reklama

Vyše milión eur z predaja bývalej ubytovne na Kollárovej ulici použije mesto na investičné akcie v sociálnej oblasti

Účelovo viazané finančné prostriedky, ktoré mesto Trnava získalo z predaja bývalej ubytovne na Kollárovej ulici v roku 2014, použije radnica na financovanie viacerých investičných zámerov v sociálnej oblasti.

Nevyužívaný objekt predalo mesto Paulíne Matovičovej vo verejnej súťaži v roku 2014 za cenu 1,23 milióna eur. Mesto sa uznesením mestského zastupiteľstva zaviazalo, že získané peniaze použije na rozšírenie kapacity Zariadenia opatrovateľskej služby a vybudovanie útulku pre jednotlivcov na Coburgovej ulici a projekt Čulenova, kde plánovalo mesto postaviť samostatné sociálne bývanie pre rodiny s deťmi.

V apríli 2020 prijalo zastupiteľstvo uznesenie o tom, že tieto účelovo viazané prostriedky môžu byť použité aj na výdavky spojené s krytím nákladov mesta spojených s pandémiou koronavírusu.

Takmer celý balík peňazí napokon zostal až dodnes na účte, po ôsmich rokoch od predaja má mesto k dispozícii stále ešte takmer 1,22 milióna eur.


Bývalá ubytovňa na Kollárovek ulici

FOTO: trnava-live.sk

Na zasadnutí 13. decembra 2022 rozhodlo mestské zastuputeľstvo o prerozdelení rezervných prostriedkov z predaja ubytovne.

Na projektové dokumentácie zámerov v sociálnej oblasti má byť použitých 150-tisíc eur, na dofinancovanie dokončenia výstavby Centra pomoci človeku pri Sv. Helenke v Trnave, ktorého investorom je Trnavská arcidiecéza, poskytne mesto Trnava 300-tisíc eur.

Rovnako 300-tisíc eur je vyčlenených na rekonštrukciu objektu malometrážnych mestských bytov na ulici V. Clementisa.

Zvyšnú čiastku vo výške 470-tisíc eur použije mesto na ďalšie pripravované investičné akcie, ktoré sa týkajú sociálnej oblasti.

Ulož ako PDF
Napísal 15. decembra 2022 8:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.