reklama

Búrajú ďalšie zdevastované domy na Coburgovej, uvoľnené pozemky majú slúžiť seniorom

Zbúraním dvoch zdevastovaných tehlových domov pokračuje ďalšia fáza poľudšťovania Coburgovej ulice.

Ruka stavebného mechanizmu sa pustila do prvého z dvoch zničených objektov postavených približne v 20. rokoch minulého storočia v utorok predpoludním.

Pôvodným obyvateľom, ktorí riadne platili nájomné, mesto poskytlo náhradné ubytovanie v jednom zo susediacich domov. Ešte v decembri minulého roka odviezli z tejto lokality šesť zničených unimobiuniek, ktoré zdevastovali samotní nájomníci.

Zámerom mesta Trnava je podľa slov poslanca a člena Komisie pre riešenie problematiky neprispôsobivých občanov Miloša Krištofíka odstrániť poškodené a opustené objekty a následne dostať mestské pozemky, na ktorých domy stáli, do štandardného stavu. Plochu na začiatku októbra ohradili novým betónovým oplotením v snahe uchrániť priestor pred neželanými návštevníkmi.

coburg-demolacia-1
coburg-demolacia-2
coburg-demolacia-3
Demolácia zdevastovaných rodinných domov

coburgova-pozemok-zss
Pohľad na pozemky za mestskou budovou, ktorá bude slúžiť Zariadeniu opatrovateľskej služby a seniorom

Ideou trnavskej samosprávy je v budúcnosti využívať pozemok pre účely Zariadenia opatrovateľskej služby, ktoré bude po dokončení rekonštrukcie susediaceho objektu slúžiť najmä imobilným starším obyvateľom mesta.

“Stavebné úpravy na budove, ktorú spravuje Stredisko sociálnej starostlivosti, už začali. V budúcnosti tu môže vzniknúť tichá plocha so zeleňou pre seniorov, prípadne aj ďalší nový objekt určený pre účely starostlivosti o starších a nevládnych spoluobčanov,” naznačuje Krištofík.

Poriadky s neprispôsobivými obyvateľmi Coburgovej ulice začalo robiť mesto pred dvoma rokmi, pri mestskom zastupiteľstve vznikla aj špeciálna komisia. Mesto postupne zbúralo zbúralo niekoľko zdevastovaných objektov. Nájomníci s platnými zmluvami dostali náhradné bývanie v rovnakej lokalite, ostatní odišli.

“Rozhodli sme sa, že urobíme poriadok s ľuďmi, ktorí vyše 20 rokov zneužívali systém, sústavne porušovali zmluvy a ničili mestský majetok. Som rád, že postupne sa naše ciele podarí napĺňať,” zhodnotil.

Dôkaz o tom, že aj na Coburgovej ulici vedia žiť nájomníci aj usporiadane a slušným spôsobom, svedčí príklad susednej nájomnej bytovky.

Starajú sa o okolie domu, majú vlastného správcu, človeka z vlastných radov. Dobrá spolupráca a komunikácia bude mať onedlho aj ďalší pozitívny výsledok.

“Na voľnom zatrávnenom pozemku priamo za domom si urobia nájomníci vlastné záhradky. Môžu tu pestovať zeleninu alebo kvety a sami sa starať o svoje najbližšie okolie. Mesto súhlasilo s uvoľnením oploteného pozemku na tento účel. Verím, že vytvorenie záhrady pre nájomníkov bude prospešnou aktivitou a zámer sa ujme,” skonštatoval vedúci sociálneho odboru na Mestskom úrade v Trnave Peter Klenovský.

coburgova-zahrada
coburgova-zahrada1
Na ploche za udržiavanou bytovkou na Coburgovej budú malé záhradky

Ulož ako PDF
Napísal 21. októbra 2014 12:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Búrajú ďalšie zdevastované domy na Coburgovej, uvoľnené pozemky majú slúžiť seniorom”

 1. 1
  Kinder says:

  “Zámerom mesta Trnava je podľa slov poslanca a člena Komisie pre riešenie problematiky neprispôsobivých občanov Miloša Krištofíka odstrániť poškodené a opustené objekty a následne dostať mestské pozemky, na ktorých domy stáli, do štandardného stavu”. A treba povedať ja B, že tie pozemky v štandartom stave skončia po čase kde????

 2. 2
  watchdog says:

  Zabudli napísať, že táto posledná akcia vychádza na viac ako 10 tisíc € z mestskej kasy. Podľa mňa by sa to malo hradiť z eurofondov na všelijaké cigánske projekty a pred voľbami slúži výlučne ako prezentácia pána poslanca Krištofíka.

  • 2.1
   Kinder says:

   Z eurofondov sa pri riešení romskej komunity stavia a nie búra!!! Ale možno už na budúci rok čiste náhodou nejaká súkromná firma tam bude implementovať nejaký projektík z EU peniažkov na akože riešenie rómského spolunažívania. No ale viac je pravdepodobné, že tieto pozemky dostane “investor” do veľmi dlhodobého nájmu za jedno euro a ´budú sa vytvárať akože super podmienky pre seniorov ako to naznačil pán poslanec. Strašne by ma zaujímalo koľkože takýchto pozemkov má mesto ohradených. Ak tomuto človeku záleží na bývaní pre seniorov, prečo nepresadzoval rekonštrukciu ubytovne na Kollárovej? No asi preto, že tam bude ubytovávať iná skupinka!

 3. 3
  fru-fru says:

  Presne ako píše Kinder – pozemky skončia s adresou na 4 poschodí a spol. a máme odpoveď aj na Kollárovú prečo OĽaNO a Matovič nepodporili v Trnave Nezávislých ale klan KDH / SMER
  pozrite: http://www.volimludi.sk/ asi je Matovič v trvalom schizofrenickom stave lebo v TT podporil KDH a spol. a v texte prehlasuje … lebo žiadnym spôsobom nechceme konkurovať nezávislým …
  Komu tu hrabe ?

  • 3.1
   gabo says:

   Matovič má strašne veľa rozumu. Škoda, že len pre seba.

  • 3.2
   dado says:

   So 4. poschodim mas pravdu, ale s Matovicom nie, ten im kupou Kollarovej prekazil zamer znova tam ubytovavat romakov, akurat ze za komercne najomne, tak to teraz budu skusat v Trnavane. Tam smeracka luza nasackuje smradov z Coburgovej a na Lincanskej sa budu moct ludia od radosti zblaznit…

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.