reklama

Z rekonštrukcie bývalého Trnavanu nebude zatiaľ nič, objekt ide do dražby za 1,6 milióna eur

Zámer komplexnej rekonštrukcie bývalého hotela Trnavan na Zelenečskej ulici a premeny objektu na bytový dom je aktuálne stopnutý. S víziou zrekonštruovať a premeniť nefungujúci objekt na bytový dom s polyfunkciou prišiel správca úpadcu TAZ Pavol Korytár. Dnes však budova mieri do dražby.

Projekt predložený správcom úpadcu počítal s realizáciou 137 lacných malometrážnych bytov, z nich až 125 malo byť jednoizbových, desať dvojizbových a dva trojizbové.

trnavan
Bývalý hotel Trnavan

Podľa informácií TREND Reality veritelia skrachovaného podniku rozhodli o tom, že budova sa predá v pôvodnom stave. Momentálne je na zozname objektov Dražobnej spoločnosti, a.s.

Minimálna vyvolávacia cena za dvanásťpodlažný objekt je stanovená na 1,63 milióna eur.

Prvé kolo dražby sa uskutoční 19. decembra 2016.

Objekt bývalej ubytovne a neskôr hotela Trnavan slúžil pôvodne ako učňovský internát Trnavských automobilových závodov (TAZ).

Fabrika sa v 90. rokoch minulého storočia dostala do problémov a nakoniec zanikla.

Proti rekonštrukcii a realizácii malých lacných bytov protestovali formou petície obyvatelia sídliska Linčianska. Obávali sa, že objekt bude slúžiť ako centrum nesprispôsobivých občanov.

Ulož ako PDF
Napísal 6. decembra 2016 8:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Z rekonštrukcie bývalého Trnavanu nebude zatiaľ nič, objekt ide do dražby za 1,6 milióna eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.