reklama

Vyše milión eur z predaja bývalej ubytovne na Kollárovej ulici použije mesto na investičné akcie v sociálnej oblasti

Účelovo viazané finančné prostriedky, ktoré mesto Trnava získalo z predaja bývalej ubytovne na Kollárovej ulici v roku 2014, použije radnica na financovanie viacerých investičných zámerov v sociálnej oblasti.

Nevyužívaný objekt predalo mesto Paulíne Matovičovej vo verejnej súťaži v roku 2014 za cenu 1,23 milióna eur. Mesto sa uznesením mestského zastupiteľstva zaviazalo, že získané peniaze použije na rozšírenie kapacity Zariadenia opatrovateľskej služby a vybudovanie útulku pre jednotlivcov na Coburgovej ulici a projekt Čulenova, kde plánovalo mesto postaviť samostatné sociálne bývanie pre rodiny s deťmi.

V apríli 2020 prijalo zastupiteľstvo uznesenie o tom, že tieto účelovo viazané prostriedky môžu byť použité aj na výdavky spojené s krytím nákladov mesta spojených s pandémiou koronavírusu.

Takmer celý balík peňazí napokon zostal až dodnes na účte, po ôsmich rokoch od predaja má mesto k dispozícii stále ešte takmer 1,22 milióna eur.


Bývalá ubytovňa na Kollárovek ulici

FOTO: trnava-live.sk

Na zasadnutí 13. decembra 2022 rozhodlo mestské zastuputeľstvo o prerozdelení rezervných prostriedkov z predaja ubytovne.

Na projektové dokumentácie zámerov v sociálnej oblasti má byť použitých 150-tisíc eur, na dofinancovanie dokončenia výstavby Centra pomoci človeku pri Sv. Helenke v Trnave, ktorého investorom je Trnavská arcidiecéza, poskytne mesto Trnava 300-tisíc eur.

Rovnako 300-tisíc eur je vyčlenených na rekonštrukciu objektu malometrážnych mestských bytov na ulici V. Clementisa.

Zvyšnú čiastku vo výške 470-tisíc eur použije mesto na ďalšie pripravované investičné akcie, ktoré sa týkajú sociálnej oblasti.

Ulož ako PDF
Napísal 15. decembra 2022 8:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.