reklama

Najlepšiu obecnú internetovú stránku na Slovensku majú Jaslovské Bohunice

Najlepšiu obecnú internetovú stránku na Slovensku majú Jaslovské Bohunice. Vyplýva to z výsledkov 14. ročníka súťaže samospráv ZlatyErb.sk, ktorú vyhlasujú Únia miest Slovenska a eSlovensko spoločne so Združením informatikov samospráv Slovenska.

Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podporiť informatizáciu slovenských samospráv, oceniť výnimočné projekty a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie smerujúce k zvýšeniu kvality služieb pre verejnosť.

Jaslovské Bohunice získali prvenstvo za svoju oficiálnu stránku v kategórii obce už po druhý raz v histórii ankety.

V kategórii mestá a mestské časti zvíťazila internetová stránka hl. mesta Bratislava, najlepším webom samosprávnych krajov je stránka Prešovského samosprávneho kraja.

Reprofoto: jaslovske-bohunice.sk

“Takto pred rokom sme vám oznámili spustenie vynovenej webovej stránky našej obce. Spolu s pracovníčkou obecného úradu Boženou Hideghétiovou sme na nej pracovali niekoľko mesiacov. Pri prvotných návrhoch sme sa inšpirovali tým najlepším čo sme kedy videli, doplnili sme to o naše nápady a nápady dodávateľskej firmy. Cieľ bol jasný. Vytvoriť stránku, ktorá zaujme obsahom a dizajnom nielen občana, ale bude inšpiráciou aj pre iné samosprávy,” konštatuje spoluautor internetovej stránky obce Jaslovské Bohunice a člen komisie bytovej, sociálnej, obchodu a služieb obecného zastupiteľstva Marián Vajdečka.

Webový portál Jaslovských Bohuníc podporuje prezeranie stránok aj cez smartfóny a tablety, ponúka služba zasielania SMS správ, prináša foto a videogalérie, elektronické služby, ponúka kompletnú história Blavských novín, históriu webových článkov z predošlých stránok.

Obsahuje tiež samostatné webstránky Zariadenia pre seniorov Bohunka, meterskej školy, poskytuje podstránku o triedení odpadu, mini aplikáciu Stromy, rovnako tak informácie o chode obecného úradu a v neposlednom rade obsahuje samostatnú časť venovanú otvoreným dátam.

“Výhra v tejto súťaží nás teší, avšak toto víťazstvo neznamená, že naša webstránka je dokonalá. Aj teraz sme stratili body za chýbajúce povinné prvky. V dobe, keď slová ako transparentnosť, otvorenosť, informovanosť, participácia, bilancia a smart city patria medzi top v slovníku samospráv, si musíme dané oblasti osvojiť aj my. Tento rok to na víťazstvo tesne stačilo. Ale do budúcnosti budeme musieť na týchto oblastiach zapracovať, aby sme v súťaži zabojovali aj budúci rok. Preto by som rád do budúcna zaželal našej webstránke ešte viac kvalitného obsahu mapujúceho činnosti obce naprieč celým obecným úradom. Bez aktívneho zapojenia všetkých zamestnancov obecného úradu to však nepôjde. Webová stránka obce by mala byť hlavným zdrojom informácií pre občana,” konštatuje Marián Vajdečka v článku na stránke www.jaslovske-bohunice.sk.

Do súťaže sa zapojilo 77 samospráv. Porota hodnotila 63 kritérií v 11 kategóriách.

Ceny ZlatyErb.sk 2017 odovzdával Milan Galanda, generálny sekretár ÚMS, Lucia Kondášová, zakladateľka konferencie ITAPA a Miroslav Drobný, predseda poroty.

Reprofoto: jaslovske-bohunice.sk

Ulož ako PDF
Napísal 21. novembra 2017 12:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.