reklama

Plány na rekonštrukciu ubytovne na Kollárovej sa posúvajú o ďalší rok

Do konca roka 2013 chcelo mesto zrekonštruovať bývalú slobodáreň na Kollárovej ulici.

Vyše dve stovky najmä sociálne slabších nájomcov, ktorým mesto postupne od roku 2011 prestalo predlžovať nájomné zmluvy, majú v ubytovni vystriedať dôchodcovia.

Mesto chce v rámci rekonštrukcie umiestniť v objekte približne 60 malometrážnych bytov pre seniorov.

Plánovaná rekonštrukcia objektu však dodnes nezačala. A vyzerá to tak, že tak skoro ani nezačne. S investíciou neráta ani tohtoročný rozpočet.


Ubytovňa na Kollárovej ulici

Radnica už na projekt vyčlenila prostriedky z prebytku rozpočtu z roku 2011 vo výške viac ako milión eur, ktoré uložila do rezervného fondu.

Dva milióny eur chce mesto použiť na prestavbu ubytovne v roku 2014. S touto sumou počíta dlhodobý rozpočet na roky 2013-2015.

Mesto sa však spolieha aj na finančný príspevok Štátneho fondu rozvoja bývania, ktorý by mal dosiahnuť 1,25 milióna eur. Zvyšných 750-tisíc investuje mesto z vlastnej kasy.

Už mesiace čakáme na vypísanie výziev, aby sme sa mohli uchádzať o prostriedky z fondov,“ uviedol vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Štyridsaťročný objekt je v zlom technickom stave, nevyhovujúce sú všetky inžinierske siete. Súčasťou prerábky ubytovne má byť aj modernizácia exteriérov.

Mesto nestíha pokrývať dopyt po bývaní pre seniorov a vývoj napovedá, že v budúcnosti tento trend ešte zosilnie. Aj preto sa radnica rozhodla investovať prostriedky do renovácie ubytovne na Kollárovej.

Ulož ako PDF
Napísal 8. januára 2013 9:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Plány na rekonštrukciu ubytovne na Kollárovej sa posúvajú o ďalší rok”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.