reklama

Budova skrachovanej stavebnej firmy Chladiace veže Bohunice v centre obce ide do dražby

Správca konkruznej podstaty zbankrotovanej stavebnej spoločnosti Chladiace veže Bohunice zverejnil informáciu o dražbe nehnuteľností vo vlastníctve firmy. Predmetom dražby je budova v centre Jaslovských Bohuníc a haly nachádzajúce sa v areáli družstva, všetko v celkovej hodnote viac ako 800-tisíc eur.

Okresný súd v Trnave vyhlásil konkurz na Chladiace veže Bohunice (CHVB), spol. s r.o., v januári 2020. Stavebná firma eviduje neuhradené záväzky voči veriteľom v celkovej hodnote 3,55 milióna eur.

Spoločnosť vznikla už v roku 1994 a medzi jej vlastníkov patrili okrem iných aj Slovenské elektrárne, štátna firma Slovenský energetický podnik či akciová spoločnosť Chladící veže Praha.

Chladiace veže Bohunice sa v počiatkoch špecializovali na výstavbu, generálne opravy a rekonštrukcie chladiacich veží všetkých typov, postupom času vykonávali aj rôzne ďalšie činnosti spojené so stavebníctvom.

Neskôr mala spoločnosť súkromných vlastníkov. Podľa aktuálnych údajov z obchodného registra, súčasní vlastníci CHVB pôsobia ako spoločníci vo firme od novembra 2018.


Budova spoločnosti CHVB v centre Jaslovských Bohuníc, ktorá je súčasťou dražby

Správca konkruznej podstaty oznámil konanie dražby hnuteľného a nehnuteľného majetku spoločnosti Chladiace veže Bohunice. Uskutoční sa 22. decembra 2020.

Predmetom dražby je administratívno – prevádzková budova nachádzajúca sa v centre Jaslovských Bohuníc. Budova má veľký suterén s archívom, počítačovou miestnosťou, skladom, výmeníkovou stanicou, ale aj miestnosť so sprchou a toaletou.

V prvom nadzemnom podlaží sa nachádzajú kancelárie, recepcia, sociálne zariadenia, zasadačka, sklad, ale napríklad aj bazén.

Podkrovie budovy postavenej na konci 90. rokov 20. storočia obsahuje kancelárie, sekretariát, WC so sprchou, zasadačku a 2-izbový byt.

K budove prináleží aj objekt so štyrmi garážami vo dvore.

Súčasťou dražby je aj hnuteľné vybavenie budovy v podobe nábytku, počítačovej techniky, bielej a čiernej elektroniky, kuchynských spotrebičov či drevenej sauny.

Podľa znaleckého posudku je hodnota predmetu dražby 698-tisíc eur.

Predmetom druhej dražby sú nehnuteľnosti spoločnosti CHVB v areáli poľnohospodárskeho družstva.

Ide o pozemky s výmerou približne 1300 metrov štvorcových a dve stavby – budova haly zámočníckej výroby a rodinný dom, ktorý rovnako slúži ako výrobná hala.

Znalecký pozemok na tieto nehnuteľnosti je stanovený na 124-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 25. novembra 2020 13:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.