reklama

Búrajú ďalšie zdevastované domy na Coburgovej, uvoľnené pozemky majú slúžiť seniorom

Zbúraním dvoch zdevastovaných tehlových domov pokračuje ďalšia fáza poľudšťovania Coburgovej ulice.

Ruka stavebného mechanizmu sa pustila do prvého z dvoch zničených objektov postavených približne v 20. rokoch minulého storočia v utorok predpoludním.

Pôvodným obyvateľom, ktorí riadne platili nájomné, mesto poskytlo náhradné ubytovanie v jednom zo susediacich domov. Ešte v decembri minulého roka odviezli z tejto lokality šesť zničených unimobiuniek, ktoré zdevastovali samotní nájomníci.

Zámerom mesta Trnava je podľa slov poslanca a člena Komisie pre riešenie problematiky neprispôsobivých občanov Miloša Krištofíka odstrániť poškodené a opustené objekty a následne dostať mestské pozemky, na ktorých domy stáli, do štandardného stavu. Plochu na začiatku októbra ohradili novým betónovým oplotením v snahe uchrániť priestor pred neželanými návštevníkmi.

coburg-demolacia-1
coburg-demolacia-2
coburg-demolacia-3
Demolácia zdevastovaných rodinných domov

coburgova-pozemok-zss
Pohľad na pozemky za mestskou budovou, ktorá bude slúžiť Zariadeniu opatrovateľskej služby a seniorom

Ideou trnavskej samosprávy je v budúcnosti využívať pozemok pre účely Zariadenia opatrovateľskej služby, ktoré bude po dokončení rekonštrukcie susediaceho objektu slúžiť najmä imobilným starším obyvateľom mesta.

„Stavebné úpravy na budove, ktorú spravuje Stredisko sociálnej starostlivosti, už začali. V budúcnosti tu môže vzniknúť tichá plocha so zeleňou pre seniorov, prípadne aj ďalší nový objekt určený pre účely starostlivosti o starších a nevládnych spoluobčanov,“ naznačuje Krištofík.

Poriadky s neprispôsobivými obyvateľmi Coburgovej ulice začalo robiť mesto pred dvoma rokmi, pri mestskom zastupiteľstve vznikla aj špeciálna komisia. Mesto postupne zbúralo zbúralo niekoľko zdevastovaných objektov. Nájomníci s platnými zmluvami dostali náhradné bývanie v rovnakej lokalite, ostatní odišli.

„Rozhodli sme sa, že urobíme poriadok s ľuďmi, ktorí vyše 20 rokov zneužívali systém, sústavne porušovali zmluvy a ničili mestský majetok. Som rád, že postupne sa naše ciele podarí napĺňať,“ zhodnotil.

Dôkaz o tom, že aj na Coburgovej ulici vedia žiť nájomníci aj usporiadane a slušným spôsobom, svedčí príklad susednej nájomnej bytovky.

Starajú sa o okolie domu, majú vlastného správcu, človeka z vlastných radov. Dobrá spolupráca a komunikácia bude mať onedlho aj ďalší pozitívny výsledok.

„Na voľnom zatrávnenom pozemku priamo za domom si urobia nájomníci vlastné záhradky. Môžu tu pestovať zeleninu alebo kvety a sami sa starať o svoje najbližšie okolie. Mesto súhlasilo s uvoľnením oploteného pozemku na tento účel. Verím, že vytvorenie záhrady pre nájomníkov bude prospešnou aktivitou a zámer sa ujme,“ skonštatoval vedúci sociálneho odboru na Mestskom úrade v Trnave Peter Klenovský.

coburgova-zahrada
coburgova-zahrada1
Na ploche za udržiavanou bytovkou na Coburgovej budú malé záhradky

Ulož ako PDF
Napísal 21. októbra 2014 12:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Búrajú ďalšie zdevastované domy na Coburgovej, uvoľnené pozemky majú slúžiť seniorom”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.