reklama

Bývalú ubytovňu na Kollárovej chce kúpiť manželka Igora Matoviča. Mestu ponúkla 1 234 567 eur

Až štyria uchádzači predložili podľa informácií portálu trnava-live.sk záujem o kúpu prázdneho objektu bývalej ubytovne na Kollárovej ulici.

Verejnú súťaž na predaj budovy s priľahlými pozemkami vyhlásilo mesto pred niekoľkými týždňami s vyvolávacou cenou 990-tisíc eur, otváranie obálok s ponukami zúčastnených subjektov bolo stanovené na dnešné popoludnie.

S najvyššou ponukou prišla manželka poslanca NR SR a zakladateľa hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igora Matoviča Pavlína.

V súťaži ponúkla mestu Trnava za objekt bývalej slobodárne a neskôr ubytovne s malometrážnymi bytmi 1 234 567 eur.

Ďalšie tri predložené ponuky sa pohybovali v okolí sumy 1 milión eur.

ubytovna-kollarova
Budova bývalej ubytovne na Kollárovej zrejme zmení majiteľa

V prípade, že víťazný návrh splní všetky zákonom stanovené náležitosti a záujemca zaplatí na účet mesta Trnava ponúknutú sumu, samospráva vyhlási víťaza súťaže.

Pavlína Matovičová vo verejnej súťaži na jeseň 2013 kúpila od mesta aj historický dom na Kapitulskej ulici za 281-tisíc eur.

Technicky zastaralá budova bývalej slobodárne skolaudovaná v roku 1972 potrebuje komplexnú rekonštrukciu.

Ubytovňu postupne opustilo vyše 200 nájomníkov a v súčasnosti je celý 12-podlažný objekt prázdny.

Mesto pôvodne uvažovalo, že objekt zrekonštruuje vo vlastnej réžii a postaví na Kollárovej malometrážne byty pre seniorov.

Neskôr radnica názor zmenila. Zásadnú úlohu pri tomto rozhodnutí zohrali aj predpokladané vysoké náklady v odhadovanej výške asi 3,5 milióna eur, ktoré by muselo mesto na modernizáciu budovy vynaložiť.

V predchádzajúcich dvoch verejných súťažiach na predaj objektu za 1,5 resp. 1,25 milióna eur neboli predložené žiadne ponuky.

Dnes bol zároveň termín otvárania obálok s ponukami na predaj historického domu na Hviezdoslavovej ulici č. 6.

O meštiansky dom s vyvolávacou cenou 250-tisíc eur neprejavil záujem nikto.

Ulož ako PDF
Napísal 27. mája 2014 15:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bývalú ubytovňu na Kollárovej chce kúpiť manželka Igora Matoviča. Mestu ponúkla 1 234 567 eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.