reklama

Mesto opäť ponúkne na predaj pozemky v lokalite Kočišské

Sedem menších stavebných parciel určených na individuálnu výstavbu rodinných domov v lokalite Kočišské pri Bielom Kostole ponúkne mesto Trnava vo verejnej súťaži. Súťažné podmienky obchodných verejných súťaží ešte musia schváliť poslanci mestského zastupiteľstva.

Jednotlivé stavebné parcely s výmerami od 697 do 840 m² chce trnavská samospráva predať za minimálnu východiskovú cenu 90 eur za meter štvorcový. Pokiaľ by sa našli záujemcovia o kúpu všetkých pozemkov, mestská pokladnica by si prilepšila o viac ako 460-tisíc eur.

Lokalita Kočišské sa nachádza v susedstve obce B. Kostol za Kamenným mlynom

Mesto plánuje vyhlásiť verejnú súťaž aj na predaj 88-tisíc m² ornej pôdy, na ktorej má vyrásť Obytný súbor Trnava – Kočišské. Minimálna východisková cena na predaj pozemkov je podľa navrhovaného materiálu 26 eur za meter štvorcový. O vyhlásení verejnej súťaže budú rozhodovať poslanci. V prípade úspešného predaja by mesto získalo zásadných 2,3 milióna eur.
Podľa urbanistickej štúdie môže byť v obytnom súbore postavených viac ako 100 rodinných domov. Prípadného investora čaká realizácia všetkých inžinierskych sietí a vybudovanie miestnych komunikácií.
Urbanistická štúdia predpokladá v tejto zóne s výstavbou nízkopodlažných rodinných domov a mestotvornej polyfunkcie. Limity a regulatívy územia záväzne definuje Územný plán mesta Trnava.

Mesto pred šiestimi rokmi naplánovalo na Kočišskom výstavbu 27 bytových domov s 1800 bytmi. Zámer tiež počítal s realizáciou 60 rodinných domov. Napriek snahe však radnica developera projektu nenašla.

Pozemky sa mesto naposledy pokúsilo predať v minulom roku, záujemcu o túto investíciu však zatiaľ nenašli.

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2011 1:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto opäť ponúkne na predaj pozemky v lokalite Kočišské”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.