reklama

Z miliónovej rezervy za predaj ubytovne na Kollárovej použije mesto veľkú časť na krytie výdavkov spojených s koronavírusom

Väčšiu časť z účelovo viazaných 1,2 milióna eur, ktoré mesto Trnava získalo v roku 2014 za predaj bývalej ubytovne na Kollárovej ulici, použije radnica na výdavky spojené s krytím nákladov spojených s koronavírusom. Rozhodli o tom 28. apríla 2020 poslanci mestského zastupiteľstva.

V roku 2014 mesto predalo vo verejnej súťaži objekt bývalej ubytovne na Kollárovej ulici Pavlíne Matovičovej za 1,23 milióna eur.

V roku 2017 prijalo mestské zastupiteľstvo uznesenie o tom, že výťažok z predaja bude použitý na rozšírenie kapacity Zariadenia opatrovateľskej služby a vybudovanie útulku pre jednotlivcov na Coburgovej ulici a projekt Čulenova, kde plánuje mesto postaviť samostatné sociálne bývanie pre rodiny s deťmi.

Doposiaľ mesto použilo na tento účel len asi 15-tisíc eur, zostávajúcich takmer 1,22 milióna eur zostáva v rezervnom fonde.


Bývalá ubytovňa na Kollárovej ulici

Prednostka Mestského úradu v Trnave Katarína Koncošová predložila na rokovanie návrh na zmenu účelu a prerozdelenia výťažku z predaja ubytovne na Kollárovej ulici v objeme 740 000 eur v súvislosti s mimoriadnou situáciou vyhlásenou na území SR dňa 12. marca 2020 súvisiacou s pandémiou koronavírusu.

Po 200-tisíc eur bude vyčlenených na prípravu karanténneho zariadenia a výdavky súvisiace s pandémiou koronavírusu bez konkrétne stanoveného účelu.

Stotisíc eur použije mesto na vypracovanie projektov spolufinancovaných z prostriedkov EÚ, respektíve z cudzích zdrojov.

Suma po 50-tisíc eur bude použitá ako príspevok pre Správu kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava a pre Stredisko sociálnej starostlivosti na krytie výdavkov súvisiacich s ochorením Covid-19.

Na investičné výdavky pri bytovom dome na Tamaškovičovej ulici je z rezervy vyhradených 40-tisíc eur.

Na výdavky zo zdrojov mesta pre Zariadenie pre seniorov v Trnave je vyhradených 30-tisíc eur, rovnaká suma bude použitá na hygienické a čistiace prostriedky v súvislosti s bojom proti šíreniu koronavírusu.

Na výdavky Mestskej polície súvisiace s pandémiou koronavírusu pôjde 20-tisíc eur.

Ku koncu apríla predstavovali výdavky trnavskej samosprávy na opatrenia proti šíreniu koronavírusu takmer 198-tisíc eur.

Poslanci sa stotožnili aj s doplňujúcim návrhom viceprimátorky Evy Nemčovskej, ktorá navrhla, aby sa odobraté prostriedky pôvodne určené pre investície na Coburgovej a Čulenovej ulici vrátili v celej sume do rozpočtu na rok 2021.

Zostávajúca nevyčerpaná čiastka vo výške takmer 480-tisíc eur môže byť v budúcnosti použitá na krytie výdavkov súvisiacich s Covid-19, na úhradu výdavkov spojených s realizáciou projektov v sociálnej oblasti, najmä projekt Čulenova a projekt Coburgova, na úhradu výdavkov na projekty spolufinancované z prostriedkov EÚ resp. z cudzích zdrojov, na úhradu výdavkov v rámci projektov realizovaných v spolupráci s TTSK.

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2020 16:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

15 komentárov pre “Z miliónovej rezervy za predaj ubytovne na Kollárovej použije mesto veľkú časť na krytie výdavkov spojených s koronavírusom”

 1. 1
  maska says:

  Tak toto je jedna z najväčších špinavostí. Zobrať peniaze najslabším a zbabelo sa schovávať pod sukňu kríze lebo nemájú na výplaty.
  Už neexistuje potreba opatrovateľskej služby a vybudovanie útulku pre jednotlivcov na Coburgovej ulici a projekt Čulenova, kde plánuje mesto postaviť samostatné sociálne bývanie pre rodiny s deťmi. Tí sú v blahobyte.
  Vocca iba bicykle, bicykle, bicykle to je budúcnosť.
  Chudoba potrebuje cyklochodníky z toho nech sa nažerú.
  Bravóó vodca a jeho poskovia.
  Konečne ste dali masku dole !!!

  • 1.1
   No sheep says:

   Masku dávajú dole pri každom zasadnutí, dokonca sa dá tvrdiť, že už sú úplne odmaskovaní. Už len zopár nezorientovaných cyklooviec na nich pozerá ako na sväté cykloobrázky.
   Táto úderka je schopná všetkého. Aj s uznesením predošlého zastupiteľstva sú schopní si vytrieť riť.
   Z takmer každého zasadnutia tejto skupinky výjde na božie svetlo nejaká anomália, pri ktorej normálnym ľuďom zostáva rozum stáť.
   To sú všetci skutočne takíto, alebo sú to len poslušné ovce?

   • 1.1.1
    ! says:

    Neskutočné čo predvádzajú títo neschopní amatéri!
    “ Stotisíc eur použije mesto na vypracovanie projektov..”
    100.k ? Vám už naozaj dr8e?!

    Kedy si konečne znížite platy??????

  • 1.2
   Pozorne says:

   Poslanci sa stotožnili aj s doplňujúcim návrhom viceprimátorky Evy Nemčovskej, ktorá navrhla, aby sa odobraté prostriedky pôvodne určené pre investície na Coburgovej a Čulenovej ulici vrátili v celej sume do rozpočtu na rok 2021.

   Treba citat do konca…

   • 1.2.1
    financmajster says:

    Papier znesie všetko, uvidíme v roku 2021…

    • 1.2.1.1
     Pozorne says:

     To ano ale neviem co sa ludia stazuju sak diky ludom na Culenovej sa vsetko stoplo lebo im niekto nataral ze tam budu byvat bezdaci a socky…

   • 1.2.2
    A takto si tu žijeme says:

    V roku 2014 predali ubytovňu.
    V roku 2014 s heslom “Poďme na to” sa nám tu objavil náš cyklista.
    Za celé toto obdobie nepoužili z tých peňazí na sociálne zariadenia takmer nič.
    Heslo “Poďme na to” je z tohoto pohľadu čistým výsmechom všetkým voličom.

    No a takto si tu žijeme.

    • 1.2.2.1
     Western says:

     Cyklista to dal hneď na kovboja. Sadol na dreveného koníka a do ruky vzal henryovku (po trnavsky fazuľkáč). Prudkým húpaním zaútočil na plechové opláštenie city arény. Narazil. Tváril sa že nič. Za výdatného hecovania miestnym tárajom začal opakovane rozhúpavať koníka a vkladať fazuľky do sumky fazuľkáča. Našťastie rozumnejší kovboji naňho lasom hodili sieť a spacifikovali ho. Za húpanie a fazuľky aj tak prišla zo zábavného parku faktúra cca 100 000.-€.
     Dobrá zábavka, nie? Však život je western.

    • 1.2.2.2
     Šesť rokov says:

     Do kultúrneho povedomia patrí aj oblasť pre sociálne slabších. Na tomto príklade vidieť, aký rozvoj je v tejto oblasti kultúry. Za šesť rokov…

 2. 2
  (a)sociál says:

  Pre toto mesto sú sociálne služby čoraz viac na okraji záujmu a čoraz viac toho pokrývky neziskovky… A teraz ešte idú prežrať peniaze na ubytovňu pre núdznych…

 3. 3
  hejter says:

  Podnikateľom odpustia a chudákom zoberú. Well done Lepšia Trnava…

 4. 4
  coroNero 24 says:

  Jediný aktuálny zistený zmutovaný virus v Trnave je coroNero 24.
  Vyznačuje sa tým, že vyciciava rozpočet.
  Pri cicaní mu pomáhajú parazity prokaryotických buniek
  Vírus začlenený do DNA hostiteľskej bunky sa nazýva provírus, alebo lepší perzistentný vírus. Keď sa hostiteľská bunka rozmnožuje, kopíruje spolu s vlastným genetickým materiálom vízie na fejsbúku aj provírus a odovzdáva ho dcérskym bunkám tzv lajkovačom. Vírus sa tak de facto rozmnožuje bez toho, že by zabil hostiteľskú bunku.
  Širi sa v algoritme 24 ks tzv podržtašiek.
  Po infikovaní schvaľujú všelijaké haluze.
  Obvykle nemajú žiadny názor na nič ani peniaze v rozpočte ani v rezerve.
  Preto napádajú najslabšie jedince napr. sociálne odkázaných.
  Potom sú paraziti šťastní.

 5. 5
  krízová zrada says:

  Kríza sa rieši tak že :
  – ukradneš platy zamestnancom
  – sebe necháš 6.000 €
  – ukradneš podporu sociálne odkázaným
  – zdaníš nemocnicu 120.000 €
  – zdaníš kultúrne inštitúcie a budeš mesto kultúry
  – zdaníš stredné a odborné školy
  – hukneš dane podnikateľom, živnostníkom, dôchodcom
  – zbúraš budovu na Coburgovej aby si presunul bezdomovcov do centra
  – pošleš Vladovi 100.000 € ako dar mesta
  – odfotíš sa na chodbe s Remišovou ktorá nemá peniaze
  – zaplatíš 500.000 € za projekty do šuflíka
  – zaplatíš 2x projekt na Hajdóciho lebo netušíš čo robíš
  – dáš úľavy štbákom na developerské projekty
  – dáš úľavy schránkam na Cypre
  – zlikviduješ rezervný fond
  – za klzisko a rolbu vyvalíš 1,2 mil €
  …… inak sme pri zmysloch

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.