reklama

Bývalá ubytovňa na Kollárovej ide opäť do predaja. So zľavou 250-tisíc eur

Mesto sa znova pokúsi predať bývalú ubytovňu s malometrážnymi bytmi na Kollárovej ulici.

Prvý pokus o predaj nevyužívaného objektu vo verejnej súťaži nevyšiel. Radnica vyhlásila podmienky súťaže v septembri 2013, do polovice októbra, kedy bola uzávierka súťažných návrhov, sa nikto neprihlásil.

Mesto stanovilo na základe znaleckého posudku minimálnu cenu 1,5 milióna eur.

Na decembrové zasadnutie mestského zastupiteľstva je pripravené opätovné vyhlásenie verejnej súťaže.

Tentoraz bude musieť prípadný záujemca o budovu zaplatiť v súťaži aspoň 1,25-milióna eur.

ubytovna-kollarova
Bývalá ubytovňa mala slúžiť seniorom. Dnes je na predaj

Technicky zastaralá budova bývalej slobodárne skolaudovaná v roku 1972 potrebuje komplexnú rekonštrukciu. Ubytovňu postupne opustilo vyše 200 nájomníkov a v súčasnosti je celý 12-podlažný objekt prázdny.

Mesto pôvodne uvažovalo, že objekt zrekonštruuje vo vlastnej réžii a postaví na Kollárovej malometrážne byty pre seniorov.

Neskôr radnica názor zmenila. Zásadnú úlohu pri tomto rozhodnutí zohrali aj vysoké náklady, ktoré by muselo mesto na modernizáciu budovy vynaložiť.

Ulož ako PDF
Napísal 30. novembra 2013 9:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bývalá ubytovňa na Kollárovej ide opäť do predaja. So zľavou 250-tisíc eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.