reklama

Vlastník bývalej ubytovne Trnavan plánuje okrem rekonštrukcie aj výstavbu nového objektu

Spoločnosť Hotel Trnavan, s.r.o., pripravuje rekonštrukciu bývalej ubytovne na Zelenečskej ulici. Okrem toho pri roky nefunkčnom a opustenom objekte plánuje spoločnosť postaviť aj ďalší objekt určený na bývanie. Na to však potrebuje zmenu územného plánu a súhlas mestských poslancov.

Vlastník rozsiahlej schátranej nehnuteľnosti bývalej ubytovne Trnavan predstavil mestu Trnava svoj zámer rekonštrukcie objektu a návrh dostavby v podobe nového bytového domu, ktorý sa má nachádzať pred bývalou ubytovňou.Vizualizácie

Zdroj: Hotel Trnavan, s.r.o.

Cieľom rekonštrukcie ubytovne je prestavba interiérov na byty. Na prízemí majú vzniknúť spoločné vstupné priestory, spoločné odkladacie priestory – kočikáreň a technické priestory – kotolňa.

Nový bytový dom projektuje spoločnosť Hotel Trnavan, s.r.o., s piatimi nadzemnými podlažiami.

Celkovo počíta investor s realizáciou 180 bytov v oboch objektoch, ponúkať ich bude na odkúpenie do osobného vlastníctva.

Dotknuté parcely sú v územnom pláne vedené ako plochy mestotvornej polyfunkcie.

Predložený návrh investora však počíta s vyšším indexom zastavanosti daného územia ako dovoľuje súčasný stav, spoločnosť preto žiada mesto o úpravu regulatívov a zmenu kódu využitia tohto územia v územnom pláne na plochy viacpodlažnej bytovej výstavby.

O žiadosti firmy Hotel Trnavan, s.r.o. majú rozhodovať poslanci mestského zastupiteľstva začiatkom decembra.

Odbor územného rozvoja a koncepcií (OÚRaK) vo svojom stanovisku neodporúča schváliť povolenie na zmenu územného plánu.

“Zmena regulatívu, resp. vytvorenie nového funkčného kódu by vytvorilo tlaky na zmierňovanie, úpravu regulatívov aj v iných častiach mesta. Zámerom mesta je zvyšovanie plôch zelene na obyvateľa a nie opačne. Projekt zároveň zvyšuje počty bytov nad stanovený limit v regulatívoch územného plánu,” znie vyjadrenie OÚRaK, ktorý zároveň odporúča investorovi navrhnúť druhý objekt v menšom rozsahu, aby územie dosiahlo aktuálne platné regulatívy.

K zámeru sa vyjadrila aj Komisia stavebná, územného plánovania a dopravy MZ. Na zasadnutí 19. októbra 2019 všetkými dvanástimi prítomnými neodporučila mestskému zastupiteľstvu schváliť povolenie na spracovanie tejto zmeny.

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2019 8:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vlastník bývalej ubytovne Trnavan plánuje okrem rekonštrukcie aj výstavbu nového objektu”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.