reklama

Bývalá ubytovňa na Kollárovej ide tretí raz do predaja, jej cena klesla pod milión eur

Po dvoch neúspešných pokusoch z jesene minulého roka vyhlásilo mesto Trnava tretiu verejnú obchodnú súťaž na predaj bývalej ubytovne na Kollárovej ulici.

Opustený objekt ponúka v súčasnosti za minimálnu východiskovú cenu 990 – tisíc eur. Samospráva chcela pôvodne za nehnuteľnosť získať 1,5 milióna, pri druhej verejnej súťaži znížila cenu o 250 – tisíc eur.

Predmetom predaja je samotná budova a k nej prislúchajúce zastavané plochy a nádvoria s celkovou rozlohou 3700 metrov štvorcových.

ubytovna-kollarova
Bývalá ubytovňa na Kollárovej ulici

Prípadní záujemcovia môžu svoje ponuky predkladať do 26. mája 2014.

Technicky zastaralá budova bývalej slobodárne skolaudovaná v roku 1972 potrebuje komplexnú rekonštrukciu.

Ubytovňu postupne opustilo vyše 200 nájomníkov a v súčasnosti je celý 12-podlažný objekt prázdny.

Mesto pôvodne uvažovalo, že objekt zrekonštruuje vo vlastnej réžii a postaví na Kollárovej malometrážne byty pre seniorov.

Neskôr radnica názor zmenila. Zásadnú úlohu pri tomto rozhodnutí zohrali aj predpokladané vysoké náklady v odhadovanej výške asi 3,5 milióna eur, ktoré by muselo mesto na modernizáciu budovy vynaložiť.

Ulož ako PDF
Napísal 14. mája 2014 8:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bývalá ubytovňa na Kollárovej ide tretí raz do predaja, jej cena klesla pod milión eur”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.