reklama

Jaslovské Bohunice presťahovali obecný úrad, uvoľnenú budovu využijú na rozšírenie materskej školy

V Jaslovských Bohuniciach dokončujú sťahovanie obecného úradu. Od pondelka 23. októbra 2023 začne úrad fungovať v zrekonštruovanom objekte, ktorý obec kúpila v dražbe pred dvomi rokmi.

Jaslovské Bohunice kúpili nevyužívanú administratívnu budovu skrachovanej spoločnosti Chladiace veže Bohunice za 496-tisíc eur v auguste 2021. Hlavným impulzom investície bola potreba riešenia chýbajúcich miest pre materskú školu.

Obecný úrad sa po niekoľko mesiacov trvajúcej rekonštrukcii interiérov sťahuje do odkúpenej budovy a uvoľnené priestory využijú na rozšírenie materskej školy, ktorá sídli v priamom susedstve.


Nový obecný úrad sprístupnia 23. októbra 2023

FOTO: trnava-live.sk

Nová budova úradu bola postavená v 90. rokoch a nachádzala sa v solídnom technickom stave. Preto sa stavebné práce zamerali z veľkej väčšiny na úpravy interiérov.

„Sťahovanie úradu je prakticky ukončené, v novom začneme fungovať od pondelka. Vďaka rekonštrukcii sme si interiéry prispôsobili vlastným potrebám a sú pre nás vyhovujúce,“ skonštatovala starostka Jaslovských Bohuníc Božena Krajčovičová.

S prebudovaním interiérov v budove bývalého obecného úradu na materskú školu začnú zrejme už v budúcom roku s cieľom, aby nové triedy otvorili najneskôr v školskom roku 2024/25.

„Máme už vysúťaženého zhotoviteľa stavebných prác, požiadali sme o spolufinancovanie z eurofondov. Veríme, že budeme úspešní. Pribudnú nám dve nové triedy s kapacitou 30 detí, vybudujeme aj novú kuchyňu,“ priblížila.

Sťahovanie obecného úradu zažili v Jaslovských Bohuniciach naposledy pred asi 15 rokmi, kedy obec získala administratívnu budovu a úrad presťahovala z neďalekého objektu, v ktorom sa dnes nachádza napríklad pošta.


Budova dnes už bývalého obecného úradu, ktorú využijú na rozšírenie materskej školy

FOTO: trnava-live.sk

Ulož ako PDF
Napísal 20. októbra 2023 11:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.