reklama

Z miliónovej rezervy za predaj ubytovne na Kollárovej použije mesto veľkú časť na krytie výdavkov spojených s koronavírusom

Väčšiu časť z účelovo viazaných 1,2 milióna eur, ktoré mesto Trnava získalo v roku 2014 za predaj bývalej ubytovne na Kollárovej ulici, použije radnica na výdavky spojené s krytím nákladov spojených s koronavírusom. Rozhodli o tom 28. apríla 2020 poslanci mestského zastupiteľstva.

V roku 2014 mesto predalo vo verejnej súťaži objekt bývalej ubytovne na Kollárovej ulici Pavlíne Matovičovej za 1,23 milióna eur.

V roku 2017 prijalo mestské zastupiteľstvo uznesenie o tom, že výťažok z predaja bude použitý na rozšírenie kapacity Zariadenia opatrovateľskej služby a vybudovanie útulku pre jednotlivcov na Coburgovej ulici a projekt Čulenova, kde plánuje mesto postaviť samostatné sociálne bývanie pre rodiny s deťmi.

Doposiaľ mesto použilo na tento účel len asi 15-tisíc eur, zostávajúcich takmer 1,22 milióna eur zostáva v rezervnom fonde.


Bývalá ubytovňa na Kollárovej ulici

Prednostka Mestského úradu v Trnave Katarína Koncošová predložila na rokovanie návrh na zmenu účelu a prerozdelenia výťažku z predaja ubytovne na Kollárovej ulici v objeme 740 000 eur v súvislosti s mimoriadnou situáciou vyhlásenou na území SR dňa 12. marca 2020 súvisiacou s pandémiou koronavírusu.

Po 200-tisíc eur bude vyčlenených na prípravu karanténneho zariadenia a výdavky súvisiace s pandémiou koronavírusu bez konkrétne stanoveného účelu.

Stotisíc eur použije mesto na vypracovanie projektov spolufinancovaných z prostriedkov EÚ, respektíve z cudzích zdrojov.

Suma po 50-tisíc eur bude použitá ako príspevok pre Správu kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava a pre Stredisko sociálnej starostlivosti na krytie výdavkov súvisiacich s ochorením Covid-19.

Na investičné výdavky pri bytovom dome na Tamaškovičovej ulici je z rezervy vyhradených 40-tisíc eur.

Na výdavky zo zdrojov mesta pre Zariadenie pre seniorov v Trnave je vyhradených 30-tisíc eur, rovnaká suma bude použitá na hygienické a čistiace prostriedky v súvislosti s bojom proti šíreniu koronavírusu.

Na výdavky Mestskej polície súvisiace s pandémiou koronavírusu pôjde 20-tisíc eur.

Ku koncu apríla predstavovali výdavky trnavskej samosprávy na opatrenia proti šíreniu koronavírusu takmer 198-tisíc eur.

Poslanci sa stotožnili aj s doplňujúcim návrhom viceprimátorky Evy Nemčovskej, ktorá navrhla, aby sa odobraté prostriedky pôvodne určené pre investície na Coburgovej a Čulenovej ulici vrátili v celej sume do rozpočtu na rok 2021.

Zostávajúca nevyčerpaná čiastka vo výške takmer 480-tisíc eur môže byť v budúcnosti použitá na krytie výdavkov súvisiacich s Covid-19, na úhradu výdavkov spojených s realizáciou projektov v sociálnej oblasti, najmä projekt Čulenova a projekt Coburgova, na úhradu výdavkov na projekty spolufinancované z prostriedkov EÚ resp. z cudzích zdrojov, na úhradu výdavkov v rámci projektov realizovaných v spolupráci s TTSK.

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2020 16:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Z miliónovej rezervy za predaj ubytovne na Kollárovej použije mesto veľkú časť na krytie výdavkov spojených s koronavírusom”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.