to on predá ďalej. Lebo ten “spravny trnavský developer” zasadne nestavia a nebuduje. On developuje – osobné blaho a ak sa zisky nepohybuju v násobkoch “nyč sa vlastne nečyný”.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.