reklama

Matovičovci pripravujú rekonštrukciu bývalej ubytovne na Kollárovej ulici

Rodina Matovičovcov pripravuje rekonštrukciu bývalej ubytovne na Kollárovej ulici. V objekte má vzniknúť viac ako 100 bytov.

Bývalú ubytovňu kúpila manželka poslanca NR SR Igora Matoviča Pavlína od mesta v roku 2014 za 1,2 milióna eur vo verejnej súťaži.

Teraz plánuje opustený objekt zrekonštruovať a vybudovať v ňom 104 dvojizbových a dva jednoizbové byty.

Vizualizácia: Zdroj: Mesto Trnava / Pavlína Matovičová

Z architektonickej štúdie vyplýva, že Matovčovci plánujú odstrániť jednopodlažnú budovu, ktorá sa nachádza pod objektom na Kollárovej ulici pri autobusových zastávkach.

Objekt chcú nahradiť rovnako jednopodlažnou novostavbou, kde vzniknú drobné obchodné prevádzky.

V zadnej časti budovy chce investor postaviť dvojpodlažný objekt garáže s kapacitou pre 119 áut.

Výška hlavnej budovy sa podľa architektonickej štúdie nezmení a zostane zachovaná.

Pred začatím povoľovacieho procesu je potrebné, aby Pavlína Matovičová získala od mestského zastupiteľstva súhlas na stanovenie nových hmotovo – priestorových regulatívov a limitov zástavby v územnom pláne.

O žiadosti na povolenie na spracovanie zmeny v územnom pláne majú hlasovať poslanci 11. februára 2020.

V prípade povolenia bude spracovaný návrh zmeny a realizovaný proces verejnoprávneho prerokovania návrhu zmeny a v prípade potreby aj proces posudzovania vplyvov na životné prostredie.

Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska Okresného úradu v Trnave – odboru výstavby a bytovej politiky bude zmena predložená na schválenie do mestského zastupiteľstva.

Vizualizácie: Zdroj: Mesto Trnava / Pavlína Matovičová

Ulož ako PDF
Napísal 5. februára 2020 8:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.