reklama

Z ubytovne na Kollárovej domov pre seniorov nebude. Mesto chce objekt predať

Trnavská radnica mení plány. Bývalú ubytovňu s malometrážnymi bytmi na Kollárovej ulici plánovalo mesto pôvodne zrekonštruovať a umiestniť tu 60 malometrážnych bytov pre seniorov.

Už súčasnosti nedokážeme pokrývať dopyt po bývaní pre seniorov a vývoj napovedá, že v budúcnosti tento trend ešte zosilnie. Povinnosť postarať sa o seniorov nám navyše ukladá aj zákon,” vyhlasovalo mesto ešte vlani.

Dnes je názor samosprávy iný a viac ako 40-ročný objekt ide do predaja formou verejnej obchodnej súťaže.

ubytovna-kollarova
Bývalá ubytovňa mala slúžiť seniorom. Dnes je na predaj

Prípadný záujemca musí ponúknuť v súťaži najmenej 1 510 000 eur, čo je hodnota stanovená znaleckým posudkom. Predmetom predaja je samotná budova a k nej prislúchajúce zastavané plochy a nádvoria s celkovou rozlohou 3700 metrov štvorcových.

Technicky zastaralá budova bývalej slobodárne skolaudovaná v roku 1972 potrebuje komplexnú rekonštrukciu. Ubytovňu postupne opustilo vyše 200 nájomníkov a v súčasnosti je celý 12-podlažný objekt prázdny.

O vyhlásení verejnej súťaže na predaj nehnuteľností budú hlasovať mestskí poslanci v utorok 24. septembra.

V prípade, že zastupiteľstvo predaj objektu podporí, kupujúci môžu svoje návrhy podávať do 14. októbra 2013.

Ulož ako PDF
Napísal 12. septembra 2013 9:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Z ubytovne na Kollárovej domov pre seniorov nebude. Mesto chce objekt predať”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.