reklama

Vlastník bývalej ubytovne Trnavan plánuje okrem rekonštrukcie aj výstavbu nového objektu

Spoločnosť Hotel Trnavan, s.r.o., pripravuje rekonštrukciu bývalej ubytovne na Zelenečskej ulici. Okrem toho pri roky nefunkčnom a opustenom objekte plánuje spoločnosť postaviť aj ďalší objekt určený na bývanie. Na to však potrebuje zmenu územného plánu a súhlas mestských poslancov.

Vlastník rozsiahlej schátranej nehnuteľnosti bývalej ubytovne Trnavan predstavil mestu Trnava svoj zámer rekonštrukcie objektu a návrh dostavby v podobe nového bytového domu, ktorý sa má nachádzať pred bývalou ubytovňou.Vizualizácie

Zdroj: Hotel Trnavan, s.r.o.

Cieľom rekonštrukcie ubytovne je prestavba interiérov na byty. Na prízemí majú vzniknúť spoločné vstupné priestory, spoločné odkladacie priestory – kočikáreň a technické priestory – kotolňa.

Nový bytový dom projektuje spoločnosť Hotel Trnavan, s.r.o., s piatimi nadzemnými podlažiami.

Celkovo počíta investor s realizáciou 180 bytov v oboch objektoch, ponúkať ich bude na odkúpenie do osobného vlastníctva.

Dotknuté parcely sú v územnom pláne vedené ako plochy mestotvornej polyfunkcie.

Predložený návrh investora však počíta s vyšším indexom zastavanosti daného územia ako dovoľuje súčasný stav, spoločnosť preto žiada mesto o úpravu regulatívov a zmenu kódu využitia tohto územia v územnom pláne na plochy viacpodlažnej bytovej výstavby.

O žiadosti firmy Hotel Trnavan, s.r.o. majú rozhodovať poslanci mestského zastupiteľstva začiatkom decembra.

Odbor územného rozvoja a koncepcií (OÚRaK) vo svojom stanovisku neodporúča schváliť povolenie na zmenu územného plánu.

„Zmena regulatívu, resp. vytvorenie nového funkčného kódu by vytvorilo tlaky na zmierňovanie, úpravu regulatívov aj v iných častiach mesta. Zámerom mesta je zvyšovanie plôch zelene na obyvateľa a nie opačne. Projekt zároveň zvyšuje počty bytov nad stanovený limit v regulatívoch územného plánu,“ znie vyjadrenie OÚRaK, ktorý zároveň odporúča investorovi navrhnúť druhý objekt v menšom rozsahu, aby územie dosiahlo aktuálne platné regulatívy.

K zámeru sa vyjadrila aj Komisia stavebná, územného plánovania a dopravy MZ. Na zasadnutí 19. októbra 2019 všetkými dvanástimi prítomnými neodporučila mestskému zastupiteľstvu schváliť povolenie na spracovanie tejto zmeny.

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2019 8:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vlastník bývalej ubytovne Trnavan plánuje okrem rekonštrukcie aj výstavbu nového objektu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.