reklama

Mesto si ohradí vlastné pozemky, na Coburgovej ulici stavia plot

Pozemky na Coburgovej ulici zahradí mesto prostredníctvom nového oplotenia. Výstavba plota práve prebieha a dokončená bude v najbližších dňoch.

Účelom realizácie oplotenia je podľa slov poslanca mestského zastupiteľstva a člena komisie pre riešenie problematiky neprispôsobivých občanov Miloša Krištofíka vyhradenie mestských pozemkov, ktoré majú v budúcnosti slúžiť pre účely Zariadenia opatrovateľskej služby na Coburgovej ulici.

Mestský objekt spravuje Stredisko sociálnej starostlivosti a v súčasnosti prechádza rekonštrukciou. Na prvý pohľad je vidieť nová strecha, ďalšie práce na budove budú pokračovať. Budovu v minulosti najprv zničili neprispôsobiví nájomníci, neskôr sa v nej usadili bezdomovci.

V priamom susedstve sídli štátna a mestská polícia.

Mesto z pozemkov za objektmi Zariadenia opatrovateľskej služby a policajných služobní na Coburgovej v decembri minulého roka odviezlo šesť zničených unimobiuniek, ktoré zdevastovali samotní nájomníci. V priebehu októbra zbúrajú aj posledné dva tehlové domy, ktoré tu zostali.

„Mesto domy zbúra a pozemky upraví. Oplotenie zabráni vstupu do priestorov, ktoré by mali v budúcnosti slúžiť zariadeniu opatrovateľskej služby. Mohol by tu vyrásť nový parčík pre dôchodcov, aby mali svoj pokoj, alebo niečo podobné,“ vysvetlil zámer Krištofík.

courgova-1

courgova-2
Oplotenie je momentálne vo výstavbe

Poriadky s neprispôsobivými obyvateľmi Coburgovej ulice začalo robiť mesto pred dvoma rokmi. Postupne zbúrali niekoľko zdevastovaných objektov. Nájomníci s platnými zmluvami dostali náhradné bývanie v rovnakej lokalite, ostatní odišli.

„Jednoducho odišli preč za svojim rodinami, známymi. Niektorí do Čiech alebo do iných miest. Mesto Trnava ľuďom, ktorí si neplnili svoje povinnosti a dlhodobo neplatili nájomné a energie, žiadne náhradné ubytovanie neposkytlo ani v Trnave, ani nikde inde,“ zdôraznil Miloš Krištofík reagujúc na neoverené správy o tom, že samospráva ubytováva neprispôsobivých občanov z Coburgovej v iných lokalitách.

Po zavedení zmien je podľa Krištofíka cítiť aj iný nový pohľad poctivých nájomníkov na tých, ktorí pravidlá nedodržiavajú.

„Ustanovil sa tu správca, ktorý vie urobiť poriadok. Tí slušnejší zase poukazujú na tých, ktorí ničia majetok alebo neplatia za služby a nájomné. Nezdá sa im to férové,“ poukázal na nové vnímanie pravidiel obyvateľov mestských bytoviek na Coburgovej ulici.

courgova-3
Zničené tehlové domy zbúra mesto v priebehu októbra a pozemok vyčistí

courgova-4
Pohľad na budovu Zariadenia opatrovateľskej služby, ktoré bude slúžiť seniorom. K objektu plánujú vybudovať oddychový priestor s parčíkom

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2014 8:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto si ohradí vlastné pozemky, na Coburgovej ulici stavia plot”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.