reklama

V bývalom hoteli Trnavan vznikne 137 bytov, budovu čaká komplexná rekonštrukcia

Z bývalej ubytovne a hotela Trnavan na Zelenečskej ulici bude bytový dom s polyfunkciou. Investor navrhuje výstavbu 137 bytov.

Objekt bývalej ubytovne a neskôr hotela Trnavan slúžil pôvodne ako učňovský internát Trnavských automobilových závodov (TAZ). Fabrika sa v 90. rokoch minulého storočia dostala do problémov a nakoniec zanikla.

Zámer komplexne zrekonštruovať a premeniť nefungujúci objekt na bytový dom s polyfunkciou pripravuje správca úpadcu TAZ Pavol Korytár.

Z textovej časti stavebného povolenia vyplýva, že stavebnými úpravami budú pôvodné ubytovacie jednotky stavebne upravené na bytové jednotky.

Projekt počíta s realizáciou 137 bytov, z toho 125 bude jednoizbových, 10 dvojizbových a dva trojizbové.

trnavan
Bývalý hotel Trnavan

“Byty budú vyhotovené tak, aby spĺňali kritériá na kvalitné bývanie v oblasti akustiky, svetlotechniky a vybavenosti,” uvádza sa v popise projektu.

Využitý bude aj suterén budovy, kde umiestnia okrem technologických zariadení aj skladové jednotky bytov.

Prestavba pôvodných jendotiek na byty bude pozostávať z vybúrania stredovej priečky, rozšírení kúpeľne, vybudovaní akustickej steny medzi bytmi a na chodbách.

Byty vzniknú aj zo spoločenských priestorov.

Stavebné úpravy budú riešiť aj kompletnú výmenu okien a dverí, zateplenie obvodového a strešného plášťa, inštaláciu nových rozvodov vody a kanalizácie, elektroinštalácie, osadenú budú nové vykurovacie telesá.

Pre nových obyvateľov postaví investor detské ihrisko, umiestni nový mobiliár, počíta sa aj s ozelenením a revitalizáciou okolia objektu.

Ulož ako PDF
Napísal 27. apríla 2016 7:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “V bývalom hoteli Trnavan vznikne 137 bytov, budovu čaká komplexná rekonštrukcia”

 1. 1
  info says:

  Kto to vydražil a za koľko ? – dajte info p. Pokorný

 2. 2
  janka says:

  No ten Korytár správca úpadcu TAZ, ten čo dostal veľa majiteľov ,ktorý v dobrej vôli pokúpili budovy a priestory v Tazke , riadne zaevidovali na listoch vlastníctva ,v posledných rokoch o to postupne prichádzajú vďaka bordélu na FNM a iných inštitúciách, takže im ostalo h……, keby ste si preštudovali výpisy z obchodného registra tam je vše, prevody do daňových rajov a iné perličky správcu úpadcu, len jedno mu kvytujú občania,cez neho dostali k tazáckým bytom, ostatným ostali len oči pre plač, inak tie byty nie je zlý nápad, uvidíme

 3. 3
  kokosko says:

  No len aby to neboli bytiky socialne urcene pre obyvatelov ubytovne Domov, Golianovej 4 a podobnych individui. To budu mat obyvatelia Lincianskej naozaj ohromnu radost. Neviem kto iny by siel do tej budovy byvat medzi obyvatelov dalsich 136 bytov..

 4. 4
  jano says:

  no 137 bytov, to bude rekord v TT na jeden vchod, ale to vlasne nebudu byty ale kralikarne. Urcite vyhrame statistiku s poctom novych bytov v Trnave :)

 5. 5
  marek says:

  A kde sa bude parkovat pri takom pocte rodin?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.