reklama

V bývalom hoteli Trnavan vznikne 137 bytov, budovu čaká komplexná rekonštrukcia

Z bývalej ubytovne a hotela Trnavan na Zelenečskej ulici bude bytový dom s polyfunkciou. Investor navrhuje výstavbu 137 bytov.

Objekt bývalej ubytovne a neskôr hotela Trnavan slúžil pôvodne ako učňovský internát Trnavských automobilových závodov (TAZ). Fabrika sa v 90. rokoch minulého storočia dostala do problémov a nakoniec zanikla.

Zámer komplexne zrekonštruovať a premeniť nefungujúci objekt na bytový dom s polyfunkciou pripravuje správca úpadcu TAZ Pavol Korytár.

Z textovej časti stavebného povolenia vyplýva, že stavebnými úpravami budú pôvodné ubytovacie jednotky stavebne upravené na bytové jednotky.

Projekt počíta s realizáciou 137 bytov, z toho 125 bude jednoizbových, 10 dvojizbových a dva trojizbové.

trnavan
Bývalý hotel Trnavan

„Byty budú vyhotovené tak, aby spĺňali kritériá na kvalitné bývanie v oblasti akustiky, svetlotechniky a vybavenosti,“ uvádza sa v popise projektu.

Využitý bude aj suterén budovy, kde umiestnia okrem technologických zariadení aj skladové jednotky bytov.

Prestavba pôvodných jendotiek na byty bude pozostávať z vybúrania stredovej priečky, rozšírení kúpeľne, vybudovaní akustickej steny medzi bytmi a na chodbách.

Byty vzniknú aj zo spoločenských priestorov.

Stavebné úpravy budú riešiť aj kompletnú výmenu okien a dverí, zateplenie obvodového a strešného plášťa, inštaláciu nových rozvodov vody a kanalizácie, elektroinštalácie, osadenú budú nové vykurovacie telesá.

Pre nových obyvateľov postaví investor detské ihrisko, umiestni nový mobiliár, počíta sa aj s ozelenením a revitalizáciou okolia objektu.

Ulož ako PDF
Napísal 27. apríla 2016 7:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V bývalom hoteli Trnavan vznikne 137 bytov, budovu čaká komplexná rekonštrukcia”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.