reklama

Predajca áut chce rozšíriť podnikanie a stavať nový autosalón, mesto žiada o priamy predaj pozemkov

AKTUALIZOVANÉ vo štvrtok 23. júna o 12:39 hod.:

Trnavská spoločnosť Begam plánuje rozšírenie svojich podnikateľských aktivít na Bratislavskej ceste. K autosalónu značky Peugeot so servisom a predajom ojazdených vozidiel chce rozšíriť svoje aktivity o nový autosalón značky Mitsubishi. Pre výstavbu nového autosalónu si vyhliadla protiľahlé územie vo vlastníctve mesta a požiadala radnicu o odkúpenie pozemkov s celkovou rozlohou takmer 4400 metrov štvorcových, keďže súčasné priestorové možnosti firmy sú už nepostačujúce.

Zástupcovia spoločnosti oslovili radnicu so žiadosťou o odkúpenie vo februári 2016.

Z dôvodu viacerých inžinierskych sietí umiestnených na dotknutých pozemkoch, ako sú horúcovod, regulačná stanica plynu, dispečerský kábel a ďalšie, čo znižuje využiteľnosť pozemku, navrhla spoločnosť Begam mestu cenu za odkúpenie pozemkov vo výške 15 eur za meter štvorcový.

Mesto si nechalo vypracovať znalecký posudok, podľa ktorého je všeobecná hodnota pozemku 41,63 eura za meter štvorcový.

bratislavska-begam
Spoločnosť Begam prevádzkuje autosalón značky Peugeot na Bratislavskej ceste (na snímke vľavo), nový autosalón chce postaviť na druhej strane cesty

Reprofoto: Google Street View

Na základe posudku vypracovaného znalcom odporučila majetková komisia mestskému zastupiteľstvu schváliť predaj pozemkov s rozlohou 4371 metrov štvorcových za celkovú cenu 174 840 eur, teda meter štvorcový za 40 eur.

„Navrhnutá cena vychádza z prieskumu trhu kúpnych cien pozemkov v predmetnej lokalite,“ konštatuje mesto v dôvodovej správe materiálu o priamom predaji pozemku, o ktorom majú hlasovať poslanci na júnovej schôdzi.

Spoločnosť Begam s odporučenou cenou súhlasí.

Priamy predaj pozemkov má byť realizovaný ako prípad hodný osobitného zreteľa. Na schválenie priameho predaja je potrebná trojpätinová väčšina všetkých poslancov.

Dôvod hodný osobitného zreteľa spočíva podľa mesta v tom, že kupujúci je vlastníkom areálu oproti predávaným pozemkom a predávané časti pozemkov sú z dôvodu zaťaženia inžinierskymi sieťami využiteľné iba na parkovacie plochy a nízku zástavbu.

AKTUALIZÁCIA:

Podľa informácií portálu trnava-live.sk, Mestská rada na svojom zasadnutí rozhodla o tom, že navrhne poslancom stiahnuť tento bod z rokovania najbližšieho MZ a pozemky, o ktoré má záujem spoločnosť Begam, bude predávať mesto nie formou priameho predaja, ale vyhlási verejnú súťaž.

Ulož ako PDF
Napísal 21. júna 2016 12:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Predajca áut chce rozšíriť podnikanie a stavať nový autosalón, mesto žiada o priamy predaj pozemkov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.