reklama

Mesto chce vymeniť dva domy v centre za bývalú škôlku na Coburgovej

Trnavskí poslanci budú dnes rozhodovať o návrhu zámeny dvoch nehnuteľností v majetku mesta za objekt bývalej materskej školy na Coburgovej ulici, ktorý je v súkromnom vlastníctve.

Dvojica trnavských podnikateľov ponúkla mestu Trnava ešte v roku 2009 výmenu bývalej MŠ za iné objekty v centre mesta v približne rovnakej hodnote. Podľa znaleckého posudku má areál materskej školy hodnotu 864-tisíc eur. Mesto ponúklom vlastníkom škôlky dva meštiacke domy na Štefánikovej ulici a Trojičnom námestí.

Dom na Štefánikovej č. 4

Prvá nehnuteľnosť má podľa znaleckého posudku hodnotu 479-tisíc eur. „Technický stav objektu je v zlom stave, staticky narušený, strecha je vo veľmi zlom stave, celý objekt vyžaduje značnú rekonštrukciu,“ uvádza sa v správe majetkovej komisie.

Dom na Trojičnom námestí je ohodnotený na 370-tisíc eur. V objekte sú tri bytové jednotky, ktoré sa z dôvodu zlého technického stavu nedajú využívať. Na prízemí sú prenajaté dva nebytové priestory. Zadný trakt objektu a suterén s klenbovou pivnicou sú tiež neobsadené z dôvodu narušenej statiky. Celý objekt je potrebné rekonštruovať. Obe nehnuteľnosti sú v zozname národných kultúrnych pamiatok.

Majetková komisia MZ odporučila s výmenou súhlasiť, konečné slovo by malo dať dnes mestské zastupiteľstvo. Objekt bývalej materskej školy na Coburgovej zvažuje mesto využívať na účely materskej školy, prípadne ako domov dôchodcov či na iné sociálne účely.

Ulož ako PDF
Napísal 31. augusta 2010 10:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto chce vymeniť dva domy v centre za bývalú škôlku na Coburgovej”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.