reklama

Mesto si ohradí vlastné pozemky, na Coburgovej ulici stavia plot

Pozemky na Coburgovej ulici zahradí mesto prostredníctvom nového oplotenia. Výstavba plota práve prebieha a dokončená bude v najbližších dňoch.

Účelom realizácie oplotenia je podľa slov poslanca mestského zastupiteľstva a člena komisie pre riešenie problematiky neprispôsobivých občanov Miloša Krištofíka vyhradenie mestských pozemkov, ktoré majú v budúcnosti slúžiť pre účely Zariadenia opatrovateľskej služby na Coburgovej ulici.

Mestský objekt spravuje Stredisko sociálnej starostlivosti a v súčasnosti prechádza rekonštrukciou. Na prvý pohľad je vidieť nová strecha, ďalšie práce na budove budú pokračovať. Budovu v minulosti najprv zničili neprispôsobiví nájomníci, neskôr sa v nej usadili bezdomovci.

V priamom susedstve sídli štátna a mestská polícia.

Mesto z pozemkov za objektmi Zariadenia opatrovateľskej služby a policajných služobní na Coburgovej v decembri minulého roka odviezlo šesť zničených unimobiuniek, ktoré zdevastovali samotní nájomníci. V priebehu októbra zbúrajú aj posledné dva tehlové domy, ktoré tu zostali.

“Mesto domy zbúra a pozemky upraví. Oplotenie zabráni vstupu do priestorov, ktoré by mali v budúcnosti slúžiť zariadeniu opatrovateľskej služby. Mohol by tu vyrásť nový parčík pre dôchodcov, aby mali svoj pokoj, alebo niečo podobné,” vysvetlil zámer Krištofík.

courgova-1

courgova-2
Oplotenie je momentálne vo výstavbe

Poriadky s neprispôsobivými obyvateľmi Coburgovej ulice začalo robiť mesto pred dvoma rokmi. Postupne zbúrali niekoľko zdevastovaných objektov. Nájomníci s platnými zmluvami dostali náhradné bývanie v rovnakej lokalite, ostatní odišli.

“Jednoducho odišli preč za svojim rodinami, známymi. Niektorí do Čiech alebo do iných miest. Mesto Trnava ľuďom, ktorí si neplnili svoje povinnosti a dlhodobo neplatili nájomné a energie, žiadne náhradné ubytovanie neposkytlo ani v Trnave, ani nikde inde,” zdôraznil Miloš Krištofík reagujúc na neoverené správy o tom, že samospráva ubytováva neprispôsobivých občanov z Coburgovej v iných lokalitách.

Po zavedení zmien je podľa Krištofíka cítiť aj iný nový pohľad poctivých nájomníkov na tých, ktorí pravidlá nedodržiavajú.

“Ustanovil sa tu správca, ktorý vie urobiť poriadok. Tí slušnejší zase poukazujú na tých, ktorí ničia majetok alebo neplatia za služby a nájomné. Nezdá sa im to férové,” poukázal na nové vnímanie pravidiel obyvateľov mestských bytoviek na Coburgovej ulici.

courgova-3
Zničené tehlové domy zbúra mesto v priebehu októbra a pozemok vyčistí

courgova-4
Pohľad na budovu Zariadenia opatrovateľskej služby, ktoré bude slúžiť seniorom. K objektu plánujú vybudovať oddychový priestor s parčíkom

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2014 8:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Mesto si ohradí vlastné pozemky, na Coburgovej ulici stavia plot”

 1. 1
  gabo says:

  Nože pán Krištofík, ešte raz a po poriadku. Mesto zbúralo objekty, na ktorých iba pár mesiacov pred búraním opravovalo za veľké peniaze strechy. Teraz sa pozemok oplocuje pre koho?

  • 1.1
   milos says:

   pre zariadenie opatrovateľskej služby !!! (pán Pokorný to uviedol v článku)

   • 1.1.1
    Lienka says:

    Pán Krištofík, klobúk dolu pred Vašou prácou na tejto ulici !!! Tým ,,normálnym,, ľudom, ktorí si tu postavili byty ešte v čase, keď to bola jedna z najkrajších ulíc v Trnave, dnes nepomože nikto z tých, ktorí o tejto problematike nemaju ani páru a len kritizujú a naopak, najradšej by tam vyviezli všetko to zlé z Trnavy. Ďakujeme, držíme palce, nech sa Vám čo najskôr podarí očistiť meno tejto ulice !

   • 1.1.2
    mraz says:

    Veď uvidíme, či ta opatrovateľská služba nakoniec nebude súkromná zo zdrojov EU.

 2. 2
  ssTT says:

  toto vyzerá sľubne a pozitívne :)
  a problém sa presunul do iných miest :D :D ale to mi je nateraz jedno :P

 3. 3
  Martin says:

  Dúfam, že začína proces poľudštenia tejto štvrti, snáď je to dobrý krok.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.